Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod radek178 » 29 črc 2021 07:13

Ahoj,

potrebuji poradit. Uz druhy den se pokousim opravit SSD M.2, je na nem Windows. Bez problemu fungoval do vcera. Kdy se to podelalo nevim. Instaloval jsem par veci, vypl PC a pri dalsim spusteni uz nenabehl. Posledni instalovane veci byly nejaky utility od Gigabyte a nesly spravne nainstalovat.

Nechci preinstalovavat win, protoze tam mam milion veci, nastaveni atd. Taky jsem si rekl, ze bych si mohl zkusit neco opravit i jinak. Zkusim to ve strucnosti popsat, protoze jsem delal fakt hodne veci a ani jedna nefunguje.

Problemy zacaly po tom spusteni. PC nenabehl, Objevovala se rada ruznych chyb od error code 0xc000000e pres dalsi cisla apismenka po INACCESSIBLE BOOT DEVICE.

Zkousel jsem opravit GPT zpusoby, ktery jsem nasel na netu. Nic nefunguje. Nevim, jestli je poskozen GPT nebo jestli treba nejak neodesel SSD. Nevim, jak to zjistit.

V Diskpartu nefunguji nektere veci. EFI partition je FAT 32 je HIDDEN. Atribut hidden nejde odstranit, ale starsi SSD, ze kteryho jsem klonoval ma tutez partition taky HIDDEN, takze to asi problem neni.

NIcmene nefunguje ani CHKDSK, to zase pise Cannot lock current drive. WIndows cannot rundisk checking on this volume because it is write protected.

Nevim, jestli to tak ma byt, ale asi urcite ne

Napada nekoho, co s tim a jak z toho ven? Zkousel jsem dalsi veci, jak jsem psal vys, ale nechci sem vsechno psat a davat screenshoty, bylo by to jeste vic neprehledny.

Disk ma 2 partition EFI/fat32 a NFTS s instalaci WIN, ktera ovsem nevim, jestli tam je nyni nejak aktivni, protoze pokud zadam bootrec /scanos, tak pocet nalezenych instalaci je 0. Ale pokud se na SSD podivam pres Linux, tak tam normalne data jdou videt.

bootrec /FixBoot je vzdy pristup odepren

Dik za tipy.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod zeus » 29 črc 2021 09:43

Stav SSD overis pomoci CrystalDIskInfo a jeste se v diskpartu podivej na detail disk, zda neni 'jen ke cteni'.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod radek178 » 29 črc 2021 13:06

Diky. Byl jsem jeste pro nejaky malickosti k vetrackum. Jak spustim CrystalDiskInfo nejak z USB? Zatim po tom marne patram. V zadnym Linuxu jsem to zatim nenasel a
disk nemam moznost strcit nekam jinam.
Disk se po mych "opravach" zacal chovat jinak. Prvne byl v Gparted oznacen oranzovym vykricnikem jen jeden oddil, ted uz jsou oznaceny oba a to necim cervenym. Takze jsem neco asi zhorsil. Viz screenshoty. https://www.edisk.cz/stahni/71435/zm.zip_3.13MB.html/

V Diskpartu vypada disk normalne. Neni ke cteni.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod RIKI22 » 29 črc 2021 13:20

Sprav si boot usb z programu Aomei partition a pozri sa na disk.Môžeš ho aj otestovať.A daj sem aj screen v tom programe,ak sa rozhodneš ho použiť.

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod radek178 » 29 črc 2021 13:43

Ten program mam. Na screenu nic zvlastni nevidim. Rychly surface test jsem delal a nic to nenaslo. Apokud necham zkontrolovat partition (check partition), tak to nefunguje. Pise to An error occured the checking partition process. We suggest you use chkdsk,exe in command line to check this partition. A chkdsk jsem pouzival. Viz screenshoty vys. Vetsinou nejde spustit, povedlo se to jen jedenkrat a nicto nenaslo.
Přílohy
lllll.jpg

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod zeus » 29 črc 2021 14:58

Jak spustim CrystalDiskInfo nejak z USB?

Stejne jako jsi spustil diskpart ci bootrec, tedy treba po bootu z instalacni flesky WIndows. Na linuxu si stahnes ZIP a rozbalis ho na ni.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod radek178 » 29 črc 2021 15:16

123.jpg
Aha, to jsem vubec netusil, ze to tak jde. Jdu to zkusit. Mam novou chybu. Dokonce to hlasi, ze byla nalezena 1 instalace windows. Jen z ni nejde nic pres ty prikazy zkopirovat. Asi v ni i neco chybi. Takze zkusim nakopirovat soubory ze zalohy.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod ITCrowd » 29 črc 2021 15:33

Jako znalý uživatel máš jistě vytvořenou zálohu včetně systému, takže není problém obnovit systém s daty i nastavením ze zálohy.
A pokud ne, tak až budeš mít ten linux, tak první, co uděláš bude záloha dat. To jsi měl ostatně udělat daleko předtím, než sis s diskem začal "hrát".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod radek178 » 29 črc 2021 15:46

Ja nikde nepsal, ze jsem znaly uzivatel. Ja jen nechapu, proc ma nekdo potrebu "nenapadne" nekoho srazet. Linux mit nebudu, co bych s nim delal? Ten je pro lamy.

Zalohu samozrejme mam, jen je tam maly problem s tim, ze je na starem SSD a novy, ktery jsem daval do PC je take pouzit v jinem PC, ve kterem se menily 3 zakladni kusy HW a MS muze delat problemy s aktivaci. Takze jsem volil jinou cestu klonovani disku. To jsem sem ale psat nechtel, protoze to nesouvisi a kdyz uz problem vznikl, tak jsem si chtel zkusit, jestli pujde vyresit. Na disku nejsou zadna data (krom jiz zminenych aktivaci a nastaveni), znali uzivatele je na systemovy disk nedavaji, ale maji tam bambilion programu, nastavenych na miru a taky X programu s aktivacemi, ktere by se musely delat znovu a nekde s problemy, protoze se treba jednalo o akcni SW z ruznych Giveaway apod., kde se aktivace neda obnovit.

Takze jednodussi cesta byla pokusit se klonovat na jiny HW, coz bez problemu vyslo do doby, nez jsem instaloval par veci od zakladovky k ovladani vetraku apod.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod ITCrowd » 29 črc 2021 15:57

Jsi registrován od 08. Za tu dobu jsi snad něco pochytil, ne?
Stáhni si live linux, zkontroluj si data na disku v linuxu a zazálohuj si je.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde spustit Win, CHKDSK apod. Vadny BCD nebo SSD?

Příspěvekod petr22 » 29 črc 2021 15:58

Ten checkdisk a dalsi prikazy musis spustit bud z opravne konzole Windows, nebo z instalacniho media W10.

Na bezicim OS ti to nepovoli provadet veci vyzadujici zamceni disku C:

Jestli je disk vadny rekne testovaci program vyrobce disku (dlouhy test).

Pokud je to SSD skutecne vadne tak se muze behem chvilie stat, ze bude KO a uz z nej neobnovis zadna data,
coz se ostatne muze stat zcela kdykoliv i u SSD ktere nema zadny problem. Obnova dat z SSD je prakticky nemozna.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pruhy přes obrazovku při sledování YT, apod.
    od jxdm » 10 bře 2024 10:39 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    1
    1870
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 09:56
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2978
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    1775
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18
  • AMD Adrenaline Edition - nelze spustit
    od janekdeeste » 26 zář 2023 07:42 » v Vše ostatní (sw)
    0
    2200
    od janekdeeste Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 07:42
  • nelze spustit wifi po vměně karty Příloha(y)
    od akem » 28 pro 2023 14:33 » v Problémy s hardwarem
    28
    1614
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 22:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů