Formát dat na HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Atom
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Formát dat na HDD

Příspěvekod Atom » 07 pro 2021 12:53

Přeji hezký den a mám na vás prosbu o radu. Známý(což jsou nejhorší kšefty) mi dal na opravu HDD recorder Pioneer DVR 645H-S. Bohužel se mi ho nepovedlo opravit, umřel tam procesor. Tak na inzerát koupil DVR 540H-S, přendal disk z toho nefunkčního, protože na něm měl záznamy o který nechce přijít. Ten disk to ovšem nevidí - píše není disk. Původní, prázdnej ano, přístroj je tedy OK. No a prý ať tedy přetahnu filmy z jednoho disku na druhej. No a to je ten problem - když dám disky do PC, tak ve správci zařízení je vidim, ale v tento počítač ne. Jsou to disky ATA 240 GB. A tady moje znalosti PC končí. System PC je W XP. V novějším, kde mám 7 je to stejný, pak mám ještě s W10, ale tam už není ATA sběrnice. Poradíte mi prosím, jak by tohle šlo vyřešit? Rád bych mu to udělal, neboť od něj pořád něco potřebuju.
Díky předem
Tom

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod ITCrowd » 07 pro 2021 13:13

Není to sice přímo pro tento přehrávač, ale pokud mají pravdu (a já se obávám, že ano), pak disk můžeš připojit na PC s linuxem (doporučeno freebsd). Ale pokud z toho budeš chtít dostat video, tak je to asi týden práce na hodinu videa. Více zde: https://forum.videohelp.com/threads/306 ... -on-the-PC
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod Grander » 07 pro 2021 13:17

Zeptej se ho, co tam má za filmy, a stáhni mu je z netu, to bude asi nejjednodušší řešení. :-) Ať si místo zastaralého HDD rekordéru pořídí nějakou multimediální krabičku a přehrává to z flešky. Pokud má nějakou lepší TV, tak možná ani nebude potřebovat „krabičku“ a ta TV to přehraje z flešky sama.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod petr22 » 07 pro 2021 13:18

Prestavujete si to oba prilis jednoduse.

Oba DVD rekordery pouzivaji rozdilnou verzi operacniho systemu a jak jsi jiz prisel format ulozeni dat
nekompatibilni s PC, tudiz to skutecne neni o nejakem "pretazeni filmu".

Ta nahravka tam muze byt treba ve forme casti ktera ma kazda velikost 4 MB a potrebujes konvertor,
ktery z toho udela nahravku prehratelknou v pocitaci. Take nejde jen tak prehazovat disky z jednoho
zarizenimi do druheho. Zkus schvalne jestli neco uvidis pod Linuxem, ale jak rikam, na 99% to nebudou
pouzitelna data.

Na to se soustred - zda existuje aplikace, ktera podporuje format dat na disku a umi z toho do pocitace
vykopirovat prehratelne soubory.

To, ze prehanes filmy z jednoho rekorderu do druheho je technicky tak slozite, ze to nema smysl.

Pokud tam ma nahravky z TV a ne treba z analogove kamery, tak si to muze stahnout z netu.

Atom
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod Atom » 07 pro 2021 13:24

Dík moc za odpověď. Já prakticky nepotřebuju ty soubory ani nikam exportovat. Mě by stačilo, kdyby ten nižší/starší model dokázal pracovat s diskem z novějšího/vyššího modelu. Aby zkrátka ten funkční přístroj viděl disk z toho nefunkčního. A teď během psaí čtu další odpovědi, že to asi nebude nic jednoduchýho, jak jsem si představoval. Já nevim, co tam má, ale zřejmě je to pro něj důležitý

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod petr22 » 07 pro 2021 14:19

Nejjednodussi je vyexportovat z toho prehratelne soubory.

Na to mozna existuje aplikace.

Take je treba pocitat s tim, ze to nepujde vubec (kdyz nebude aplikace na konverzi).

https://www.youtube.com/watch?v=drkdYFmHX5I

Je mozne ze to skutecne zvladne i ISObuster

Ani prendat HDD neni tak jednoduche - se generuji servisni kody pro konkretni vyrobni cislo disku napr,
nemuzes prendar disk z jedne masiny do druhe s rozdilnym OS a cekat ze to bude samo fungovat.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formát dat na HDD

Příspěvekod pcmaker » 08 pro 2021 19:51

Než s tím diskem začneš nějak pracovat, tak si z něj udělej bitovou kopii (image).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů