Nefunguje zvuková karta Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

audis
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod audis » 21 pro 2022 23:14

Zdravím,

Nevěděl by někdo poradit?

Koupil sem základní desku asus a320, nefungoval zvuk, křížek u ikony, ovladače instalovány ofiko ze stránek, zvuk jde pouze přes grafiku a Hdmi port do tv. Z jack vstupu ne. Pročetl jsem hodně příspěvků a různé postupy a nic. Základní desku jsem reklamoval a koupil asrock b450m. Stejný problém. Nechápu...
Bootl jsem ubuntu a zvuk taky nic, je přece hloupost aby nešel hw na obou nových deskách. Instalce win asi 2x a bez výsledku. Postup instalací ovládačů dodržen. Ale překvapilo mě, že i v ubuntu nejde. Teď už mě zachrání jedině externí zvukovka, ale rád bych tento problém vyřešil.

Procesor Amd ryzen 5 5500
Nvidia gtx 960 2 gb


Tak co by jste zkusili ještě poradili?

Reklama
MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod MrVoltz » 22 pro 2022 12:15

Ve Správci zařízení zvukovku vidíš? Zkoušel jsi jiný kabel/reproduktory/sluchátka? Zkus nejprve porty vzadu na desce, třeba máš rozbitý/špatně zapojený front panel.

stranger0569
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: říjen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod stranger0569 » 22 pro 2022 12:22

Nevím, proč ti to nejde, ale mohl bych doporučit zvukovku, kterou jsem nedávno objednával -> https://www.muziker.cz/behringer-um2-u-phoria
Windows 10 64bit, Základní deska: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING , CPU: AMD Ryzen 7 5700x, Grafická karta: Gigabyte RX 6800, Ram: Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200, Zdroj: Seasonic Focus Plus Gold - 650W

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod mmmartin » 22 pro 2022 12:26

audis píše:Z jack vstupu ne.


Zkus se podívat, jestli náhodou nejde zvuk z jack VÝSTUPU. To, že zvuk nejde z jack vstupu je normální, vstup slouží k posílání signálu DO počítače.

audis píše:...je přece hloupost aby nešel hw na obou nových deskách. Instalce win asi 2x a bez výsledku. Postup instalací ovládačů dodržen. Ale překvapilo mě, že i v ubuntu nejde.


Další možnost je, že deska je v pořádku a nefunguje zařízení, kterým fungování zvuku zjišťuješ (sluchátka, zesilovač, ...)

U které ikony je křížek? Odpověď "u ikony reproduktoru" nestačí, jde o to, kde ta ikona je.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

audis
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod audis » 22 pro 2022 14:55

mmmartin píše:
audis píše:Z jack vstupu ne.


Zkus se podívat, jestli náhodou nejde zvuk z jack VÝSTUPU. To, že zvuk nejde z jack vstupu je normální, vstup slouží k posílání signálu DO počítače.

audis píše:...je přece hloupost aby nešel hw na obou nových deskách. Instalce win asi 2x a bez výsledku. Postup instalací ovládačů dodržen. Ale překvapilo mě, že i v ubuntu nejde.


Další možnost je, že deska je v pořádku a nefunguje zařízení, kterým fungování zvuku zjišťuješ (sluchátka, zesilovač, ...)

U které ikony je křížek? Odpověď "u ikony reproduktoru" nestačí, jde o to, kde ta ikona je.


Špatně jsem formuloval, jedná se o výstup. Sluchátka jsou v pořádku, zkoušel jsem i microfon jako další zařízení. taky nic.

Zvukovka ve správci zařízení je, jsou tam i ovladače, které jsem naistalovat. Zkusil jsem i odstranit ovladače, zakázat automatickou instalaci, odpojit se od sítě, restart, nainstalovat ovladače ke zvukovce, restart. A pořád stejný problém a docela dost zapeklitý :D

Křížek je u ikony zvuku v liště start vedle hodin, nejsou identifikována žádná zapojená zařízení.

V nastavení nelze rozkliknout zapojená zařízení, zvukovka je nevidí.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 29 vteřinách:
MrVoltz píše:Ve Správci zařízení zvukovku vidíš? Zkoušel jsi jiný kabel/reproduktory/sluchátka? Zkus nejprve porty vzadu na desce, třeba máš rozbitý/špatně zapojený front panel.



front panel je nefunčkní, káblíky jsou poškozené. JIné zařízení jsem zkoušel. Zapojuji pouze do zvukovky základní desky.

MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod MrVoltz » 22 pro 2022 19:02

Nabootuj znova tu Ubuntu, připoj nějaké ty repráky a zkopíruj sem celý výstup příkazu

Kód: Vybrat vše

pactl list cards
(můžeš uložit do souboru např.

Kód: Vybrat vše

pactl list cards >log.txt
)

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod pcmaker » 22 pro 2022 19:35

Nepoužíváš sluchátka se 4 pinovým konektorem (ear+mic)? Standardně jsou na Jack konektoru 3 kontakty (L,R,GND). Zkus nějaká obyčejná sluchátka bez mikrofonu. Dej sem obrázek ze Správce zařízení.

audis
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod audis » 23 pro 2022 08:14

MrVoltz píše:Nabootuj znova tu Ubuntu, připoj nějaké ty repráky a zkopíruj sem celý výstup příkazu

Kód: Vybrat vše

pactl list cards
(můžeš uložit do souboru např.

Kód: Vybrat vše

pactl list cards >log.txt
)


Dobře zkusím, ale teď už nejdříve v úterý se k dostanu k PC.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 42 vteřinách:
pcmaker píše:Nepoužíváš sluchátka se 4 pinovým konektorem (ear+mic)? Standardně jsou na Jack konektoru 3 kontakty (L,R,GND). Zkus nějaká obyčejná sluchátka bez mikrofonu. Dej sem obrázek ze Správce zařízení.


Jsou asi se 4 pinovým, ale zkoušel jsem i samotný mikrofon jako druhé zařízení mimo sluchátka s mikrofonem a nefunguje. V úterý hodím screen.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod mmmartin » 23 pro 2022 10:24

Jedna technická: necituj předchozí příspěvek.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

audis
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod audis » 01 led 2023 19:57

Už jsem k dispozici, je potřeba přes Ubuntu? Nejde pořešit něco klasicky přes win 10? Jde mi jen o to abych nemusel vždy valit k bráchovi s flaškou a řešit na místě. Když mi poradíte co potřebujete z win, tak mu řeknu co má z tama vytáhnout a pošlu sem.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod mmmartin » 01 led 2023 20:17

Problém je v tom, že je nutné zjistit, zda je problém v systému, nebo v hardware. A to zjistíš nejrychleji tak, že ve stejném HW nabootuješ jiný systém - v tomto případě Linux. V Linuxu funguje? Pak je dobré hledat chybu ve Windowsech. Nefunguje ani v Linuxu? Pak je s velkou pravděpodobností chyba v HW.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje zvuková karta

Příspěvekod petr22 » 01 led 2023 20:19

Vystup a vstup je dneska jedno a to same - pri zapojeni zarizeni by se to melo zeptat, co bylo
prave pripojeno, repraky, sluchatka, mikrofon atd. Predpokladam, ze se to na nic nezepta.

Byly vyzkouseny vsechny jack konektory na zvukove karte? Barvy neresit, ze jen zelena je vystup davno neplati.

Na to abys poslal vystup prikazu z Ubuntu nutne potrebujes Ubuntu. Cilem je zjistit zda vubec Linux vidi zvukovku.

1. pokud pohledas na Google, zjistis ze spousta lidi ma zrovna na tehle dvou deskach problem s nefunkcnim zvukem
2. existuje realna sance, ze jsi to odpalil sam necim, co jsi postupne zapojil do obou zakladnich desek

Ten poskozeny kabel od front panelu - doufam, ze jsi ho pokazde nezapojil take? Jestli je tam zkrat, muze to udelat ledacos.

Problem cislo 1. kazdy koho vygooglis vyresil porizenim desky jineho vyrobce


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    792
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1196
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40
  • Nefunguje klavesnica
    od Ivikivi » 25 pro 2023 07:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    536
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 10:15
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1501
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 13 hostů