Sekané hry na Radeonu 9100

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jimmy.
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sekané hry na Radeonu 9100

Příspěvekod jimmy. » 11 říj 2003 14:46

Ahoj,
mám problém s mojí grafárnou. Asi před 3 měsíci jsem si koupil ATi Radeon 9100 128 MB DDR. V prodejně mi bylo řečeno, že má úplně jinou konstrukci než moje stará GeForce 2 Ti, a proto můžu mít problémy se staršími hrami. Na netu jsem na toho Radeona četl hodně super pochvalnejch recenzí (nejlepší poměr cena/výkon, výkon téměř na úrovni GF 4 Ti4200,...), ale výkon mě celkem zklamal: Na Athlonu 1600XP+, 256 MB RAM, DirectX 9.0 a Win98SE se Superbike 2001 kouše víc než s GF2, Flashpoint se téměř nedá hrát, F1 2002 se taky kouše, NFS 5 má průměr 30 fps. Zvýšení výkonu jsem zaznamenal pouze u GTAIII, Morrowinda a NFS6. Zbytek běhá stejně. Sběrnici jsem si ověřoval RivaTunerem, je 128-bitová. V 3D Marku2001 mám výkon 6500. Je to normální? Pokud někdo víte, co s tím, uvítám jakoukoliv odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

..

Příspěvekod Ltb » 18 říj 2003 09:11

Čau, myslím si že pokud máš Radeona 9100 (já mám 9000) a v některých hrách je výkon Radeonu horší než GF2 - zřejmě nebude něco vpořádku.
Já osobně bych hledal problém v software. Tak třebas DirectX9.0...nemá náhodou problémy se staršími hrami? Win98 také není nejnovější..a správné ovladače dělají na výkonu hodně.
Asi bych s tím trochu zaexperimentoval (dal ji do jiného PC s Win XP třeba)..protože když je to u každé hry jiné, určitě v tom bude ta otázka softu..


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů