Zvuk z reproduktorů nefunguje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jamnik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod Jamnik » 28 srp 2021 01:20

Zdravím všechny,
nedávno jsem byl nucen vyměnit základní desku, jelikož se ta původní usmrtila. Každopádně mám sotva rok starý počítač, takže se našla skoro totožná. Dělal mi to servis, vše funguje, ovšem problém je se zvukem. Po přinesení počítače jsem vše zapojil jak má být, ale zvuk z bedniček (reproduktorů) nefunguje. Zkoušel jsem hodně možností, ale nic. Po přípojení na sluchátka zvuk v nich normálně jde. Zkusil jsem reinstalovat ovladač Realtek, instalačka ho odinstaluje, chce po mě restart, který ji dopřeju, ovšem pak naběhne opět od začátku s mazáním a takhle stále dokola... každopádně i s ním nainstalovaným ani hláska.
A tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo na to nemá nějaký jednoduchý trik, který by to vyřešil. Že by se mi s tím zase chtělo do servisu aby mi tam za tučné peníze něco nainstalovali co bych si mohl udělat jednoduše i doma, to fakt za mě nezní hezky. Díky :D
Napadlo mě, jestli to nemůže nějak souviset i s tím, že něco té základní desce chybí nebo tak. Kdyby něco, info o kompu dodám.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23611
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 28 srp 2021 07:28

Vítej na PC-HELP!
Když jde zvuk ze sluchátek v pořádku (pokud je strkáš do stejné zdířky), pak to nevypadá na chybu desky. Zkus připojit ty bedýnky na jiný zdroj (mp3, mobil).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jamnik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod Jamnik » 29 srp 2021 10:51

Bedýnky potřebují jedno USB a jack, který strkám do konektoru na sluchátka. Sluchátka potřebují jen to USB. Ale Windows mi ukazuje že ten zvuk probíhá, zvedají se ty hodnoty, jen se nic neozve.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod gogo1963 » 29 srp 2021 11:00

podívej se sem, jestli se něco nehodí ... viewtopic.php?t=186626
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Jamnik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod Jamnik » 30 srp 2021 11:14

Zkusil jsem to, i v tom programu to vypadá že zvuk skutečně probíhá, ale furt ticho. Zkusím je ještě teda připojit k noťasu, co to udělá tam.

EDIT: notebook je ani nezaznamená a vesele si hraje ze svého integrovaného reproduktoru. Každopádně můj počítač zapojení eviduje, takže nepočítám, že by byly po smrti, spíš je něco blbě nastavené. Otázka je, co.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23611
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 30 srp 2021 12:19

Dej sem link, co to je za repra. Mrknem na stránky výrobce a zkusíme zjistit, co s tím.
Jinak máš zajímavé uvažování. Jeden počítač repra ani nedetekuje, druhý detekuje, ale stejně nehraje, a dle tebe jsou repra v pořádku. Zajímavé.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Jamnik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod Jamnik » 30 srp 2021 12:38

https://www.alza.cz/genius-sp-hf180-wood-d5769945.htm
Tak uvažuju tak protože mají sotva rok a nevidím jediný důvod, proč by neměly fungovat. Je pravda, že v počítači došlo ke zkratu základní desky, které zapříčinilo USB zapojené zrovna pod tím, kde byly reproduktory, ovšem USB fungují (strkám to jak do toho kde reproduktory tak i to kde byl ten zkrat funguje), počítač je zaznamená, zvuk probíhá, takže by to spíš měl blokovat Windows nebo tak, dle mě. Samozřejmě že mě napadlo, že mě opustily taky.
Ten notebook už má za sebou 8 let života za velice těžkých podmínek bez jakéhokoliv servisu, takže tam to bylo jen takový plivnutí do moře, ten test. Ale samozřejmě, že mě to zarazilo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23611
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 30 srp 2021 13:02

Snažil jsem se, ale moc jsem k tomu nenašel.
Nicméně - usb lze zapojit i do nabíječky, či podobného zdroje a slouží k napájení. Tedy pokud připojíš bedny k nabíječce a jack dáš do mobilu, mělo by to hrát. Pokud ne, je po nich.
Jestli je součástí USB zvukovka a jak je má detekovat systém jsem neobjevil.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9600
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod Karrex » 30 srp 2021 13:07

Nedíval jsem se, kolik potřebují wattů, ale USB 3 dodává asi nějakých 4-5W, to ti je fakt utáhlo? Neměl jsi je před tím v takovém tom nabíjecím USB, tam je to o dost více.
Jak píše ITCrowd, zkus USB adaptér do zásuvky.
Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23611
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 30 srp 2021 13:11

Maj 2x3W, na taková chrastítka by to stačit mohlo. Zvlášť když nepojedou naplno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod X » 30 srp 2021 13:12

Genius ... divím se, že hráli po zakoupení. Zkus nějaké jiné repro, zda bude hrát.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23611
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk z reproduktorů nefunguje

Příspěvekod ITCrowd » 30 srp 2021 13:13

Stačí číst. Zkoušel sluchátka, a ty hrají.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bzučení z reproduktorů Příloha(y)
    od lyriccs » 29 úno 2024 14:16 » v Problémy s hardwarem
    37
    5221
    od lyriccs Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 18:32
  • periodické zvuky z reproduktorů pc
    od Martin Baroch » 05 čer 2023 23:20 » v Vše ostatní (hw)
    1
    907
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 10:48
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1833
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1574
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1636
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů