Disketová jednotka

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Maisner
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: listopad 05
Bydliště: Holešov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Disketová jednotka

Příspěvekod Maisner » 06 lis 2005 11:01

Zdarec. Mám problém s disketovou jednotkou. Když vložím do disketovky disketu a kliknu v TENTO POČÍTAČ na DISKETA 3,5 PALCE (A:) tak se kontrolka u jednotky rozsvítí ale za chvíli mi to napíše VLOŽTE DISK DO JEDNOTKY (A:). Skoušel jsem tam dávat i úplně nové diskety a nic. Nevíte co s tím? Nikdy jsem disketovku nepotřeboval tak mi to nevadilo ale teď ju nutně potřebuju. Fakt dík za reakce.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2005 11:17

Ono s tímhle toho moc vymyslet nejde. Maximálně můžeš zkusit mrknout dovnitř, jestli je disketovka správně zapojená.
Pokud má kabel dva konektory, patří disketovka na konec. Vždycky přijde na ten konektor, před kterým je pár přostředních vodičů jakoby překroucenejch. Do desky patří konec druhej. Jestli na konektoru není ten zámek proti otočení, můžeš vyzkoušet obě polohy, disketovce se tím nic nestane. Pokud to zrovna otočíš, bude při startu pořád svítit.
Jo a taky samozřejmě vyzkoušej víc disket, to tak bejvá že když ju nutně potřebuješ šáhneš zrovna po tý vadný :wink:

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 13:07

Tiež môže byť, že mechanika proste odišla do dôchodku... :wink: Záleží na tom, aká je stará. Mne jedna natrvalo skončila zhruba po 4 rokoch intenzívnej záťaže a teraz odchádza ďalšia. Pokiaľ som sa na to informoval, takúto mechaniku už nerozchodí nikto a žiaden servis s ňou nedokáže (nechce?) nič robiť. Na druhej strane, pri dnešných cenách mechaník sa jednoznačne oplatí kúpiť novú.

Maisner
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: listopad 05
Bydliště: Holešov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Skoro nová a nepoužívaná

Příspěvekod Maisner » 06 lis 2005 14:20

Mechaniku mám tak 2 roky a téměř skoro jsem ji nepoužíval. Chvíli to fungovalo pak se to jaksi po... Pak se to zázračně zase rozjelo a teď se s tím zase nemůžu domluvit.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 14:51

Skús to s tými káblami, ako Ti podadil miras, vyskúšaj aj iné diskety a ak to nepôjde, skús niekde zohnať (trebárs na zapožičanie) inú mechaniku, aby si zistil, či iná bez problémov pôjde. Pokiaľ bude druhá mechanika bez problémov fungovať, tá Tvoja je zlá.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 lis 2005 15:22

Věř mi, že jsem se jednou pokoušel disketovku vyčistit. A i když je to uzavřená věc, všudypřítomný prach a vlhkost v ní udělala svoje. Pokud jak říkáš ji používáš jen vyjímečně, tak by ses mohl divit, jak vypadá uvnitř. :o
Jinak: ceny nových mechanik jsou kolen 250,- Kč, takže o ceně za vyčištění nebo eventuální opravě nemá cenu vůbec mluvit. :D


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů