Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod SGvagon » 03 zář 2021 14:59

Zdravím,

včera a dnes se mi stala zvláštní věc, po spuštění notebooku (Lenovo Y50-70 20378 s Windows 7 PRO x64bit) jsem se nemohl připojit na žádnou wifi síť ze seznamu, všechny po chvilce nahlásili místo názvu sítě Neznámá síť.
Včera mi pomohlo vypnutí a zapnutí notebooku. Dnes jsem zkusil restartovat službu Síťová připojení a to mi také problém vyřešilo.

Restart routeru také nepomohl (na ostatních zařízeních v domácnosti wifi fungovala) .

Můj dotaz zní, může se jednat o chybu síťové karty (Broadcom 802.11ac Network Adapter) nebo se něco stalo ve Windows? Je mi divné, že se toto stalo vždy při prvním spuštění v daný den, poté už jakýkoliv restart notebooku toto nevyvolá.

Uvidím, zda-li se připojím na wifi zítra.

Reklama
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod SGvagon » 04 zář 2021 09:01

Tak dnes zatím internet drží, možná tedy reset služby Síťová připojení pomohl.
Napsal jsem si na to .bat soubor, takže kdo by chtěl, tak zde nahrávám pro všechny i s ikonkou :-) .
Přílohy
Restart_network.zip
Resetování služby Síťová připojení
(48.15 KiB) Staženo 12 x

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod kecalek » 04 zář 2021 10:18

To, čo si vykonal, je len východisko z núdze.
Podstata je (a to treba zistiť), prečo ti to sieťovka robí! A dôvod? Často - pokiaľ sa pozrieš - je miesto (pokiaľ si za routerom) nastavené Verejná sieť. A vtedy ti takéto oznámenia budú pravidelne chodiť. Verejná sieť je totiž priame prepojenie na tvojho ISP a vystupovanie pod jeho IP. Pokiaľ nevieš - ISP vystupuje voči WWW ako jeden počítač s verejnou IP adresou, ty sa n pripájaš na jeho vnútornú sieť pod IP adresou, ktorú ti priradí (teda priradí routeru, ktorý sa s nim spája) a router pridelí tvojmu PC vo svojej sieti SVOJU IP adresu. Pokiaľ máš nastavené Verejná sieť miesto Domáca sieť - tak PC obchádza všetky pridelené IP adresy a pripája sa priamo na WWW cez ISP pod jeho IP adresou.
A pokiaľ ti toto robí pravidelne - skontroluj si svoj PC na "votrelcov".

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod SGvagon » 04 zář 2021 15:28

kecalek: Stalo se mi to zatím pouze dvakrát a to vždy při prvním spuštění v daný den. Síť mám nastavenou jako Domací (kvůli sdílení složek skrze SAMBA) . Reset této služby zatím problém vyřešil, důvod proto zatím neznám. Prohlížeč událostí také nic neohlásil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod ITCrowd » 04 zář 2021 23:38

Můžeš se podívat na diagnostiku wifi v mém podpisu. Bez dalšího (přesný typ a výrobce routeru, AV, firewall atd.) můžu jen hádat.
Vzhledem k ojedinělému výskytu:
- chyba ovladače sí´tovky
- ovladač síťovky nebyl načten před spuštěním služby netman.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod kecalek » 05 zář 2021 12:08

SGvagon píše:kecalek: Stalo se mi to zatím pouze dvakrát a to vždy při prvním spuštění v daný den. Síť mám nastavenou jako Domací (kvůli sdílení složek skrze SAMBA) . Reset této služby zatím problém vyřešil, důvod proto zatím neznám. Prohlížeč událostí také nic neohlásil.

Tak potom OK - zostáva jedine postupovať podľa ITCrowda. Ja som sa len informoval - či náhodou u teba nenastala takáto situácia (jeden nikdy nevie a cesty M$ sú nevyspatateľné :D )

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi hlásí Neznámá síť - Windows 7

Příspěvekod SGvagon » 05 zář 2021 15:28

ITCrowd : Nejspíš se jednalo o chybu ovladače síťové karty, již je to druhý den a wifi se spojila ihned po spuštění systému. Kanály kontroluji skrze tvou uvedenou aplikaci pro Android pravidelně, abych měl co nejvolnější kanál. Ping občas blikne na 300 ms , ale vzhledem k tomu, že to kontroluji na wifi, tak bych tyto občasné výkyvy očekával.

kecalek: Většinou mám problémy, které se nedají ve většině případů ani vygooglit :D . Buď je vyřeším nějak sám nebo jak uvádíš, tak se jedná o naprosto nevyzpytatelné situace. V těchto dvou případech se asi tedy nějak zblbnulo nastavení ovladače pro wifi a reset služby byl tedy řešením.

Zatím téma nebudu uzamykat a budu tento “problém“ pozorovat i nadále.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sdileni netu z iphone do windows bez wifi?
    od Fantousek » 04 zář 2023 19:38 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1664
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:04
  • Při vložení DVD hlási XBox chybu "0x803f800d"
    od Zabral68 » 28 čer 2023 19:06 » v Herní konzole
    0
    1130
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    28 čer 2023 19:06
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2418
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Odpojování wifi Příloha(y)
    od vojtoun » 21 dub 2023 23:36 » v Sítě - hardware
    3
    1107
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 10:33
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    688
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů