Počítač sa samovoľne vypína*

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

gogotanecnica
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Počítač sa samovoľne vypína*

Příspěvekod gogotanecnica » 26 pro 2021 12:29

Počítač mám už cca 6 rokov. Prvé tri roky bez problémov. potom mi odišla grafika bez zjavnej príčiny (možný výpadok prúdu). tú mi reklamovali a nová drží do dnes.
Najprv sa počítač asi pred dvomi rokmi začal samovoľne vypínať iba pri hre CS-GO, netuším prečo. Vypínal sa bez príčiny, len tak ako sa mu zachcelo. Teraz sa vypína už prakticky hocikedy. Aj pri iných hrách alebo aj po zapnutí po pár sekundách po prihlásení do windowsu, alebo sa ani nestihem prihlásiť. Taktiež sa vypína pri hrách, ktoré si vyžadujú výkon PC.
PC sa taktiež vypína, keď mama vysáva (viem, znie to bizardne). Na dolnom poschodí sa zapne vysávač a mne sa vypne počítač. V poslednom čase sa začal vypínať PRESNE okolo 16:00 do cca 16:10. Keď sa už raz vypne, potom to pokračuje ako kolobeh vypínania sa a zapínania sa, až ho musím vytiahnuť zo zástrčky. Nevyhadzuje bluescreen. Mám vypnuté automatické reštartovanie. pri vypnutí blikne CPU led.
vypnutie prebieha nasledovne: PC sa vypne a zase hneď zapne.
Niekedy beží bez problémov aj hodinu, dve, tri v kuse (teda ak nehrám náročnejšie hry).

Netuším v čom môže byť problém. Či so samotným PC, alebo so zapojením elektriny doma (ten vysávač stále nepoberám). V obci často vypínalo prúd, možno sa tým niečo poškodilo.

Čo som urobil: PC bol u kamaráta - fungoval mu v poriadku, PC bol u opravára PC - fungoval mu v poriadku - údajne . Lenže to bolo pred pol rokom, v lete keď mi robil toto isté - veľmi často sa vypínal. potom to časté vypínanie prestalo až zase do teraz. Častým vypínaním myslím, že sa vypne aj počas nič nerobenia, práce vo worde alebo pri surfovaní na internete.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač sa samovoľne vypína*

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2021 13:11

Zkontroluj si teploty, a pokud budou ok, zkus jiný zdroj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový zdroj? Počítač se vypíná.
    od exactlytheBen » 23 črc 2023 21:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    1167
    od exactlytheBen Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 15:33
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1605
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19
  • HDD externí box ICY BOX IB-366StU3+B sám vypíná Příloha(y)
    od beuma » 07 led 2024 13:56 » v Problémy s hardwarem
    3
    618
    od beuma Zobrazit poslední příspěvek
    10 led 2024 19:27
  • Monitor/GPU vypíná při hraní náročné hry
    od becza4 » 05 črc 2023 21:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    666
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    05 črc 2023 21:25
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2047
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů