Intel NUC + 4K TV HDR

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vik
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Intel NUC + 4K TV HDR

Příspěvekod vik » 13 kvě 2022 10:11

Zdravím všechny na tomto fóru.
Potřebuji poradit s tímto problémem. Mám propojený mini PC Intel NUC (i3, 8GB RAM, AMD Radeon 540, Win11) s TV Philips 4K HDR pomocí kabelu HDMI (2.0) přes AV receiver Denon, který má také HDMI 2.0. V některých okamžicích dochází ke krátkému zčernání obrazovky (probliknutí, cca 2-3 sekundy), jako kdyby se něco přenastavilo na jiné hodnoty pro správné zobrazení. Např. vždy to dělá při spuštění aplikace KODI při prvním pohnutím myši - obrazovka na chvíli zčerná, pak se vše správně zobrazí a už to vše jede bez problémů. Nebo při sledování videa (nezáleží zda HD,4K, HDR), celé video jede OK, ale při pohybu myši (do obrazu naskočí kurzor) dojde k probliknutí obrazovky Dělá to při použití POT Playeru i Media Player Classic Home Cinema. Při HDR video signálu jej TV správně detekuje a zahlásí "HDR signál". Na sledování videa to nemá zásadní vliv, video je zobrazeno správně, jen to prostě otravuje při pohybu tou myší, vím,že při sledování nemám pohybovat myší.
TV má systém Android, tam mám také aplikaci KODI a popsaný problém při sledování jakéhokoliv videa není, vše jede bez problikávání obrazovky.
Tak nevím, zda nemám něco chybně nastaveno v grafice (mám 10 bit, 4.2.2. barevný prostor), nebo někde něco nastavit ve Windows11. Nebo snad nastavené parametry pro promítání videa jsou jiné, jak pro zobrazení kurzoru, a proto se to při pohybu myší vždy nějak přenastaví? Nedovedu si to prostě vysvětlit. Poradí někdo?
Díky.

Reklama
meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 671
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Intel NUC + 4K TV HDR

Příspěvekod meda2016 » 13 kvě 2022 12:09

Asi odhaduješ správně na změnu zobrazení.
Nemám to tak propojené a nechce se mi ani připojovat na zkoušku notebook, ale ....co pro zkoušku v Kodi na NUC v Nastavení-system-vstup vypnout podporu myší a dotykové obrazovky. Musel bys ovládat jen šipkami a Enter tlačítky, případně zkratkami. https://kodi.wiki/view/Keyboard_controls

vik
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Intel NUC + 4K TV HDR

Příspěvekod vik » 13 kvě 2022 12:29

meda2016 píše:Asi odhaduješ správně na změnu zobrazení.
Nemám to tak propojené a nechce se mi ani připojovat na zkoušku notebook, ale ....co pro zkoušku v Kodi na NUC v Nastavení-system-vstup vypnout podporu myší a dotykové obrazovky. Musel bys ovládat jen šipkami a Enter tlačítky, případně zkratkami. https://kodi.wiki/view/Keyboard_controls


Díky za tip, vyzkouším to :thumbup: Tím by se to mohlo vyřešit asi jen v KODI. Když spustím soubor video přímo ve Win11 pomocí POTplayer nebo MPC, tak tam se tvůj návrh nepromítne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • přetaktování intel pentium e5200
    od Mladkov204 » 15 črc 2023 17:28 » v Vše ostatní (hw)
    22
    2302
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 09:16
  • Teploty Intel Core i7-13700KF
    od Stiefell » 27 dub 2023 12:31 » v Problémy s hardwarem
    6
    928
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    27 dub 2023 13:07
  • K: Intel Core 2 Duo E8400/E8600 orig. balení
    od shutterCZE » 20 črc 2023 15:23 » v K: Hardware
    0
    1394
    od shutterCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 15:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů