PC se cyklicky restartuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jindrapro79
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod Jindrapro79 » 29 lis 2021 17:29

Ahoj, prosm o radu.

Včera jsem dostal nápad, že bych mohl aktualizovat na Win 11. Když jsem zkoušel kontrolu PC požadavků, tak to psalo, že není aktivní čip TMP a ještě něco. Napdlo mě, že začnu aktualizací BIOS, kterou jsem ještě na PC nedělal. Šel jsem na stránky asusu a stáhl aktualní bios a zaroveň tam byl soubor pro aktualizaci ME INTEL. To jsem taky stáhl, provedl aktuailizaci toho ME INTEL, proběhlo to a k dokončení byl potřeba restart. K aktuailzaci BIOSU jsem se nedostal.

PC se zrestartovalo a od té doby se cyklicky po asi 5 vteřinách restaruje. Na monitoru se nic neobjeví, takže se nemůžu dostat ani do BIOSu.

Deska se rozsvítí, ventilátory se rozběhnou, po pěti vteřinách se PC vypne a znovu. Zkoušel jsem vypojit grafiku, disky, dvd rom, pořád stejné. Vyndal jsem baterii, zkratoval piny CMOS, pořád stejné. Jediná změna je, když vyndám obě RAM. To se vše rozběhne, větráky, světla, ale na monitoru nic. Nerestartuje se v tu chvíli. Zkoušel jsem HDMI i do interní grafiky, monitor je černý.

Nevím, zda je souvislost s tím ME INTEL aktualizací, nebo se v tu chvíly něco podělalo hardwarově. Deska je Asus b150M pro gaming a jsem slepý, nevidím tam žádné kontrolky Qled, reprák na závady to asi nemá.

Co by jste radili. Deska? Zdroj? Je to sestava postavena v ALZE, rok 2016, žádný problěm s ní nebyl.

Díky za posunutí dál…

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod RIKI22 » 29 lis 2021 17:51

Skúšaj to bez disku.Odpoj ho od napájania.Presný typ tej dosky je iba B150M ?

Jindrapro79
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod Jindrapro79 » 29 lis 2021 18:31

Všechny disky jsem zkoušel vypojit. Nic není připojeno (myš, klavesnice atd.), GK venku z počátače, S jednou RAM, s druhou RAM… Pořád stejné. Jen pokud není ani jedna RAM, tak se PC nerestartuje, ale není ani obraz… Deska ASUS B150M PRO Gaming…

Edit video https://youtu.be/gm6ost47Wbg

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod petr22 » 29 lis 2021 18:52

Bez RAM se pocitac nemuze ani zapnout, ani nemuze byt obraz, proto se take nerestartuje.

Zkus to cele vypnout na 10 minut z elektriny - tedy napajeci snuru, jestli dojde ke zmene.

Jindrapro79
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod Jindrapro79 » 29 lis 2021 18:55

Od včera to bylo bez proudu do dnešního večera…

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod RIKI22 » 29 lis 2021 19:37

Doska má možnosť CrashFree Bios 3 ,tak ešte to môžeš skúsiť.

Jindrapro79
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod Jindrapro79 » 29 lis 2021 21:26

Jdu studovat co to je CrashFree Bios 3, díky za každou radu. :-)

Edit: Dal jsem do dvd placku co je k základní desce, nic. Stále restart. Odpojil jsem i systémový disk. NIc.

Edit 2: https://youtu.be/y2eL9pMTjXQ poslední zkouška, objednavám bios čip...

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se cyklicky restartuje

Příspěvekod pcmaker » 04 pro 2021 20:39

Naformátuj flešku na FAT32. Stáhni si správný BIOS, který patří k flešnutému MEI. Není to jedno. Dříve byl BIOS a MEI vydáván odděleně. U novějších MB už to sločili do jednoho souboru, aby v tom nebyl bo*del a nedocházelo k takovým situacím. Přejmenuj BIOS na B150MPG.CAP a nakopíruj na USB flešku. Odpoj všechny disky, vlož USB flešku a zapni PC. Některé BIOSy se pálí na dvakrát. Nejprve BIOS a podruhé MEI.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů