Pravidelné zapraskání v reproduktorech

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pravidelné zapraskání v reproduktorech

Příspěvekod trefort » 09 srp 2021 00:19

Zdravím. Vrátil jsem se z dovolené, nic jsem na PC neměnil, ale když jsem ho spustil, hned jsem si všiml podezřelého zvuku. Po různém testování jsem zjistil následující:
Zhruba 1x za minutu mi v reproduktorech slabě zapraská, trvá to asi 2 sekundy a je to vždy úplně stejný zvuk. Je jedno, jestli mám spuštenou hru nebo ne. Je jedno, jestli je spuštěné třeba video. Je to slyšet i přes zvuk videa a zapraskání se ozve i když nic puštěného nemám.
Na hlasitost zapraskání nemá žádný vliv nastavení hlasitosti reproduktoru. Je to zvuk trochu podobný tomu, když máte mobil u repráku a někdo vám zavolá. Všechny elektronické přístroje jsem dal pryč, nic poblíž nemám.

Když zapojím do PC sluchátka s mikrofonem a výstup zvuku jde pouze do sluchátek, tak stejně je ono pravidelné zapraskání slyšet i v reprácích. Znovu opakuji, že je to vždy naprosto totožný zvuk, což se třeba o tom praskání, když vám někdo volá, říct nedá.

Dokážete někdo poradit, co s tím? Díky.

EDIT: Praskání se ozývá i když jsou repráky jen zapojené do sítě, ale nejsou vůbec zapojené do zvukové karty.
Můj podpis je šedý...

Reklama
kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pravidelné zapraskání v reproduktorech

Příspěvekod kasy » 09 srp 2021 09:22

Podle tvého popisu to s PC nesouvisí. Bude to nějaká chyba v zesilovači reproduktorů (vadný kondenzátor a p.). Jestli to dát opravit nebo koupit nové je jen na tobě.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů