Sony DRU800-A

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sony DRU800-A

Příspěvekod Tarfein » 17 říj 2005 18:56

Mám takový problém s DVD vypalovačkou Sony.
Mám ji cca. 3 měsíce a vypalovala všechno v pohodě.Problém nastal před pár dny.Chtěl jsem vypálit nějaké data z hardisku na DVD médium.DVDčko jsem použil Verbatim 8x.Vypalování začalo, rychlost byla nastavená na 8x, ale podle rychlosti vypalování se vypalovalo tak 1x, tj DVDčko se mi pálilo zhruba 3/4 hodiny. Zkusil jsem jinou značku media (Emgeton 4x), ale výsledek byl stejný. Zkoušel jsem také přepálit DVDčko pomocí quick copy, stejný výsledek. To samé platí pro CD, CDčko Verbatim pomocí quick copy jsem pálil 10 minut, tedy asi 5x pomaleji než obvykle.
Vypaluju přes Nero,verze 6., a nijak jsem si nehrál s nastavením vypalování apod. Prostě to začalo dělat "samo od sebe".

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 říj 2005 19:57

Mrkni do správce zařízení, pod položkou "Řadiče IDE/ATAPI", na ten kanál kde je vypalovačka a zkontroluj jestli má povolený DMA.
Pokud je DMA povolený a přesto pojede v PIO, mrkni na nastavení v biosu.
Pak bych zkusil vypalovačku odinstalovat. Ve správci zařízení na mechaniku pravým->Odinstaovat. Po restartu by ji měl najít jako novej hardware.
Flash firmwaru by taky stál za pokus.

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 18 říj 2005 20:02

Ve správci zařízení byl nastavený režim PIO,tak jsem ho přehodil na DMA, ale v kolonce Aktuální režim přeosu je pořád PIO.V biosu je pio nastavený na 4 a dma taky na 4 a pokud to změním na jiné číslo tak se mi to automaticky vrátí na čtyřku, takže v tom asi problém nebude...odinstalování a zpětné nainstalování nepomohlo.Zkusím se tedy podívat po novém firmwaru, nebo nepomohla by výměna vypalovačky?Nechápu jenom jak to tak samo od sebe může začít dělat...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 říj 2005 21:15

Tarfein píše:... v kolonce Aktuální režim přeosu je pořád PIO...

Ta změna na DMA by se projevila až po restartu. Takže po restartu, i když je DMA na příslušným kanálu povolený běží mechanika v PIO? Co máš za desku? Hlavně čipset mě zajímá. Máš nainstalovaný ovladače k desce? Něco takovýho jako Via Hyperion (ex 4in1), nebo nějakej ten NForce driver, nebo tak něco?

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 19 říj 2005 12:27

Včera jem zkoušel nahrát nový firmware, po nahrazení původního k01 na k05 se nic nezměnilo.Ovladače na desku nemám, protože jsem nedávno reinstaloval windovsy.Zkusím je nainstalovat.Čipset napíšu později,teď nejsem doma a pamatuji si jenom výrobce.

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 19 říj 2005 18:45

Deska ASUS P4P-X series, chipset intel i845PE.
Zkoušel jsem nové ovladače na desku ale nic z toho.Ano, po restartu je ve správci zařízení stále vybrané používat DMA, ale pod ním je psaný jako aktuální režim PIO.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 říj 2005 19:23

Zařízení na ostatních kanálech pracují správně? Jak máš jednotlivý zařízení na IDE zapojený? Jako co je na primárním masteru a tak...
Jak to teda vlastně bylo? Tyhle problémy začaly hned po reinstalu, nebo to nějakej čas chodilo správně?

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 20 říj 2005 11:58

Po instalu načisto to vše tak 3 měsíce bez problému šlo.V sobotu jsem něco v klídku přepálil, přes týden jsem s počítačem nic nedělal a další sobotu při pokusu o vypalít data z hardisku data na DVD už to dělalo tohle.
Primárním masteru?Nevím o co přesně jde,ale na jednom datovém káblíku mám nejdřív tuhle vypalovačku Sony a na konci druhou dvd pálku Toshiba.Na druhém kabelu je nejdřív hardisk a pak cd mechanika samsung. Nestačilo by jenom nainstalovat načisto windowsy?Ostatní zařízení pálí a fungujou normálně, druhá vypalovačka má ve správci DMA zaplé a aktuální režim je taky DMA.Zkoušel jsem vyměnit pořadí v jakém jsou zapojeny na kabel,ale stále to samé.Jen se mi to v řadičích IDE/ATA(nebo jako to bylo) přehodilo, tj.režim PIO byl na druhém kanále.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 říj 2005 13:36

Tarfein píše:Primárním masteru?Nevím o co přesně jde.

Chtěl sem slyšt přesně to co si mi pověděl. I sem dokonce chtěl navrhnout ať vyzkoušíš mechaniku někde jinde, vidím že už si to zkoušel.
Tarfein píše:Nestačilo by jenom nainstalovat načisto windowsy?

Prej jenom... :D. Většina lidí co sem chodí se reinstalu bojí jak čert kříže a právě doufají že je od něho zachráníme :wink:. Jestli proti reinstalu nic nemáš a chce se ti do něj, klidně to přeinstaluj. Ale jestli to pomůže suď bůh. Každopádně nevynechej ovladače čipsetu, ty sou hodně důležitý. Pořád mám podezření že to zlobí hlavně kvůli nim...

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 20 říj 2005 18:28

jenom reinstal....já už jsem to párkrát dělal a nemám s tím problémy:) Je jasné že někdy se musí ten Wirus nainstalovat nanovo aby zas jel pořádně:)Zkusím to zítra udělat a pak napíšu jestli to pojede......

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 24 říj 2005 18:10

Grrr.....nejdřív jen reinstal, ale bez výsledku. Včera jsem naformátoval systémový disk, a naistaloval jsem Wokna načisto a bez výsledku! Všechno úplně stejné jak dřív! Půjčoval jsem kamarádovi tu pálku a mu pracuje bez problémů...Už nevím co mám dělat. Nepomohla by výměna vypalovačky? Teď vypálí DVDčko jakkékoliv rychlosti za 18 minut, což je přece jenom trochu moc...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 24 říj 2005 18:24

Nevím, jestli to není blbost, ale co když se ty 2 vypalovačky na stejném kablu nějak hádají? Zkus dát na jeden kabel HDD a jednu pálku a na druhý druhou pálku s CD mechanikou. Třeba to pomůže a budeš moct změnit režim z PIO na DMA.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů