Prestalo fungovat wifi

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod radek178 » 10 říj 2022 07:45

Ahoj,

potrebuju poradit na starsim notebooku Thinkpad SL510, ktery byl pouzivany jen na internet se ztratila ikona wifi. Wifi nejde najit ani ve spravci zarizeni.

Jde nejak zjistit, jestli prestala fungovat?

Softwary na vyhledavani ovladacu od vyrobce uz nefunguji, kvuli stari ntb. Na webu ovladace na wifi maji, ale nevim, ktery stahnout, protoze na PC jsou w10 a oni to popdorovali tusim do 8. Wifi ale zcela bez problemu jela. Prestalo to fungovat nahle.

V biosu je wifi zapnuto. Zkousel jsem vypnout zapnout a nepomohlo. Jde nejak zapnout funkcni klavesu fn +F5 za pomoci externi klavesnice? Zda se, ze klavesa fn prestala fungovat, ale to by nemel byt problem toho, ze wifi pripojeni neni ve spravci zarizeni a proste tam wifi neni. Nejde ani zobrazit dole vpravo v tech oznamenich.

Jeste pres noc jsem pro jistotu zkusmo udelal obnovu PC se zachovanim osobnich souboru a wifi v pc to opet neukazuje.

Dik za pripadny rady.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod ITCrowd » 10 říj 2022 07:53

Ahoj,
vzhledem k tomu, co píšeš, lze odhadovat na chybu hardwaru. To jde vyzkoušet nejlépe tak, že si vytvoříš bootovací medium s nějakou verzí live linuxu (live = neinstaluje se, běží z media) a vyzkoušíš, zda wifi bude fungovat. Pokud wifi nebude ani v linuxu, půjde o HW závadu. Pak můžeš buď vyměnit wifi kartu v ntb, nebo pořídit USB wifi kartu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod radek178 » 10 říj 2022 07:59

DIky moc. Zkusim ten linux, vubec me to nenapadlo. Mas nejaky tip na nejakou malou distribuci? Napada te nejak, jak aktivovat tu "fn + F5" na externi klavesnici? Treba je to jen nekde vypnuty ve Win a stacilo by doinstalovat nejaky ovladac. Kolem obeda se k tomu dostanu, tak to vyzkousim. Uz si nevzpomenu presne, ale na jednom z tech starsich NTB, co mam doma od Thinkpadu, byl ovladac wifi a BT v jednom baliku.
Ad vymena wifi karty v ntb. To jsem ani nevedel, ze jde. Je to jednoduchy?
wifi.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod ITCrowd » 10 říj 2022 11:24

Existují externí klávesnice pro notebooky s Fn klávesou. Tak zkusit tu. Jinak stisk Fn klávesy nelze odeslat pomocí vbs, nebo powershellu, takže takhle ti nepomůžu.
Zkus ve správci zařízení - záložka Zobrazit / Zobrazit skrytá zařízení. Třeba se wifina z nějakého důvodu přesunula tam.
WiFi a BT je obvykle na jedné kartě, proto mívají "společný" ovladač.
Výměna WiFi karty je jednoduchá, pokud je to modul. To zjistíš až po rozebrání. Obvykle je spíše problém sehnat modul, který tam je, popřípadě kompatibilní modul. Postup najdeš třeba i na jůtrubce zkus zadat "replace laptop wifi card".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod radek178 » 10 říj 2022 11:31

Dik. No, je to divny, asi je fakt po wifi. Jeste me napadlo stahnout ovladac, co jsem tam mel. Jenze ho nemuzu najit. Respektive nejsem schopen zjistit, jaky typ wifi tam byl. Hwinfo nic nenajde. Ve spravci mam aktivovany skryty zarizeni. neni tam nic. Vcera tam byla wifi, proc byla ve skrytych nevim. Mam pocit, ze neco jako 5100. Zkusim sehnat tento ovladac, nainstalovat a uvidim.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod RIKI22 » 10 říj 2022 11:49

Nie som pri PC ale len také info,keďže ide o starší NTB.Nemá NTB mechanický vypínač na wifi?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod ITCrowd » 10 říj 2022 11:53

vypínač je na pravé straně vpředu u usb a dalších konektorů.
Ovladač nenainstaluješ, pokud instalátor nenajde potřebný HW.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prestalo fungovat wifi

Příspěvekod radek178 » 10 říj 2022 12:03

Vypinac tam je, ale ted me napadlo, co kdyz nefunguje nebo se s nim neco stalo, ze je porad OFF? Ten ntb maji maly decka na Youtube, napred znicily klavesnici, tak jsem tam dal externi. Uz jsem doma, tak jdu zkusit nejaky ten linux. Ty ovladace jsem nenasel. Byl tam tento. VIz screen.

Untitled 1.png


Dodatečně přidáno po 4 hodinách 16 minutách 31 vteřinách:
Tak ani Linux na tom nic nenasel. Jde to jeste nejak proverit nebo je uz vicemene jasny, ze wifi odesla do vecnych lovist?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přestalo fungovat kliknutí na touchpadu (L+R)
    od Micmen » 21 led 2024 20:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    530
    od Micmen Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 20:58
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    724
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Na dotykovém monitoru přestala fungovat dotyková vrstva Příloha(y)
    od Grander » 22 kvě 2023 11:16 » v Problémy s hardwarem
    5
    936
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 14:12
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2415
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    533
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů