TV karta Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Petr Škorec
Pohlaví: Nespecifikováno

TV karta

Příspěvekod Petr Škorec » 13 úno 2004 20:17

Čus
tak jsem tu zpět, teď se mi podařilo sehnat ISA TV Kartu. Má nastavování I/0 a IRQ jumpery. Při dokončení kopírování se pc zasekne, konflit I/0 nebo IRQ, když na kartě nastavim jumperem automatiku tak se to nezasekne ale nenajde zase I/O . Už jsem zkoušel všechny možný kombinace Jumperů a nic. Asi by bylo lepší sehnat jinej software, který je dobrý a dokáže pracovat s AIMS Lab Video Highway VTR 525. Nevíte který
Dík Petr Škorec

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 17 úno 2004 19:21

jedině asi zkusit projít http://www.tvfreak.cz/

Petr Škorec
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Petr Škorec » 18 úno 2004 02:32

Já tam už byl a zjistil jsem že když Jumper přehodim na A (asi automatika, v manuálu o tomto jumperu ani nepíšou) tak se sice programy na sledování televize spustí, ale taky nenajdou TV kartu. Zkoušel jsem i různý nastavení BIOSU a nic, nevíš čím by to mohlo být? Dával jsem jí do jinýho kompu a taky to nešlo, možná ještě zkusim vytáhnout 486-ku a ní to odzkoušet, šmejdi z Aims-Lab se mi ještě neozvaly.

Petr Škorec
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Petr Škorec » 09 bře 2004 19:16

Tak jsem to zkoušel i na 486-ce a taky to nefungovalo. Fakt nikdo nevíte čím by to mohlo být? Nebo nevíte kde hledat jinde pomoc? Stránka Aims Lab už neexsistuje a místo ní je tam nějaký cestování. Karta nefungovala ani s jinym softwarem.
Dík za pomoc

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 10 bře 2004 00:07

Tvoji situaci ti nezávidím, snažit se v dnešní době nakonfigurovat ISA kartu tak, aby fungovala správně je pěkně tvrdý oříšek:-/
Napadá mě jedině schánět se po originálním software, který je určený pro tuto kartu.
Rimms

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Petr Škorec » 27 bře 2004 18:45

No nevim, aims lab už svou doménu prodal ňákýmu cestování. Jinak mám k tomu originál instalačky. Divný je že i na starý 486 kde ještě plug and play neexistuje to taky nefungovalo. Je to prostě konflikt, ale když se podívám na seznam IRQ a I/O ve woknech tak ty hodnoty který chce ta karta nejsou ničim jinym obsazený. Jako kdyby BIOS tuto kartu ůplně ignoroval, brácha má radio kartu taky na isa a ta funguje dokonale.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 30 bře 2004 12:39

To je problém starších zařízení, mohou fungovat skvěle, mohou být i srovnatelné se současnými zařízeními, ale neseženeš k nim žádný ovladač nebo návod na to jak nastavit jumpery...jedině najít někoho, kdo tuto kartu používá..zkus prohledat diskuzní fóra
Rimms

Petr AIMS Škorec
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod Petr AIMS Škorec » 24 dub 2004 00:06

Já k tomu mám originál příručku, mám originál instalačky, musí to přece nějak fungovat. Při instalaci mě to pobízí k nastavení config.sys - device=c:\dos\emm386.exe x=D000-D7FF je to nastavení paměti (asi operační) ve Windowsu 98 to asi nemá vliv, ve Windows 3.11 to asi vliv má (je to nadstavba MS-DOSU) ale pořád to píše - chyba dělení nulou - nějakej nesmysl nulou se přece nedá dělit. V BIOSU se dá nastavit D000, 16K Shadow - dost podobný tomu co chce abych napsal do config.sys, k čemu tohle je? Už jsem zkoušel různý jiný nastavené BIOSU a stále stejný - nejde to.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Karta
    od Quadros » 26 kvě 2023 09:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1260
    od Quadros Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 09:06
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1212
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    705
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1369
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    545
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů