Problém po vyměně grafické karty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TanyaThe
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod TanyaThe » 01 lis 2022 15:28

Zdravím,

včera jsem měnil ve svém PC na novější grafiku (amd rx 580) z nějaké staré nvidia gts (nevím přesný model). Problém je v tom, že jakmile zapnu počítač, tak ještě než naběhne bios, tak se mi na celém monitoru ukazují jakésy tvary (Modré, zelené, červené).
Čím to může být ? Nějak poškozený kabel k monitoru z grafiky ? Nebo vadná grafika ?
Předem píšu, že grafika i přes toto jede v pohodě, nepřehřívá se, žádný problém s ní ZATÍM není.
Jde mi o to, jestli s ní nebudou náhodou nějaké problémy za pár týdnů. Předem děkuji za veškeré odpovědi.
Přílohy
pc.png

Reklama
Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod peta501 » 01 lis 2022 15:41

Budou, RX580 jsou notoricky znamy ze odchazej jak na bezicim pase. :/

Hodne teoreticky to muze bejt i kabelem, ale pravdepodobnost je vic nez minimalni.
Na 99% bude nactla ta grafika. Muze to vyhazovat nepravidelne, postupem casu muze mit problem prepinat mezi 2d a 3d rezimem.

Pokud je od nekoho s nejakou zarukou, idealni vratit. RX580 zrali o 1/3 (o vic jak 60w) vic nez GTX1060 a po tech letech jsou proste dost casto upeceny nebo jinak nakopnuty.

EDIT: hodne teoreticky, pokud si tam mel predtim jeste nejakou GTSXXX grafiku, jak stara je deska - taky by to mohlo delat trochu neplechu pokud je deska pomerne stara z dob prechodu Legacy na UEFI biosy.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

TanyaThe
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod TanyaThe » 01 lis 2022 15:52

peta501 píše:Budou, RX580 jsou notoricky znamy ze odchazej jak na bezicim pase. :/

Hodne teoreticky to muze bejt i kabelem, ale pravdepodobnost je vic nez minimalni.
Na 99% bude nactla ta grafika. Muze to vyhazovat nepravidelne, postupem casu muze mit problem prepinat mezi 2d a 3d rezimem.

Pokud je od nekoho s nejakou zarukou, idealni vratit. RX580 zrali o 1/3 (o vic jak 60w) vic nez GTX1060 a po tech letech jsou proste dost casto upeceny nebo jinak nakopnuty.

EDIT: hodne teoreticky, pokud si tam mel predtim jeste nejakou GTSXXX grafiku, jak stara je deska - taky by to mohlo delat trochu neplechu pokud je deska pomerne stara z dob prechodu Legacy na UEFI biosy.


Základní desku mám tuto -> GA-970A-UD3. Doporučil by jsi teda vyměnit tu rx580 za nějakou nvidia grafiku ? Jakou třeba ? Na ceně mi nesejde, hlavně aby to mělo podobný/lepší výkon jako rx580 :D

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod peta501 » 01 lis 2022 16:23

Jaky mas financni moznosti na upgrade?

Zcela uprimne ta deska je dost zastarala a od toho se bude odvijet i zbytek sestavy.
RX580 byla na zbytek tvoji sestavy i tak vic nez dost, pokud ti zatim ta rx580 funguje v pohode a nemas moznost ji nijak reklamovat ci vymenit. Tak ji ponech a proved idealne kompletni upgrade.

Muzes vzit i neco bazarovyho za par korun, i i5 4ty generace bude herne na mile daleko tomu co mas ted.

Ekvivalenty nvidie v tyhle generaci jsou znatelne efektivnejsi a tim padem maj obvykle i lepsi zivotnost, min topi apod. Ekvivalent RX580 je GTX1060, ale nema smysl menit kus za kus, pokud je zbytek tvoji sestavy neco mezi Phenomem II a FX. Pokud by ti to RXko prestalo fungovat z nejakyho duvodu tak s aktualni sestavou nema smysl nic nad GTX1050Ti. Deska je sice stara, ale UEFI normalne podporuje to znamena ze k nejakejm problemum jeste pred bootem by nemelo dochazet z duvodu nejaky nekompatibility problem bude teda jinde - a bohuzel to muze bejt jak GPU, tak zakladni deska - s ohledem na jeji vek.

Jak jsem psal nahore, pokud ti vsechno funguje zatim normalne kartu nemen. Ale uvazuj nad ugpradem cely sestavy, za malo penez muzes ziskat hodne muziky.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

TanyaThe
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod TanyaThe » 01 lis 2022 16:36

Díky moc za radu. Celou sestavu mám v plánu měnit během půl roku, zatím jen tak koukám co koupit a co bude spolu fungovat atp. Ještě jednou díky za takhle rychlou odezvu.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém po vyměně grafické karty

Příspěvekod peta501 » 01 lis 2022 16:42

V tom pripade jak jsem zminoval nahore, pokud mas v planu upgrade behem pul roku tak pokud aktualni GK aspon nejak funguje tak bych to nemenil. Jakakoliv investice do tyhle sestavy jsou v podstate vyhozeny penize.

Stejne tak se muze jednat o nejakej jednorazovej problem, kterej se uz nemusi projevit. (ale za me je nejpravdepodobnejsi bud nacla GK nebo MB). Problem je, ze se tohle bez nahradnich dilu kde mas moznost vymenit ks/ks blbe zjistuje a je to tak trochu odhadovani.
Nicmene nechal bych to vsechno co nejdyl a pak to komplet vymenil.

Za radu nz, at to drzi co nejdyl. :-) komplet upgrade je moudra volba.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    1000
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    588
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • Upgrade grafické karty
    od Baset » 02 srp 2023 17:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1383
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 12:09
  • Upgrade graficke karty pro můj pc
    od Martin86 » 15 říj 2023 20:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1117
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 08:23
  • Nacenění grafické karty
    od VasekB » 23 zář 2023 18:27 » v P: Hardware
    0
    2039
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 18:27

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů