Externí disk se probouzí, "sám od sebe" Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 25 črc 2022 08:36

Zdravím ve spolek,
mám zajímavý úkaz a nevím co s tím, jestli by někdo věděl...

Jde o externí disk s vlastním zdrojem, celkem dobrý WD Elements s 2TB...
Šlape bez problémů, vše je v pohodě, ale když ho nechám připojený ke smart tv Philips s androidem a s připojením k netu kabelem, tak ikdyž je tv vypnuta ( v pohotovostním režimu) tedy usb nejsou napájeny, tak pravidelně denně vždy ve 4 ráno se ten disk probudí....
Na něm není nic nainstalováno, jen zálohy programů, filmů, dokumentů, .... Jsem tam nikdy nic neinstaloval, jenom jsem do něj nakopíroval soubory pouze z pc (s winXP) hdd (též WD... )
(Tedy ještě jednou zmíněný disk je jen záložní, jsou na něm jen starší zálohy souborů z pc - ještě s winXP )

Vše přitom si myslím trvá řádově cca dvě minuty , plus minus....
Nevím co si ho volá, jakmile ho odpojím usb kabelem tak se vypne...
Díky :flyer:
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod mmmartin » 25 črc 2022 10:05

Moje Philips non-smart televize se pravidelně každou noc ve stejnou dobu aktivovala ze stand-by režimu, obrazovka zůstane černá, ale USB dává svých 5 V. Souvisí to s pravidelnou aktualizací SW na internetu - což mimochodem u této televize nedává smysl, protože na internet ji nelze připojit. Trvá to několik minut a zase se to vrátí do stand-by. LED dioda, která signalizuje stav TV a ve stand-by svítí, při aktualizaci bliká. Někde v menu se to dá vypnout.

EDIT: Vypnout ty aktualizace, ne to blikání. ;)
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod faraon » 25 črc 2022 10:30

Nejjednodušší řešení například: https://prodluzovaci-kabely.heureka.cz/premiumcord-prodluzovaci-kabel-ppe1-02-2m-3-zasuvky-vypinac-bily/

Obrázek

Luxusní řešení například: https://prodluzovaci-kabely.heureka.cz/solight-pp143/

Obrázek

Elektrické zařízení, které není připojené k elektrice, nemůže provádět žádnou neplechu. Například si po nocích zapínat periférie nebo způsobit požár. Navíc při dnešních rostoucích cenách energií není příliš inteligentní nechávat televizi zapnutou nonstop.

Mimochodem, před lety byla taková vtipná malá aférka, když se zjistilo že některé televize ve standby režimu žerou víc proudu než za běhu :-D
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 25 črc 2022 16:14

mmmartin píše:Moje Philips non-smart televize se pravidelně každou noc ve stejnou dobu aktivovala ze stand-by režimu, obrazovka zůstane černá, ale USB dává svých 5 V. Souvisí to s pravidelnou aktualizací SW na internetu - což mimochodem u této televize nedává smysl, protože na internet ji nelze připojit. Trvá to několik minut a zase se to vrátí do stand-by. LED dioda, která signalizuje stav TV a ve stand-by svítí, při aktualizaci bliká. Někde v menu se to dá vypnout.

EDIT: Vypnout ty aktualizace, ne to blikání. ;)


Ok mrknu na to ...to by mohlo být ono ...

Dodatečně přidáno po 6 minutách 3 vteřinách:
faraon píše:Nejjednodušší řešení například: ......
Elektrické zařízení, které není připojené k elektrice, nemůže provádět žádnou neplechu. Například si po nocích zapínat periférie nebo způsobit požár. Navíc při dnešních rostoucích cenách energií není příliš inteligentní nechávat televizi zapnutou nonstop.

Mimochodem, před lety byla taková vtipná malá aférka, když se zjistilo že některé televize ve standby režimu žerou víc proudu než za běhu :-D


Jj to jistě je řešení, a v dnešní době jít ještě na větší sporo ...
I o tom pouvažuju, nebo jsem uvažoval...

No prvně mrknu na ty výše... Aktualizace...
A na tohle taky asi brzy dojde :roll:

Uvidíme, tak diky oběma, jdu se na mrknout ...... :flyer:

Dodatečně přidáno po 15 minutách 41 vteřinách:
Hm, tak ano, myslel jsem si, že mám ty aktualizace systému na automat a mám / tedy měl jsem. Jsem to vypnul a ráno si přivstanu .... :idea:

Dodatečně přidáno po 1 hodině 37 minutách 45 vteřinách:
Jen technická... tato tv, právěže, nijak sama o sobě oživení USB, nesignalizuje, kdybych neslyšel jen akci toho disku, následně i viděl , tak bych na to ani nepřišel, že si pravděpodobně to nastavení aktualizace systému na automaticky nabuzuje ji USB a ještě dennodenně...
Jinak totiž navenek nijak žádnou akci nesignalizuje potvora... Proto mi to bylo divné, co si ho dennodenně volá... (Ke všemu i např. automatické aktualizace aplikací tam màm vypnuty... )
Uvidíme...

Dodatečně přidáno po 11 hodinách 50 minutách :
Tak bohužel s automatickými aktualizacemi systému tv to nesouviselo. Disk se opět nahodil.... :idea:
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 26 črc 2022 04:06

Že by v tom byly třeba aktualizace routeru, mám tam tuším něco ohledně aktualizace / zabezpečení ...
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 26 črc 2022 04:57

Po vypnutí automatické aktualizace systému tv beze změny... Disk se zase ve 4h nahodil, po odpojení od USB/tv vypnul..
V routeru jsem nenašel nic ohledně automatické aktualizace firewallu... Jen tam bylo zapnuto sdílení s asus... to jsem zkusil taky vypnout ....
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 28 črc 2022 17:50

Tak ani akce s routerem nepomohla, zkusím opojit internet kabel od tv ...

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 02 srp 2022 04:11

Další poznatek, net kabel od tv jsem odpojil od routeru. A ve 4:00 h opět disk nastartoval, odpojenim od USB tv, disk opět usnul.
Takže původcem je i podle mne ta smart tv ... (přestože jsem vypnul aktualizaci systému, jestli to způsobuje něco jiného v souvislosti s aktualizacemi, některá aplikace, nebo tv program, kanály, ... ) :idea:

Dodatečně přidáno po 1 hodině 1 minutě :
Zkusil jsem položit dotaz k dané tv rovnou techn. podpory Philips

Dodatečně přidáno po 11 hodinách 33 minutách 58 vteřinách:
Tak z tv Philips technické podpory, mi napsali, že na vině je pravděpodobně ta automatická volba aktualizace tv kanálů... což už byla jedna z možností, která se jevila jako mozná, pravděpodobná .... Tak uvidíme . :smile: :flyer:
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"

Příspěvekod jaojao » 03 srp 2022 04:21

Tak bohužel ani vypnutí automatické aktualizace tv kanalů to nezpůsobuje, nebo možná taky, ale v tom případě zam musí být na vině ještě něco dalšího. :-(
Uvidíme co nato tým Philips tv podpory.

Dodatečně přidáno po 36 vteřinách:
jaojao píše:Tak bohužel ani vypnutí automatické aktualizace tv kanalů to nezpůsobuje, nebo možná taky, ale v tom případě tam musí být na vině ještě něco dalšího. :-(
Uvidíme co nato tým Philips tv podpory.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Externí disk se probouzí, "sám od sebe"  Vyřešeno

Příspěvekod jaojao » 05 srp 2022 10:22

Další odpověď od mistrů ze suport Philips je :
Ve 4:00 probíhá kontrola systému televizorem v pohotovostním režimu.
Tuto operaci nelze zrušit z uživatelského rozhraní ...

(Ikdyž to se mi nezdá, aby ta kontrola trvala "pár" desítek sekund... Jestli nejde o čmuchání philipsem, sdílení dat apod...)
--------------------------------
Po prvé tvrdili vypnout automatické aktualizace kanálů .. a když se nic nezměnilo tak prý smůla tv si provádí kontrolu, která je mimo zrušení uživatelem,
no tak a jsme uvnitř 8)
----------------------------
Krám, který je nastaven, že si dělá "co chce"


Díky pánové, tak tedy "vyřešeno"
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký externí ssd disk
    od Dizzy66 » 01 srp 2023 22:25 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1486
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 11:53
  • Přechod na Mac - jaký externí disk
    od Gudernatsch » 24 bře 2024 18:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    650
    od Gudernatsch Zobrazit poslední příspěvek
    24 bře 2024 18:34
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1050
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58
  • Počítač se sám probouzí Příloha(y)
    od tux » 02 říj 2023 12:18 » v Problémy s hardwarem
    17
    4848
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 20:39
  • "externí" disk se po zapojení nezapne
    od Grander » 17 lis 2023 11:49 » v Problémy s hardwarem
    0
    1218
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 11:49

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů