Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod mmmartin » 27 úno 2022 15:45

Odpověď se vkládá stisknutím tlačítka Odpovědět. Necituj předchozí příspěvek. I jen průměrně inteligentní čtenář je schopen ze souvislostí pochopit, na který příspěvek reaguješ.

A ještě: je celá řada dobrých důvodů vkládat obrázky přímo do příspěvku. Návod viz odkaz Jsem tu poprvé vpravo nahoře.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Reklama
Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 27 úno 2022 16:08

ITCrowd píše:NTFS - je souborový systém. Existují pro windows FAT32, exFAT a NTFS. U tvého disku je předpoklad NTFS, FAT32 se na HDD už nepoužívá. https://cs.wikipedia.org/wiki/Souborov% ... yst%C3%A9m
Partition - diskový oddíl. Každý fyzický disk lze rozdělit na několik logiských disků, každy z nich je pak diskovým oddílem (partition). https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskov%C3%BD_odd%C3%ADl
Jestliže disk informace o rozdělení ztratí (tvůj případ), pak systém nemůže přistupovat k souborům. To ale neznamená, že tyto soubory na disku nejsou, pomocí speciálních nástrojů je lze obnovit.


Jasně, díky za info. Ještě mám dotaz. Situace je nyní taková: zkoušel jsem sken pomocí toho programu a vidím, že našel celých 1.8TB mých souborů, takže to tam opravdu stále je. Teď nevím, co by se přesně stalo, pokud prostě kliknu na "recover". Vrátí mi to celý ten E disk do počítače? Nebo je ten program pouze schopen všechny soubory z něj vyjmout (nebo okopírovat) a musel bych je stejně dát do nového disku?

Dodatečně přidáno po 4 minutách 44 vteřinách:
Pardon, vaši odpověď jsem si přečetl až po napsání mé předchozí. Doteď jsem viděl pouze možnost "Odpovědět s citací". Jinak zkoušel jsem vkládat obrázky jako obrázky, no moc mi to nefungovalo. Pro příště si ty návody tady přečtu, prozatím se omlouvám. Jak vidíte, nechodím sem moc často.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 27 úno 2022 17:00

Osobně to nedoporučuji, a hned řeknu proč:
1. touto operací můžeš přijít o všechno včetně nemožnosti korektní obnovy jiným programem
2. I kdyby se to povedlo, může tě někdy v budoucnu potkat nepříjemné překvapení v podobě sice existujících, dobře vypadajících, ale poškozených, nepoužitelných souborů.

Myslím, že jsem to napsal jasně - koupit nový disk a pokusit se o obnovu dat na něj. Stejně tak se vyvarovat jakýchkoli hokusů pokusů. Stačí ti to říct třikrát, nebo to pořád nechápeš?
Cokoli zkusíš mimo doporučení je na tvé riziko. Jsou to tvoje data.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Onyx02
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod Onyx02 » 27 úno 2022 18:05

Nejsem si jistý, že chápu. Takže koupit nový disk a pomocí tohoto "záchranného" programu to překopírovat na něj? Tak jak jsem říkal? Nebo co přesně znamená ve vašem kontextu "pokusit se o obnovu dat" a jak to provedu? Pokusů se vyvaruju rád, jen mi musíte přesně krok po kroku vysvětlit, co mám udělat, protože v momentálním stavu pořád nevím. Díky za ochotu, prostě nejsem holt vůbec na tyhle věci a potřebuju pomoc, no.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 27 úno 2022 18:25

ITCrowd píše:Jak postupovat - budeš potřebovat nový disk o kapacitě minimálně disku E. Data se musí obnovit na jiný disk. Můžeš si GDB vyzkoušet - pro ntfs je třeba zde: https://www.instaluj.cz/getdataback-pro-ntfs , ukáže ti, co obnovit lze, ale neobnoví, dokud nezaplatíš.
A hlavně - snaž se minimalizovat počet pokusů o obnovení dat, čím víc zkoušíš, tím víc riskuješ, že se něco pokazí nenávratně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod RIKI22 » 27 úno 2022 19:21

Skúsil som to teda v tom programe EaseUS partition manager cez Partition recovery obnoviť stratenú partíciu.Ale ak máš free verziu ,tak síce prebehne sken ale po stlačení Proceed ,vyskočí hláška na zakúpenie programu.Ak si to však vyriešiš,program spraví to, čo treba.Program obnovil partíciu, priradil písmeno a obnovil súborový systém NTFS.Dáta na disku zostali.
Skúsil som.Na funkčný disk s priradeným písmenom K nahrať pár dát a potom vymazať celú partíciu.Spustil som program a vyzeralo to takto.
1.Vymazaný disk
2.Priradené písmeno aj obnovené NTFS
3.Hláška o ukončení.
Přílohy
EaseUS 1.jpg
EaseUS 2.jpg
EaseUS 3.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najednou mi z ničeho nic zmizel celý E disk - potřebuji nutnou pomoc.

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2022 07:30

Důrazně před tímto postupem varuji.
Jak jsem již psal, program může obnovit partition, ale není záruka správnosti dat, tohle není program pro záchranu dat.
Z vlastní zkušenosti jeden případ, kdy data na obnovené partition chyběly a druhý byl horší - než jsem ke známému přijel s diskem a GDB, obnovil partition, data se zdály v pořádku, začal prohlížet soubory, systém zahlásil překřížené odkazy v MFT a doporučil checkdisk. Naneštěstí známý poslechl. Výsledkem bylo několik desítek poškozených fotografií a dalších souborů. K jeho cti musím říci, že se poučil z krizového vývoje, pořídil si síťové úložiště, na tom má adresář, do kterého "hrne" soubory a který je hlídán skriptem. Jakmile má velikost DVD, je mu doporučeno vypálení, on si vypálí soubory na DVD, a soubory z tohoto adresáře si přesune jinam na síťové úložiště. Má tak zajištěnu zálohu pro případ jakéhokoli dalšího výpadku.
Ale jak jsem psal, jsou to tvoje data, dělej si co chceš.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 39 vteřinách:
Na rika pozor! Jen tak pro pořádek:
- zde varování neřídit se rikovými radami, které by k výsledku nevedly: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=8&t=209100#p1626144
- v tomto tématu: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=218606 dodává screen a radí tazateli, jak zprovoznit wifi, a to přesto, že už byl dodán výpis ipconfig, ve kterém žádná wifi síťovka neexistuje
- tady: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=7&t=218581#p1708658 pro změnu zcela zmátl tazatele, který byl na správné cestě a vnucoval mu nastavení dynamické IP adresy na WAN portu, přestože správné nastavení bylo statická IP adresa.
Tady: viewtopic.php?f=46&t=223026 se vyptal na všechno možné, aniž by identifikoval problém.
Je to trol a šmejd, jen škodí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů