Tiskárna tiskne sama automaticky

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

rg999
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tiskárna tiskne sama automaticky

Příspěvekod rg999 » 23 úno 2022 10:04

Zdravím, mám multifunkci OKI Mc563dn, od určité doby mi automaticky tiskne při zapnutí list papíru s textem
GET/ eSCL/ScannerCapabilities HTTP/1.1
Host: localhost

Nevím jak se toho zbavit, zřejmě půjde něco ohledně scanneru. OS mám Windows 11, ovladače jsem kompletně odinstaloval (odstranil jsem zařízení, ovladače odstranil i z nabídky - Správa tisku - Všechny ovladače - Odebrat balíček ovladače tak jak popisuje manual OKI. Poté restart PC a nainstaloval jsem nejnovější pro Windows 11 PCL6.

Pro Scanner používám aplikaci Skener od Windows ale nemyslím, že by to mělo s tím něco společného je to appka stažená z Windows Storu.
Tiskárna je připojena USB kabelem nikoliv na síť.

Nevím jestli by nepomohl nějaký přímý reset tiskárny a obnovení do výchozího stavu nebo aktualizace firmware.. netuším.
Případně, že by byl problém v tom, že jsem měl připojenou tiskárnu i k Macbooku ?

Díky za rady

Reklama
Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tiskárna tiskne sama automaticky

Příspěvekod kecalek » 24 úno 2022 18:59

eSCL je protokol tlačiarne, pomocou ktorého pracuje bez ovládača cez HTTP a ako zdroj hľadá localhost. Musíš sa pozrieť do nastavení tlačiarne a vyhľadať protokol eSCL a vypnúť ho - potom bude pracovať s nainštalovaným ovládačom (môj pohľad na vec) - Niečo o tom:
https://wiki.debian.org/eSCL
Možno by sa dalo uvažovať i o pridaní TWAIN rozhrania
https://cs.wikipedia.org/wiki/TWAIN
Potom by už nehľadalo eSCL kade tade.

rg999
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: říjen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna tiskne sama automaticky

Příspěvekod rg999 » 25 úno 2022 08:01

Aha, děkuji. V nastavení tiskárny konkrétně kde v panelu přímo na tiskárně ? Já totiž nic podobného nikde nezapínal tak mě udivuje, že to tiskne samo s tímto textem. A na Google jsem tento kód nedohledal co se týká tiskárny OKI takže jsem se nedostal ani k žádnému konkrétnímu řešení jak to vypnout.
Ten problém začal tuším jak jsem tiskárnu zapnul na MacBook a následně zase zpět k Windows 11 od té doby to začalo.

Našel jsem v manuálu pro Kyoceru - eSCL Enable/Disable eSCL is a protocol that is used for remote scan from Mac OSX.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů