Bluetooth v PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

michal35542
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bluetooth v PC

Příspěvekod michal35542 » 23 lis 2021 20:26

:smile: Dobrý večer Je normálne že Bluetooth funguje iba ked som asi 10CM od počitača :D?? myslím tym sluchadka ktoré som pripojil testované aj na telefone aj na Tv a tam idú normalne. V PC funguju iba ked som od počitača asi tých 10CM môže to byť pokazený bluetooth v PC? Dakujem za odpoved. :listen: :listen: :listen: :listen:
Naposledy upravil(a) michal35542 dne 24 lis 2021 16:48, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod mmmartin » 23 lis 2021 21:37

Jestli s mobilem a televizí sluchátka komunikují normálně, pak je téměř jistě problém v BT počítače.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

michal35542
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod michal35542 » 23 lis 2021 21:44

Aj som si myslel :) mam dosku ASUS tuf gaming b560 Plus wifi ten bluetooth je zabudovaný v doske ak sa nemýlim však?

Dodatečně přidáno po 2 minutách 43 vteřinách:
Ono totižto tie sluchadla napojí na ten bluetooth v PC ale funguju iba fakt že ked som od kompu par centimetrov.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod mmmartin » 23 lis 2021 22:43

To znamená, že signál, vyzařovaný BT jednotkou z počítače, má nízkou intenzitu. A nemýlíš se, BT a WiFi je součástí základní desky. Ještě by byla možnost vyzkoušet dosah BT se zapůjčeným BT donglem, připojeným do USB.
Kontrolu přes BT z mobilu a z televize jsi dělal ve stejné místnosti, jako je počítač?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

michal35542
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod michal35542 » 23 lis 2021 22:51

Po nejakej chvili rozmyšlania som otestoval sluchádka aj na mojom notebooku vtipné je že ked zapnem sluchadka na notebooku tak môžem byť aj na balkone na druhej strane bytu a počujem čo sa mi prehráva na notasi a ano v tej istej miestnosti sú všetky zariadenia telefon , televizia, pc aj ntb. Fakt jedine čo mi vychádza že na matičnej doske je pokazený bluetooth takže budem žiadať asi o reklamaciu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod mmmartin » 23 lis 2021 23:41

Určitě reklamuj.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod Karrex » 24 lis 2021 09:55

U minulých socketů je tahle anténa i pro BT, máš ji zapojenou?
Obrázek
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod kecalek » 24 lis 2021 11:50

michal35542 píše:Po nejakej chvili rozmyšlania som otestoval sluchádka aj na mojom notebooku vtipné je že ked zapnem sluchadka na notebooku tak môžem byť aj na balkone na druhej strane bytu a počujem čo sa mi prehráva na notasi a ano v tej istej miestnosti sú všetky zariadenia telefon , televizia, pc aj ntb. Fakt jedine čo mi vychádza že na matičnej doske je pokazený bluetooth takže budem žiadať asi o reklamaciu.

Nebudem sa hrať na múdreho, ale použi logiku.
BT je vlastne širokopásmove pripojenia zariadenia (2,4MHz). To, že z noťasu to chytíš - to je preto, lebo anténa je často namontovaná vo veku a to je často z plastu - teda žiadna prekážka. Ale BT na matičnej doske, ktorá je v PLECHOVEJ bedni, plnej iných komponentov - veď tam nie je ani poriadna anténa, aby to prekonala a preto je to utlmené. Externá BT anténa by to vyriešila, signál by sa šíril bez nejakých veľkých obmedzení.

Takže to možno ani chyba BT nebude, len to bude chyba u teba - nesprávne používanie BT.

gooner14
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod gooner14 » 24 lis 2021 13:02

Teď jsem řešil stejný problém. Mám desku ASUS TUF GAMING B550-PLUS (WI-FI) a sluchátka přes Bluetooth skoro nešla, když jsem otevřel bočnici skříně, tak to bylo malinko lepší, ale víc jak metr od skříně opět přestala fungovat. Namontoval jsem anténu jen tak pro zajímavost a vše začalo bez problému fungovat. Mám počítač připojený přes Lan kabel a myslel jsem si, že anténa je jen na zlepšení Wi-Fi signálu a proto jsem ji nemontoval. Takže si ji namontuj a vše bude nejspíš fungovat.

michal35542
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod michal35542 » 24 lis 2021 14:03

Chlapi dakujem vám čo by som bez vás robil :D :D :D ono to fakt ide stou antenou samozrejme alza mi ju dodala ku kompu takže som to nainštaloval a môžem byť aj na druhej strane bytu signal ide takže to neni chyba matičnej dosky.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bluetooth v PC

Příspěvekod Karrex » 24 lis 2021 15:42

:lol: můžeš uzamknout.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů