Padá mi grafika- ovladač.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

klarka77
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod klarka77 » 16 úno 2023 20:02

Zdravím :-)
Mám grafiku AMD Radeon R7 200 Series. Padá mi ovladač, znovu se aktualizuje. Někde jsem četla, že už podpora skončila. :-(
Nevíte někdo, zda se dá někde stáhnout driver? Já našla jen tuto stránku, ale bojím se :eh: https://driverpack.io/en/devices/video/ ... dows-7-x64. Nebo si mám koupit grafiku novou? :roll:

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2023 20:05

Ovladac se da stahnout na webu vyrobce GPU, tzn AMD.

Pokud se ale ovladac skutecne restartuje a je to videt i v logu Windows jako chyba, muze byt graficka karta vadna.

klarka77
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod klarka77 » 16 úno 2023 20:08

petr22 píše:Ovladac se da stahnout na webu vyrobce GPU, tzn AMD.

Pokud se ale ovladac skutecne restartuje a je to videt i v logu Windows jako chyba, muze byt graficka karta vadna.


Co to znamená v logu Win? :shifty: Tak na 5 vteřin monitor zčerná a pak se aktualizuje( vyskakuje malá tabulka, že se ovladač aktualizoval) Já to na AMD nenašla( myslím driver) :roll:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod ITCrowd » 16 úno 2023 21:03

Ten driver na stránkách je, jen si musíš zjistit, jaká přesně je to grafika. Protože "200 series" může být jak 240, tak 260 atd...
Na obrázku je i adresa na které ovladač najdeš.
Přílohy
R7_200drv.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

klarka77
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod klarka77 » 16 úno 2023 21:30

ITCrowd píše:Ten driver na stránkách je, jen si musíš zjistit, jaká přesně je to grafika. Protože "200 series" může být jak 240, tak 260 atd...
Na obrázku je i adresa na které ovladač najdeš.


Díky, já to zkusila přes avast driver updater. :-) Uvidím, zda to pomohlo :-) Měla jsem 12 zastaralých ovládačů :wtf:
Díky moc. Já právě nevěděla, jestli mám 240, 260.... nikde jsem to nenašla. Snad to pomohlo přes avast :-) IT lama no :D Vždy jste mi tu ale pomohli, respekt :number1:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2023 21:45

Ony vsechny ty karty budou mit jeden a ten samy ovladac, ostatne jako vsechny Radeony.

Zastarale ovladace je treba brat s velkou rezevou - ovladac na grafiku sice muze byt aktualni, ale
uz nepodporuje starou grafickou kartu - musi tam byt posledni ktery ji podporuje.

klarka77
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod klarka77 » 16 úno 2023 22:00

petr22 píše:Ony vsechny ty karty budou mit jeden a ten samy ovladac, ostatne jako vsechny Radeony.

Zastarale ovladace je treba brat s velkou rezevou - ovladac na grafiku sice muze byt aktualni, ale
uz nepodporuje starou grafickou kartu - musi tam byt posledni ktery ji podporuje.


:-) Také mne to napadlo, já už mám opravdu "dědečka" :smile: Snad ještě poslouží, nerada něco měním ;) Nevím, zda jsem udělala dobře, že jsem vše aktualizovala... :roll: Se může stát, že mi to celé spadne... ťuK, ťuk, ťuk :-) Já tam měla ovladač z roku 2017 :- :roll: Moc díky :thumbup:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2023 22:03

"Tak na 5 vteřin monitor zčerná a pak se aktualizuje( vyskakuje malá tabulka, že se ovladač aktualizoval)"

Neni tam napsano, ze se ovladac restartoval? Podle popisu to vypada na chovani vadne graficke karty.

klarka77
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: únor 20
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Padá mi grafika- ovladač.

Příspěvekod klarka77 » 16 úno 2023 22:15

petr22 píše:"Tak na 5 vteřin monitor zčerná a pak se aktualizuje( vyskakuje malá tabulka, že se ovladač aktualizoval)"

Neni tam napsano, ze se ovladac restartoval? Podle popisu to vypada na chovani vadne graficke karty.


Nestraš :smile: Teď mi to nedělá. Tak se to třeba vzchopilo, mně to padalo jen u jedné hry :-) Jinak ne. A tom mám otevřené 3 prohlížeče a kotel oken :D . Vůbec nemám zkušenosti s Avast driver updater, když jsem ho stáhla jen na zkušebku, aby mi to tam zůstalo (ty aktualizované ovladače) :lol:
Jdu to testovat, zda to nevyskočí, snad né :-)

Dodatečně přidáno po 43 minutách 26 vteřinách:
petr22 píše:"Tak na 5 vteřin monitor zčerná a pak se aktualizuje( vyskakuje malá tabulka, že se ovladač aktualizoval)"

Neni tam napsano, ze se ovladac restartoval? Podle popisu to vypada na chovani vadne graficke karty.


Hm... tak mi to vyskočilo znovu :-( Nemůže to být, že je třeba zaprášená? :? Budu asi muset koupit novou. Nějaká rada, jakou? Nechci moc investovat a nepotřebuju "dělo", to bych musela složit celej PC :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1605
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43
  • X-box ovladač kabel
    od jPRO » 05 bře 2024 23:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    502
    od jPRO Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 00:07
  • Ovladač pro bluetooth
    od Drak32 » 29 zář 2023 21:52 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    2408
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 zář 2023 21:05
  • Ovladač Xbox se odpojuje od boxu
    od paolov » 24 říj 2023 10:34 » v Problémy s hardwarem
    0
    1153
    od paolov Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 10:34
  • Grafika
    od Fplyx » 15 lis 2023 22:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1078
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 07:16

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů