Nejspíše zkrat v pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MENNCAS
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejspíše zkrat v pc

Příspěvekod MENNCAS » 25 úno 2022 22:44

Ahoj všem,
potýkám se už delší dobu (cca 1,5 roku) s problémem kdy se jednou za čas stane to že počítač nejde zapnout. Při zapnutí naskočí na 3 vteřiny, rozsvítí se, vetrak se roztoči a opět se zase vypne, za 3 sekundy se zase zapne a tento proces se opakuje do nekonečna a PC nenaskoci. Prvně když se to stalo došlo k tomu tak ze při raně do stolu kdy byl počítač opřený o stůl se seknul, stačil restart a vše fungovalo jak mělo, po nějakým měsíci se to stalo opět, jenže to už restart nestačil a začal tento problém. Tak jsem jako naprostý laik zkusil potahat par kabelu v PC aby se žádný nedotykaly a vše zase slapalo jak má. Po několika měsících se problém opět opakoval a vyřešilo ho stejný řešení. Naposledy se mi tohle stalo v září minulého roku kdy stačilo dokonce počítač položit na bok a šel normálně, ale když jsem ho postavil tak se opět sám vypínal a zapinal, opět jsem tedy použil stejný řešení. Momentálně se s problémem potýkám zas ale tentokrat už bych ho chtěl vyřešit tak aby se nikdy neopakoval. Tak bych se rad zeptal jestli má někdo s tímto podobné zkušenosti a nebo jestli někdo náhodou neví čím by to mohlo být. Přidávám link s videem. Předem díky za odpověď a přeji hezky zbytek dne.

https://imgur.com/a/2ttejMH

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejspíše zkrat v pc

Příspěvekod petr22 » 25 úno 2022 23:01

Napadaji me dve moznosti:

1. zkrat - nekde se zakladni deska dotyka plechu, mas pod ni doufam distancni sloupky a neni
prisroubovana primo na plech skrine?

2. poskozeni vodivych cest zakladni desky deformaci zpusobenou montazi nebo napr. chladicem,
takze zmena pnuti pri otresu nebo naklopeni skrine muze cesty prerusit.

MENNCAS
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejspíše zkrat v pc

Příspěvekod MENNCAS » 26 úno 2022 00:31

Problém se mi podařilo vyřešit šel jsem hezky kabel po kabelu a naštěstí se mi to povedlo hned na začátku, byl problém v kabelu co vede ze zdroje přímo do základní desky, jak je tam těch kontaktu hodně zkusil jsem je tam poradně zastrcit a pohrát si s nima a jede to, díky za odpověď

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejspíše zkrat v pc

Příspěvekod petr22 » 26 úno 2022 07:05

Zrovna tenhle kabel musi byt zacvaknuty, tedy se nemuze ani povytahnout.

Zkontroluj, jestli neni videt uvnitr nejake poskozeni jako teplem zkroucene plasty nebo
neco ohoreleho nebo zcernaleho.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů