PC nejde úplně vypnout

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC nejde úplně vypnout

Příspěvekod Vorel2 » 20 zář 2005 20:27

Ahoj, mám problém. Ve win dám příkaz vypnout a vše probíhá normálně, ale když má počítač zdechnout najednou se rozjede větrák u zdroje a procesoru a v tomto stavu zůstane a už s ním nic nehne. Pc se musí odpojit úplně ze sítě Při zapínání se musí zapnout síť a poté stisknout tlačítko zapnutí. Někdy se to nepovede a celý proces se musí opakovat. Přitom dostává disk pěkně na zadek Jinak MB Intel 850 Mariville, CPU Intel Pentium 4 1.6 GHz 512 kb, case MOREX 916 Midi + zdroj jj 300W. Mám podezření na zdroj, ale nejsem si jistý, nejsem odborník. Za odpovědi a nápady předem díkes. Ještě poznámka, V PC jsou Win98, WinXP a z obou se to chová stejně.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 21 zář 2005 08:33

To vypadá na chybné nastavení v BIOSu. Ale pro jistotu je tady článek o všech možných problémech.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vorel2 » 21 zář 2005 12:09

Díky za odpověď, moc zajímavý odkaz. Mám obavy, že to nebude, ale můj případ, jelikož mi monitor úplně zdechne a nepíše to, že můžu bez obav vypnout :-( . Počítač mám dle zjištění jednoprocesorový osobní počítač s rozhraním ACPI. Jak jsem již psal, nejsem odborník a neumím anglicky a tak zde předkládám ještě současný stav nastavení napájení v BIOSu.
POWER:
APM//Advanced Power Management//Power Management=Enabled/Inactivity Timer=20sec/Hard Drive=Enabled
ACPI//ACPI Suspend State=S1 State//Wake on LAN from S5=Stay off
After Power Failure=Last State
Wake On LAN=Stay Off
Wake On PME=Stay Off
Wake On Modem Ring=Stay Off

Jestli někdo dokáže z tohoto zmatku vyčíst co je a není dobře budu moc rád. Jinak počítač není můj, ale dětí a ty už na mne těžce tlačí. :D

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 21 zář 2005 13:59

Položky ve tvém BIOSU jsou trochu jinak, než je znám já, ale zkusím to.

Nejdříve zkus jestli nejde vypnout ACPI (zřejmě v položce ACPI Suspend State). Pokud ano, odejdi z CMOS se zápisem. Zkus vypnout počítač.

Jestli se to pořád nevypne, tak jako druhý krok vypni APM.
Power Management=Disabled.
Odejdi zase ze CMOS a zkus vypnout počítač, jestli to už funguje.

Dej vědět, jak jsi dopadl.

P.S. Měl bys uvažovat o upgradu. Chipset 850 nebyl moc povedený a jeho podpora byla ukončena v loňském roce. :evil:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vorel2 » 21 zář 2005 16:57

Počítač mám v práci a zítra ráno se na to vrhnu dle tvých rad a dám vědět. Máš pravdu, že 850tka se moc nepovedla, ale v době kdy jsem to stavěl to byla údajně bomba a měl jsem to za velice slušný peníz. Zatím si pořád říkám, že pro děti to stačí a proto se snažím to ještě udržet při životě. Jinak díky za ochotu! :thumbsup:

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vorel2 » 22 zář 2005 19:55

Ahoj, tak jsem dělal z tou bednou psí kusy a pořád je to stejné. Jediné na co jsem ještě přišel je to, že když se PC dostane do toho jakoby vypnutého stavu ozývá se ze zdroje prapodivné chrčení. Za normálního chodu je vše ok, ale při vypnutí to dělá tohle. No nic PC jsem předal s tím, že je nutné ho odpojovat ze sítě a je to. Vím, že to není řešení, ale nemám kde si půjčit zdroj na vyzkoušení :-( Ještě by to třeba mohla dělat deska a co potom se zdrojem, který bych případně koupil....

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 23 zář 2005 10:30

Ještě bys mohl zkusit nainstalovat na ten počítač SpeedFan a na první záložce dole zkontrolovat hodnoty napětí. Podle toho by se taky dalo poznat, jestli je zdroj v pořádku.
Pokud by sis nebyl jistý, jestli jsou v pořádku, tak sem zjištěné hodnoty vypiš anebo zkus do Galerie nahrát screenshot ze SpeedFanu.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vorel2 » 23 zář 2005 11:17

Díky moc, vyzkouším to. Jen to bude chvíli trvat jelikož děti semnou nebydlí. No a než to z nich vytáhnu bude trvat :D

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 23 zář 2005 12:36

Ještě mě napadlo jedno oklikové řešení, které maximálně vyřeší vypínání ze sítě. :smile:
Zkontroluj si taky, jestli není zezadu na zdroji proudový vypínač. Tím je možno vypnout proud bez odpojení zásuvky. Pokud ne, mohl by jsi zvážit investici pár stovek (600 - 800 Kč) do zdroje s tímto vypínačem.
Tady je příklad.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Vorel2
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vorel2 » 23 zář 2005 15:04

Špatně jsem se vyjádřil. Tento zdroj mám a samozřejmě vypínání se provádí tímto vypínačem. :thumbsup: Díkes


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Assassins creed - nelze vypnout PC Příloha(y)
    od Vladik87 » 30 říj 2023 08:22 » v Hry
    9
    1357
    od Vladik87 Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 23:27

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů