PC občas nenaběhne napoprvé

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

GhostDogCZE
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod GhostDogCZE » 12 pro 2021 13:18

Zdravím,

potýkám se s problémem s PC, že se občas nespustí hned napoprvé, jen černá obrazovka, větráky se točí, klávesnice a myš svítí ale na monitoru je tma. Zkoušel jsem updatovat drivery BIOSu, CPU, GPU ale ani to nepomohlo. Zkusil jsem i jiný monitor i jiný kabel k monitoru ale taky nic. Čím myslíte, že by to mohlo být? Mám zkusit přeinstalovat i Windows?

PC sestava:
OS: Windows 10 Home
CPU: AMD Ryzen 5 1600
RAM: 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz
MB: ASRock B450M PRO4
GPU: AMD RX 570 8GB
SSD: Western Digital Green - 240 GB
HDD1: Western Digital Blue - 1TB
HDD2: Toshiba P300 - 2TB
Chladič CPU: SilentiumPC Spartan 3
Zdroj: Corsair RM750x


Děkuji za jakoukoli radu :)

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod pcmaker » 14 pro 2021 07:35

Měl jsem identický problém. Dělala mi to grafika Sapphire s GPU od AMD.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod Pedrossos » 14 pro 2021 11:34

Vyměnit baterii
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod Serg01 » 14 pro 2021 13:29

Jak dlouho čekáš, než usoudíš, že už nenaběhne? (zkus počat aspoň minutu, dvě, třeba jen testuje RAMky)
Může to být vybitou baterií, ale to by se dělo vždy jen po výpadku proudu.

Chtěl jsem poradit, že nejjednoduší by bylo koupit diagnostickou PCI kartu pro zobrazení aktuálního POST kódu, na kterém to zůstane viset, ale pak jsem si uvědomil, že ta deska nemá PCI port. Nevadí, existují karty i pro PCI-e x2, ale pak jsem si zase uvědomil že to nejspíš nebude mít BIOS, ale UEFI, takže v manuálu pak nenajdeš co ten konkrétní POST kód znamená :D Ale zase CZC ve specifikaci píše, že to má BIOS, tak nevím :D

Nakonec jsem na redditu narazil na jednu radu, kde týpek přišel na to, že mu to dělalo kvůli fast boot funkci ve Windows, tak můžeš zkusit vypnout fast boot, třeba to pomůže. Jinak tam byli klasické rady, jako např. zkusit to zapnout jen s jednou RAMkou, nebo to může dělat některý z disků.

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod Pedrossos » 14 pro 2021 13:35

těch faktorů může být více chce to prostě zkoušet. ta baterii to může dělat taky, protože tohle mi to dělalo. bohužel musíš zkoušet.... Bohužel už je to delší dobu co nemám starý počítač, pokud si vzpomenu, tak napíšu co a jak
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

GhostDogCZE
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC občas nenaběhne napoprvé

Příspěvekod GhostDogCZE » 19 pro 2021 20:12

Serg01 píše:Jak dlouho čekáš, než usoudíš, že už nenaběhne? (zkus počat aspoň minutu, dvě, třeba jen testuje RAMky)
Může to být vybitou baterií, ale to by se dělo vždy jen po výpadku proudu.

Chtěl jsem poradit, že nejjednoduší by bylo koupit diagnostickou PCI kartu pro zobrazení aktuálního POST kódu, na kterém to zůstane viset, ale pak jsem si uvědomil, že ta deska nemá PCI port. Nevadí, existují karty i pro PCI-e x2, ale pak jsem si zase uvědomil že to nejspíš nebude mít BIOS, ale UEFI, takže v manuálu pak nenajdeš co ten konkrétní POST kód znamená :D Ale zase CZC ve specifikaci píše, že to má BIOS, tak nevím :D

Nakonec jsem na redditu narazil na jednu radu, kde týpek přišel na to, že mu to dělalo kvůli fast boot funkci ve Windows, tak můžeš zkusit vypnout fast boot, třeba to pomůže. Jinak tam byli klasické rady, jako např. zkusit to zapnout jen s jednou RAMkou, nebo to může dělat některý z disků.


Ahoj, děkuji všem za rady, koupil jsem tedy novou baterii a vyměnil ji a zároveň jsem vypl ten fast boot ve Windows a zatím pokaždé naskočil. Kdyby náhodou ne, tak bych se ozval. Zatím děkuji :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • notebook - po zapnutí občas nenabíhá displej
    od maiki » 10 kvě 2023 14:40 » v Problémy s hardwarem
    2
    1018
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    10 kvě 2023 16:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 3 hosti