Sdílený disk pro dva PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod Scientific » 12 pro 2022 17:18

@remkren: Taky mám NAS co je to za synchronizační server a jak funguje? Nesynchronizuješ náhodou jen uživatelská data? Raději bych sdílel jeden zálohovaný disk, než opíčárensky všechno synchronizoval se vším a zálohoval všechno zvlášť.

Ano, to jsi popsal jak funguje NAS, tu mám taky. Představ si, že kromě notebooku a PC ještě mám NAS ditový disk připojený ještě k mobilu a tabletu a vše se na NAS zálohuje přes WD program. Avšak NAS nijak neřeší můj problém. Nemůžeš mountovat network storage jako systémový disk. Jednak bude pomalý a druhak to nejspíš ani technicky nejde. :-D Pochop, že nechci synchronizovat osobní soubory (dokumenty, obrázky, videa ani či nic takového), ale chci synchronizovat všechno, tzn. nastavení windows, nainstalované programy, i konfiguraci těch programů. Aby když si nastavím program na notebooku a přijedu domu a zapnu PC, abych tu konfiguraci měl stejnou převzatou ze včerejší konfigurace toho programu na notebooku. :-)

@petr22: Kdepak ani 365 neřeší problém, to umí synchronizovat jen tak možná nastavení MS office. :-D Dobře, tak už umím napříč zařízením synchronizovat Firefox přes Mozilla cloud, MS office přes onedrive a osobní data přes NAS. Ale já nechci synchronizovat každý program zvlášť přes cloud třetí strany. Chci synchronizovat všechno napříč mými zařízeními bez třetích stran nebo když už, tak přes přes end 2 end šifrování. :-)částěčná odpověď je ten linux, to vím, ale snažím se to vymyslet pro windows. Např. aby windows fungoval při přenášení HDD mezi dvěma zařízeními, přepínal drivery apod.

Reklama
MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod MrVoltz » 12 pro 2022 21:24

Ahoj, používám dual boot Windows + Linux s tím, že v Linuxu mohu přes VirtualBox nabootovat ty Windows z druhého oddílu. Nefunguje přihlašování přes PIN (musím zadávat heslo), aktivace překvapivě funguje (přes ručně zadaný klíč). Windows jsem instaloval přes VirtualBox, před prvním nastartováním naostro bez VB jsem provedl sysprep /generalize.

U mě všechno funguje, ale nevím, jak by se to chovalo, kdybys měl např. v jednom PC grafiku AMD a ve druhém Nvidia, ty grafické ovladače jsou přecejen dost komplikované a mohly by se hádat.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod Scientific » 12 pro 2022 21:52

Ahoj, dost zajímavé! No mohl bych případně nechat integrovanou CPU grafiku, ale to neřeší, že jsou to různé procesory s jistě různými ovladači, že je stejný výrobce stačí jo?

Popsal jsi docela zajímavé řešení, napsal bys prosím ještě proč to řešíš zrovna takhle? Tak 90 % tvé zprávy mi přijde, jako kdyby sis spletl tickety, až na poslední větu. Však popisuješ, jak to máš ve svém PC, nikde nepíše, o tom, že bys ty počítače měl dva a jak by to mělo fungovat?

Děkuji za zajímavý tip, prosím jen o základní informace o způsobu fungování?

Nebo možná už tuším, jak to myslíš. Že to děláš jak bych to chtěl dělat já, přesouvat šuplíček s diskem mezi PC a NB. S tím, že prostředí je vždy Linux a ten je ovladačově přizpůsobitelnější změnám HW? S tím, že ten Windows běží jen jako virtuální prostředí, které přebírá nastavení a ovladače toho linux hostitele, takže si ten Windows myslí, že je pořád na stejném HW? Protože se k tomu windowsu připojuješ přes nějaký GUI terminál virtualboxu? Myslíš, že jsem tvůj způsob řešení pochopil správně?

Jaké nevýhody tohle má?
Delší spouštění než nabootuje linux a z linuxu spustí ještě VM s windowsem.
Linux sežere třeba o 512 MB víc než kdyby běžel jen Windows.
Nějaký čas CPU se sežere navíc, ale virtualizace by hádám neměla tolik CPU zatěžovat, a na spotřebě by to nemělo být tolik znát.
O 200 Kč více na spotřebě měsíčně mě asi nepoloží. :-D
Mám jen 512 GB SSD, ale tomu linuxu hádám postačí jen 10 GB, takže teoreticky taky OK
Přemýšlím zda existuje nějaká další důležitá nevýhoda, která mě nenapadá.

MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod MrVoltz » 12 pro 2022 22:47

Jeden PC je ten skutečný HW toho notebooku, druhý PC je ta virtuálka, oba bootují ze stejného oddílu, kde je instalace Windows 10 (tvůj sdílený disk). Ty bys měl místo toho dva skutečné PC. Jen jsem chtěl ukázat, že je možné to tak provozovat a že ty Windows naběhnou, i když jednou vidí virtualizovaný hardware a podruhé skutečný (tzn. jiná MB, chipset, GPU atd.).

Ještě jsem zapomněl doplnit, že je ve Windows potřeba vypnout hibernaci a rychlé spouštění, aby to vždy bootovalo komplet odznova.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod Scientific » 12 pro 2022 22:58

A jak to řeší VM uvnitře jednozo zařízení můj problém s tím, že chci sdílet jeden disk dvěma fyzickými zařízeními? Omlouvám se, jsem natvrdlej, pořád to nechápu. :-D

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod remkren » 12 pro 2022 23:20

Nezlob se na mne, ale napíšu to stručně: Tvůj požadavek přináší víc problémů než výsledného užitku a ani jsem za celou tu diskuzi vlastně nepochopil k čemu konkrétnímu by ti to bylo. Kvůli tomu, když jednou za 14 dní nebo měsíc, jak píšeš zapneš notebook, tak uvažovat o takových opičárnách mi fakt připadá neadekvátní výslednému řešení.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod Scientific » 12 pro 2022 23:36

Pochopil jsi to kompletně špatně. Je to přesně naopak. 6-12 hodin každý den používám nevýkonný notebook jen protože s ním potřebuje jednou za 14 dní na pár dní někam odjet. Namísto toho, abych používat výkonný stolní PC a v případě nutnosti odjezdu vytáhl šuplíček z PC a zasunul ho do NB během 3 vteřin a odjel s rozdělanou prací v uspaném systému, který probudím v notebooku, jakmile dojedu na místo. :-D

Chápu, že jsem jediný člověk na planetě, co by něco takového ocenil a není to na Windowsu technicky možné.

Počkám si holt ještě pár let, až nějakého hnupa napadne, že každý nemusí mít v PC,NT a tabletu systém zvlášte a že cesta synchronizací každé aplikace přes její cloud třtí strany nedává smysl. A zároveň flashka na klíčenku bude umět 1TB SSD s vyvedením SATA8 portu na okraj vedle USB a HDMI. Mrkvosoft pochopí, že každý nemusí mít tři Windowsy, ale jeden na klíčence a spustit si ho klidně z notebooku své přítelkyně, nebo zapůjčený na recepci hotelu, protože to nikomu nevadí, jelikož je bez disku (bez informací a dat). toužím po tom už 15 let a jestli to za dalších 15 let nebude Windows umět, tak dám druhou šanci Linuxu, který to umí už po desetiletí. :-D

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod zeus » 13 pro 2022 10:11

není to na Windowsu technicky možné.

Počkám si holt ještě pár let, až nějakého hnupa napadne


Mozne to je (o virtualizaci jsem ti psal uz v prvnim postu) a cekat nemusis, kdyz uz te to napadlo ;)

Dalsi moznost (ale proti licencnim pravidlum) je vytunit PE.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod Scientific » 13 pro 2022 10:25

Čekat musím, protože nemám zdrojové kódy Windejsů.

Ty jsi mi radil nesmysl, jakože mám mít ten domácí PC jako server a když vypadne doma internet nebo mikrovýpaedek elektriny a shodí to PC, tak nebudu moct vzdáleně týden pracovat, když budu pryč. :-D

Proč bych tunil polyethylen? :-D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod ITCrowd » 13 pro 2022 10:28

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod zeus » 13 pro 2022 13:05

Ty jsi mi radil nesmysl..


Kdyz to tak beres, tak budu uz jen sledovat tve dalsi badani.
A na co ze by ti zdrojove kody Windows teda byly?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílený disk pro dva PC

Příspěvekod petr22 » 13 pro 2022 13:15

"a když vypadne doma internet nebo mikrovýpaedek elektriny a shodí to PC, tak nebudu moct vzdáleně týden pracovat, když budu pryč. "

Nastaveni v BIOSu, aby se pocitac po obnove el. energie sam zapnul?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový M.2 disk
    od Rumek23 » 07 dub 2024 16:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1156
    od Rumek23 Zobrazit poslední příspěvek
    08 dub 2024 12:56
  • pevný disk Příloha(y)
    od Terka05 » 23 kvě 2023 05:47 » v Problémy s hardwarem
    31
    2687
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 18:30
  • rozšírenie PC o SSD disk
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    396
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 11:52
  • M.2 disk + eterní box
    od BigSandy » 03 čer 2023 09:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    594
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 10:46
  • aky disk - hdd vs ssd + odporucenie
    od lubo007 » 19 říj 2023 14:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    696
    od lubo007 Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 16:50

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů