VPU Recover

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Writer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

VPU Recover

Příspěvekod Writer » 05 lis 2005 08:23

cau, potreboval bych poradit ohledne cyhby VPU Recover...prostě když hraju hru např. Sniper Elite, FEAR, Fahrenheit... tak se me to vzdy sekne a buď me to hodí do Windows, kde je hlaska VPU Recover bla bla a jesli chci poslat zprávu oi chybách nebo ne a nebo se mi hra sekne uplne a musim restartovat komp...vzdy je to tak po max 15 minutách...když vypnu v nastavení ATI VPU Recover, tak me sice už neotravuje hláška o cybách, ale sekne se mi to zase po chvilce ale UPLNE...mam ATI Radeon 9600 Series...před formátem dysku mi to nedělalo a to sem tam měl hodně virů...na jinych forech říkali že prej to chce reinstalaci Windows...a oni na to odpovedeli ze ani reinstal Windows nepomůže...jo a jeste v ovladacich panelech v Správci zařizeni tam mam Radeon 9600 Series a pod tím Radeon 9600 Series- Secondary, což nevim proč to tam je...snad pomůžete, páč me to opravdu štve...nezahraju si zadnou novejsi hru...dik a cau :|

Reklama

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 lis 2005 11:31

Karta může zároveň zobrazovat na dvě zařízení, proto se v systému hlásí jako dvě grafiky. Takže to zařízení 9600 - Secondary je OK.
Nebylo by od věci zkusit novější ovladače...
Jak říkáš že se to děje vždycky až po chvilce zátěže. Co přesně máš za grafiku? Jak je chlazená? Aktivně, nebo pasivně? Nezkoušel si na ní šáhnout, jestli nějak moc netopí?

Writer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Writer » 05 lis 2005 14:20

no chlazená je aktivně malým vetrackem primo na karte kterej sem nedavno cistil, a pasivy sou tam taky...co presne to je za karta nevim páč nemam krabici ... 8) ...no ale že by nejak hřála se mi taky nezdá...a neni zas tak stará jako ta předtim a ta to nedelala...mam pocit že to byla taky ATIna...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 05 lis 2005 14:55

Když jsi tu kartu čistil, měl jsi ten větráček oddělaný? Třeba ty pasivní členy mají špatný dotek a neodvádějí teplo k větráčku - nebyla tam třeba teplovodná pasta, kterou bys nechtěně utřel?

Writer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Writer » 05 lis 2005 15:00

jo větřáček sem zkoušel oddelat ale pak sem se na toradsi vykaslal, nechtel sm neco pokazit...a pasta tam nebyla...jeste se na to večer podivam... :roll:

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 06 lis 2005 14:46

já mám přesně ten samej čip a stal se mi při hraní Boilnig Pointu stejnej problém jako u tebe.... na hry typu F.E.A.R. Doom 3 a Battlefield 2 je ta grafárna moc slabá.. ale dá se s tím něco uhrát, to je pravda... já ti doporučuju, pokud ho už nemáš, stáhnout si nejnovější ovladač od ATI

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 14:58

Writer: Ešte by ma zaujímalo, ak to nie je tajomstvo, akú máš zostavu... Mohol by si ju popísať?

Writer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Writer » 07 lis 2005 14:47

Besst: no mě to u Dooma 3 ani u Battlefielda 2 nedělá, a pokud vim ty jsou naročnější na grafarnu...jo a na ty strance ATI když chci stahnout ten Catalyst 5.10 coč je nejnovejsi verze stahne se mi jen nejakej Leech.asp kterej zabírá 29 kb :? jo a sestavu...no vis, me to sklada jeden znamej a ja sem se pak jenom podival na zakladni veci takze toho moc nevim...mam tam Athlona 2.9 Ghz, 512 MB ram, HDD 120 GB, sitovku 3Com l :P, na zdroj sem se nedival a ta slavná grafika je myslim Radeon 9550 přesně...pochybuju že ti to pomuže, ale fakt už vic nevim a nechce se mi v tom hrabat, páč tu mám moc práce.. :-(

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 07 lis 2005 17:03

tobě tepe Athlon na 2.9 GHz? no tak to už máš sám o sobě buď taktnutej procesor, v čemž bych viděl první zádrhel (teplo, nestabilnost atd...), nebo je to 1.9 GHz a nebo jsi to napsal jinak.... protože zatím neznám netaktnutého Athlona, kterej by byl na frekvenci 2900 MHz :wink:
ten ovladač 5.10 obsahuje Catalyst, kterej nainstaluješ s pomocí Microsoft Net.Framework - najdeš ho někde tady

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 lis 2005 17:29

Writer píše:...jo a na ty strance ATI když chci stahnout ten Catalyst 5.10 coč je nejnovejsi verze stahne se mi jen nejakej Leech.asp kterej zabírá 29 kb :?

Co je leeching sám pořádně nevím, radši se to nebudu pokoušet vysvětlit, mohlo by to skončit debaklem :D
Catalysty můžeš stáhnout třeba zde.
Jak už říkal besst, budeš nejspíš potřebovat ještě .Net Framework. Ale možná už bys ho měl mít, zkus ovladače nainstalovat, pokud ho nemáš, upozorní tě.

Writer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Writer » 08 lis 2005 17:46

no...celkem uz me to stve...páč už mam vše ohraný a tyhle hry mam nový...stahnul sem si nejnovejsi Catalyst ale pořád nic...jeden chlápek kterej se v tom vyzná mi radil že mam snizit rychlost AGP na 4x...no jo...ale aby toho nebylo málo, tak samozrejme rychlost nstavená na 0x a uplnej vrchol byl když sem po 20 pokusech zjistil že když dam rychlost AGP na 4x a restartuju komp tak mi to vubec nepomuže, páč tam mam zas rychlost na 0x...přitom v Biosu to vypadá hezky, vše je tam Enabled, co by Enabled mělo být...teda aspon co se AGP týče... :evil:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů