Technický dotaz:CPU

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Technický dotaz:CPU

Příspěvekod delfin » 07 říj 2005 10:08

Vždy jsem žil v přesvědčení že CPU má jednu dobrou vlastnost,že pokud je vpořádku=naběhne,pokud je jakkoli vadný=nikdy nenaběhne.Dotaz zní:je možné aby byl procesor vadný pouze částečně?To znamená někdy naběhl bez problémů a běžel třeba 3 hodiny a někdy nenaběhl vůbec?Další příklad:na nové desce MSI i865PE Neo-V ,procesor detekuje čipset i848,přitom deska s tímto čipsetem vypadá úplně jinak už jen vzhledově.Děkuji za případné odpovědi

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 říj 2005 10:26

Možný je úplně všechno, ale u CPU je šance podobnýho poškození skoro nulová. Ten opradu buď naběhne nebo ne.
U tý desky to máš nějaký pomotaný :wink: Procesor neidentifikuje čipset, ale naopak čipset rozpoznává procesor. Použitou čipovou sadu pak identifikuješ ty, nějakou utilitkou ve woknech nejspíš.
Ale proč mluvíš v hádankách? Jestli spolu mají tyhle dva problémy něco společnýho, napiš celej problém dohromady a se vším všudy. Konfigurace, symptomy, doposud zkoušený věci, ... Pak bude snažší dělat závěry.

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 07 říj 2005 10:51

První problém:kamarád mi přivezl PC(P4 1,8GHz/400,ram 2x512MB,grafika FX5200,2xHDD,2xCDRom,400Wat),že se mu stále restartuje.Po zapnutí doma mi dělal totéž.Vyměnil jsem ramky,HDD,zdroj,grafiku a pořád nic.Deska výrobce Jetway i845 = má kompletně celou řadu kondenzátorů u CPU +jeden u AGP slotu nafouklých a na jejich povrchu jakoby vyteklý a koroze.Vyměňujem desku za MSI i865,po sestavení a zapnutí PC nenabíhá,pouze se roztáčí větráky a blikají mechaniky.Po resetování Biosu ,PC již nabíhá,provedl jsem tedy komletní formátování obou HDD,instalaci Win XP SP2,z internetu komletní aktualizace.PC běží více než 4 hodiny bez jakýchkoliv problémů.Nainstaloval jsem PCMark04,Everest 2.00.335.PCMark probíhá taktéž bez problémů,ale společně s Everestem mě informují,že čipset je i848.Kamarádovi to nevadí hlavně,že jede bez problémů.Odvezl si ho zapojil zpátky se svým monitorem atd. a volá,že počítač nechce naběhnout a několikrát se restartuje,než se vůbec spustí.Když už naběhne ,po chvíli kolabuje(zatuhne,modrá obrazovka s hlášením,že došlo k problému...).Doporučil jsem mu vyzkoušet jinou zásuvku.PC naběhl,je spokojen jde spát.Druhý den ty samé problémy.Kde je chyba?Může to dělat jeho monitor?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 říj 2005 11:32

Aha, takže opět jednou zajímavej problémek :D
Ještě teda pro info: Co všechno zbylo z původního PC?
Už ty vyteklý kondenzátory sou podezřelý. To by vypadalo na nemocnej zdroj, nebo nějaký problémy s napětím u nich v síti. Zdroj si vyměnil jak říkáš...
Jak to přendal z jedný zásuvky do druhý a rozjelo se to, to je taky zajímavý. Nemáš nějak možnost proměřit u něj zásuvky? Ten zdroj, co tam je teď, co je to zač? Nějakej levnej noname, nebo drahej značkovej?
Už sme tu jednou taky řešili podobnej problém. Pořád nějaký problémy, ne a ne přijít na příčinu, až se ukázalo že v síti je větší napětí než by mělo bejt. Šup tam UPS a bylo po problému...
Ono kdyby to opravdu bylo nesprávným napětím v síti a šlo do desky víc než by mělo, můžou bejt různým způsobem načnutý i ostatní komponenty.
Monitor by snad neměl způsobovat žádný problémy. Na zkoušku může comp vrátit do původní zásuvky a párkrát vyzkoušet zapnout s/bez monitoru.
Pro identifikaci čipsetu vyzkoušej Intel Chipset Identification Utility, jestli i ten bude tvrdit že tam je i848, je něco špatně :wink:

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 07 říj 2005 18:33

To že v jiné zásuvce naběhl,není nic mimořádného poněvadž ho ihned vypnul a odjel do práce.Občas totiž nabíhá i v původní zásuvce.Po telefonické rozmluvě jsme vyloučili i monitor,jelikož i bez něj nechtěl naběhnout.Od té doby jsem s ním nemluvil a čekám,že pokud nebude PC v pořádku přiveze mi ho.Upozornil jsem,že chci celý comp včetně všeho (monitor,klávesnice,myš).Pokud mi pojede bez problémů minimálně dva dny,doporučím mu koupi UPS.Každopádně díky za typ co se týká možnosti vady sítě (to mě nenapadlo) a dám vědět kde byla příčina.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 říj 2005 21:49

OK, určitě napiš, sem docela zvědavej :wink:

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vyřešeno

Příspěvekod delfin » 09 říj 2005 12:42

Tak PC fachčí jak má.Mělo dvě závady.První :deska=nefungovala ani s kompletně vyměněnýma komponentama (HDD,Ram,grafika... atd) a zvlášť ty kondenzátory vyteklý!!!Druhá: vadná 1 RAM 512MB i když jsem ji původně vyloučil.Memtestem prošla a výměnu paměti jsem tedy na nové desce již neskoušel.Když mi ho včera přivezl,otestoval jsem paměti po jednom.Na jedné bez závad,po výměně za druhou=modrá smrt!!!Obě paměti byli od jednoho výrobce a ze stejné série.Jinak jsem použil ten Intel Chipset Identification Utility a ten správně ukazuje i865!Díky moc za ochotu poradit

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 09 říj 2005 13:59

Inu, zrádný sou cesty křemíkový :D. Aspoň dobře že je po problému :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotaz na cenu
    od spartane » 17 úno 2024 18:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    709
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 21:25
  • Dotaz k upgradu PC Příloha(y)
    od renny997 » 08 srp 2023 15:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1465
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 19:26
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    3023
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57
  • Projektor Wanbo X5 dotaz
    od pepan321 » 04 led 2024 19:09 » v Vše ostatní (hw)
    0
    644
    od pepan321 Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 19:09
  • vrácení iMacu ve 14 dnech dotaz
    od ladis66 » 08 srp 2023 18:46 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1001
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 19:04

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 hostů