Vysoke teploty u Notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

FoLLoW3r
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod FoLLoW3r » 02 lis 2021 21:57

Dobry den prosim Vas chtel bych se zeptat nedavno jsem si poridil do kamionu notas na obcasne zahrani si pri dlouhem ceka i nekde na nakladce apod. nejsem uplny IT ale teosku se vyznam v pocitacich co me ovsem znepokojuje je ze jsem vybiral notevook podle recenzi dost dlouho a podarilo se mi zjistit ze docela dobrou volbou by mohl byt Acer Nitro 5 tak jsem si ho poridil i podle konfigurace to vypadalo ze by mohl byt dost vykony ovsem neni ani tak provlem ze bych si na nem neco nezahral vse mi bezi na vysoke detaily v pohode s 60 FPS i vice ( witcher 3,GTA V, Crysis remastred, assassin creed bf a dalsich par her) ovsem teploty jsou vcelku brutalni CPU az 95C a GPU 70C co jsem se tak i docetl na internetu notas je sice vybaven dvema ventilatory a aplikaci nitrosense ktera reguluje rychlost vetraku ale nechapu proc na GPU bezi ventilator vic nez na CPU kde jsou ty teploty o dost vysi a zda mam z toho mit nejake obavi nebo je to u techto notasu bezne ? V tom rpogramu nitrosense je i rezim ovladani ventilrou bud automaticky na max nebo vlastni tak by me i zajimalo jestli to mam nechat at si to samo chladi jak uzna za vhodne a nebo tomu mam pustit ty vetracky na max at se tolik nezahriva zase se bojim aby ty vetracky zachvilku treba nezdechli kdyz pojedou takhle moc treba 3-4 hodky kdyz budu hrat.


Kdyztak jsem jeste davam konfiguraci notebooku.
Herní notebook - Intel Core i5 10300H Comet Lake,(2,5GHz Core Boost 4,5 GHz ,15.6" IPS matný 1920 × 1080 144Hz, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 1000GB, podsvícená RGB klávesnice

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod petr22 » 02 lis 2021 22:43

Nezdechnou vetracky, ale cely notebook.... bohuzel

Laciny herni notebook, jeste navic od Aceru - u lacinych hernich notebooku je teplota 100 stupnu
v zatezi bezna a take duvod, proc velice casto nemivaji nijak dlouhou zivotnost.

1. ventilatory na maximum - je dulezita co nejnizsi teplota, ventilator stoji 100 Kc, zakladni deska
je skoro drazsi nez byl novy notebook.

2. lze softwarove snizit napeti/frekvenci procesoru a grafice, tim se snizi teploty za cenu poklesu vykonu
o par procent.

Jinak se s tou teplotou moc delat neda, ta zkratka bude vyssi - Acer - vykonne komponenty, osizene to ostatni.

FoLLoW3r
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod FoLLoW3r » 02 lis 2021 23:02

Takze kdyz budu hrat tak je lepsi zapnout vetracky na max at to chladi co to jde i za cenu toho ze by meli odejit zachvilku ale jo dava to smysl lepsi vetracek za 100 kc nez pak nejaky drazsi dil uvnitr ale trosku me to zarazilo ten notas nebyl zrovne nejlevnejsi je faktem ze si na nem zahraju hodne her bez jedine problemu ale za cenu toho ze mi to zachvilku muze odejit je celekm hrozna predstava.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod petr22 » 02 lis 2021 23:15

Jestli je to tenhle tak to je jeden z nejlacinejsich hernich notebooku na trhu:
https://www.alza.cz/acer-nitro-5-obsidi ... 894680.htm

Notebooky s kvalitnejsim chlazenim jsou od 45.000 Kc nahoru.

Bohuzel drazsi dil je vevnitr jediny - zakladni deska.

Bohuzel kvuli EU a jejich narizeni pouzivat pri pajeni pouze bezolovnaty cin nemaji vyrobky moc
dlouhou zivotnost, prakticky vsechny vadne graficke karty, herni konzole a notebooky jsou vysledkem
zahrivani a popraskani bezolovnateho cinu.

Z hlediska snizeni teplot nejvice pomuze to nastaveni nizsiho napeti/frekvence.

FoLLoW3r
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: březen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod FoLLoW3r » 02 lis 2021 23:32

Jo jo to je on tak je jasny ze notebook za 45 tisic je nekde uplne jinde nez tendle za 27 idis jsem si rikal ze 27 tisic tak neni zeovna malo ale chapu to ze to proste neni top ovsem zase nejsem zadny streamer ani profesionalni gamer je to prakticky jen na obcasne zahrani si 2x max 3x do tydne tak jsem podle toho i recenzi vybral tento vsude to melo celkem kladne hodnoceni je teda fakt ze s notasem problem zadny az na ty teploty neni ted jsem nastavil vetracky na max a teplota spadla z 94 ma 88-83 coz mi prijde docela dobry tak doufam ze to vydrzi co nejdele no. Ale jinak mockrat dekuju za odpoved aspon uz vim peoc tomu tak je :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoke teploty u Notebooku

Příspěvekod petr22 » 03 lis 2021 07:11

Kdyby to bylo pajene normalnim cinem, tak to neodejde (veci pajene pred 40 lety stale funkcni).

Bohuzel dat do notebooku vykonny procesor a grafiku je problem - v desktopu je 16cm vysoky chladic, zatimco
v notebooku je na nej pul centimetru mista. A material na vyrobu chladice je drahy, tak ten chladic holt je
nejmensi jaky muze byt aby notebook fungoval.

Vyzkousej pres nejaky software trochu snizit napeti procesoru a grafice, bude to mit sice 5% vykonu dole, ale
budou opet nizsi teploty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vysoké teploty procesoru Příloha(y)
    od filipo88 » 08 pro 2023 18:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    859
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 19:29
  • Moc vysoké vytížení GPU
    od FerdaFerda » 09 úno 2024 21:11 » v Hry
    4
    1205
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 18:35
  • Teploty CPU
    od StoneRxCz » 05 říj 2023 12:46 » v Problémy s hardwarem
    13
    4475
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:04
  • Rada s upravou teploty PC Příloha(y)
    od showpayne » 19 kvě 2023 21:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    922
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 20:01
  • Teploty Intel Core i7-13700KF
    od Stiefell » 27 dub 2023 12:31 » v Problémy s hardwarem
    6
    1016
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    27 dub 2023 13:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], harris a 13 hostů