Myš se nespáruje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 08:19

Ahoj, vlastním myš Lenovo M600 wireless gaming mouse, kterou používám u ntb. V notebooku mám OS W11. Myš mám propojenou bezdrátově přes usb přijímač, kdy vše do určité chvíle v naprostém pořádku fungovalo. K myši jsem si stáhl software Legion Accessory Central verze 2.0.5.07223, kdy jsem si chtěl nastavit tlačítka. V aplikaci jsem měl dostupnou aktualizaci nové verze, kterou jsem posléze stáhl. Poté už se mi myš nepodařilo spárovat s ntb. Ani podle pokynu co app píše pro párování. Myš funguje pouze přes kabel, přes usb přijímač se mi jí nedaří rozchodit. Máte někdo s tímto s zkušenosti? Software jsem se pokoušel odinstalovat, ale problém je stále stejný. Předem díky za věcné rady.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod ITCrowd » 02 lis 2021 08:42

Nejdřív by to chtělo vyzkoušet, zda je spojení s USB ještě funkční. Tedy buď vyzkoušet myš na jiném počítači, nebo můžeš zkusit nabootovat live linux a vyzkoušet v něm.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 09:52

Tak myš vyzkoušena na jiném pc a i v linuxu a nefunguje. To mě aktualizace app takhle znefunkčnila myš? Co teď s tím, nějaké řešení?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod zeus » 02 lis 2021 09:59

Treba ti 'jen' umrel USB prijimac.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 10:06

zeus píše:Treba ti 'jen' umrel USB prijimac.


K tomu stačí aktualizace? Není myš poškozena pouze po softwarové stránce?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod zeus » 02 lis 2021 10:25

To neudelala aktualizace, na jinem PC (a v jinem OS) jsi overil, ze je to HW problem. Jedno radio proste nefunguje - bud v mysce nebo v USB.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 10:37

zeus píše:To neudelala aktualizace, na jinem PC (a v jinem OS) jsi overil, ze je to HW problem. Jedno radio proste nefunguje - bud v mysce nebo v USB.


Ale, že to před tou aktualizací bylo všechno v pořádku. Až po provedené aktualizaci myš přes usb bezdrátově nefunguje. Tou aktualizací muselo dojít k nefunkčnosti. Ten usb přijímač má taky nějaký program v sobě zabudovaný, něco k běhu? Zjistil jsem, že u té app je podpora nejvýše win10. Nějaký bod obnovy by na funkčnost neměl vliv?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod ITCrowd » 02 lis 2021 10:54

Je to HW problém. Tak jak by mohl pomoci bod obnovy?
Kdyby to nebyl HW problém, tak by to jinde (v linuxu) fungovalo. Proto jsem tě na to navedl.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod petr22 » 02 lis 2021 10:55

Aktualizace firmware mysi a dongle, je potreba opet sparovat USB prijimac s mysi.

Viz manual k mysi.

IMPORTANT: M600 has to be plugged to the system with the provided cable AND the wireless dongle has to
be also plugged into the system (this is very important as the FW updates both the M600 and the 2.4G receiver)

Je treba aktualizovat mys i dongle, pokud se aktualizuje jen jedno, nejde to sparovat.

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 11:14

ITCrowd: říkám si, jestli není chyba ve firmware toho přijímače. Kdyby tam šel třeba vrátit původní. Provést downgrade. Třeba softem starší verze. Nechci se nějak smířit s tím, že je to chyba hardware.
petr22: myš mám připojenou přes kabel, usb přijímač je také zapojen. V aplikaci už nemám další možnost aktualizace.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 46 vteřinách:
Tak update: myš už funguje. Dle návodu v aplikaci, kdy jsem postup prováděl minimálně po desáté se zadařilo. Myš jsem dle instrukcí nechal o něco déle v blízkosti přijímače (10 cm) než byl udávaný čas 20 sekund a stále mačkajíce tlačítko pro párování.

Dodatečně přidáno po 16 minutách 28 vteřinách:
Vyzkoušeno i v linuxu a myš také fungovala. Uvádím, že fungovala, protože teď při návratu do win zase nefunguje.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod ITCrowd » 02 lis 2021 11:32

No, kdybys před otrockou aktualizací prošel lenovo fóra, pak bys to nedělal... Stejných problémů tam je milion.
Pro tebe jsem našel:
"Stalo se to takto, doufám, že to bude fungovat i pro ostatní:
Přejděte do Legion Accessory Central, spárujte zařízení a klikněte na další, dokud se nezobrazí odpočítávání párování (20 sekund). Nyní stačí opakovaně stisknout párovací tlačítko na spodní straně myši a držet stisknuté, dokud odpočítávání neskončí (zdá se, že vždy zbývá 9 sekund). Byl jsem schopen replikovat metodu a někdy to vyžadovalo, abych vypnul a znovu zapnul myš, abych dokončil párování."
Budeš holt muset zkoušet a zkoušet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Franco
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš se nespáruje

Příspěvekod Franco » 02 lis 2021 11:41

No jo, ale koho by napadlo si číst před aktualizací lenovo fórum. Není předpoklad, že by se to mělo pokazit. Nicméně myš je opět funkční. Je napárovaná a funguje. Dokonce i po restartu a vypnutí notebooku =D. Všem děkuji za věcné rady.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů