PC se samo restartuje (vyřešeno) Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC se samo restartuje (vyřešeno)  Vyřešeno

Příspěvekod qebrow » 10 srp 2006 22:12

Mel jsem Win 2000 a presel jsem k XP Prof., vymenil jsem zdroj za kvalitnejsi (i s novou bednou pro lepsi chlazeni).
Pokud vypinam PC (u Win 2000 se starym zdrojem bylo vse v poradku) vetsinou se mi stane, ze se normalne vypne (zastavi se dokonce i vertak na procaku na cca 1s), ale znovu nabehne, takze musim pro uplne vypnuti PC nechat stroj chvili bez napeti (at uz vypinacem na zdroji ci jinak).
Nevite cim by to mohlo byt ?
Nevite nahodou jak to opravit ?
Slysel jsem, ze by to mohlo byt dokonce i tim novym zdrojem, ale nejsem si jisty, protoze to muze byt i SW.
Zadny vir tam nemam, pze si umim zkontrolovat jak registry tak i nenapadne programky, ktere tohle zpusobuji, ale je mozne, ze i tak to muze byt nejakym softem ...
Poradte prosim ...

Reklama
Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 11 srp 2006 09:52

no a nezkoušel jsi jiný zdroj? popřípadě sem hod log z HJT on se ti na to někdo podívá
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 11 srp 2006 09:57

to ti zacalo delat hned jak jsi vymenil zdroj? a stim novym jsi uz asi nemel ty 2000?
:)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 11 srp 2006 11:13

je otázkou jaký zdroj a case považuješ za lepší..chtělo by to víc info..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qebrow » 14 srp 2006 08:47

Jakmile jsem menil zdroj, tak jsem rovnou preinstalovaval, takze s novym zdrojem jsem 2000 nemel.
Delalo to tak po pul roce ... instalace je stara ted tak rok a trictvrte, ale zatim je naprosto zdrava ... teda az na zminovany problem ...
Dnes, az prijdu domu vygeneruju log a zjistim presne jaky zdroj jsem mel pred tim a co mam ted.
Zitra bych to sem frknul ... snad se z toho neco pozna ... uvidime.
Jiny zdroj jsem pak nezkousel ... nemam uz ten puvodni a pujcit si od nekoho ... mno to by asi neslo.

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qebrow » 15 srp 2006 09:36

Tak tohle je muj cely Logfile :

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 23:06:27, on 14.8.2006
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\drivers\CDAC11BA.EXE
C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\RealVNC\VNC4\WinVNC4.exe
C:\Message.log\AdminMessage.exe
C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_06\bin\jusched.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\DVDAudio\CTDVDDET.EXE
C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Surround Mixer\CTSysVol.exe
C:\Program Files\Creative\Shared Files\Module Loader\DLLML.exe
C:\WINDOWS\CTHELPER.EXE
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Creative\MediaSource\Detector\CTDetect.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office\1029\OLFSNT40.EXE
C:\Program Files\MacPopUp\MacPopUp.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Documents and Settings\MH\Plocha\HJT\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = file:///D:/link/link.htm
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Start2000] C:\runsys\start\st.bat
O4 - HKLM\..\Run: [AdminMessage] C:\Message.log\AdminMessage.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_06\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [PinnacleDriverCheck] C:\WINDOWS\system32\PSDrvCheck.exe -CheckReg
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [CTDVDDET] "C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\DVDAudio\CTDVDDET.EXE"
O4 - HKLM\..\Run: [CTSysVol] C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Surround Mixer\CTSysVol.exe /r
O4 - HKLM\..\Run: [AudioDrvEmulator] "C:\Program Files\Creative\Shared Files\Module Loader\DLLML.exe" -1 AudioDrvEmulator "C:\Program Files\Creative\Shared Files\Module Loader\Audio Emulator\AudDrvEm.dll"
O4 - HKLM\..\Run: [CTHelper] CTHELPER.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [SoniqueQuickStart] C:\Program Files\Sonique\sqstart.exe -nostick
O4 - HKCU\..\Run: [Creative Detector] C:\Program Files\Creative\MediaSource\Detector\CTDetect.exe /R
O4 - Startup: MacPopUp.lnk = C:\Program Files\MacPopUp\MacPopUp.exe
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.exe.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
O4 - Global Startup: MuchTV Remote.lnk = C:\Program Files\MuchTV\TVRMVCR.EXE
O4 - Global Startup: Port pro program Symantec Fax Starter Edition.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\1029\OLFSNT40.EXE
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\system32\msjava.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\system32\msjava.dll
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {F2A84794-EE6D-447B-8C21-3BA1DC77C5B4} (SDKInstall Class) - file://E:\new\Instal\Full\SDK\SDK-setup\controls\sdkinst.cab
O18 - Protocol: ms-help - {314111C7-A502-11D2-BBCA-00C04F8EC294} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Help\hxds.dll
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: C-DillaCdaC11BA - Macrovision - C:\WINDOWS\system32\drivers\CDAC11BA.EXE
O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.EXE
O23 - Service: VNC Server Version 4 (WinVNC4) - Unknown owner - C:\Program Files\RealVNC\VNC4\WinVNC4.exe" -service (file missing)


-----------------------------------------------------
Zdroj jsem mel neco mezi 200 - 250W byl v eurocase pri nakupu levnejsiho stroje ... po 3 letech jsem se ho rozhodl vymenit (stejne jako pameti, disk atd...) za zdroj Forton 400W ATX FSP400-60THN-P.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 15 srp 2006 11:01

Máš tušení co jsou tohle za procesy? Zkontroluj si je na Jottiscanu:

C:\Message.log\AdminMessage.exe
C:\Program Files\MacPopUp\MacPopUp.exe
C:\runsys\start\st.bat

V HijackThisu fixni:

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = file:///D:/link/link.htm
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_06\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [SoniqueQuickStart] C:\Program Files\Sonique\sqstart.exe -nostick
O4 - Global Startup: MuchTV Remote.lnk = C:\Program Files\MuchTV\TVRMVCR.EXE
O16 - DPF: {F2A84794-EE6D-447B-8C21-3BA1DC77C5B4} (SDKInstall Class) - file://E:\new\Instal\Full\SDK\SDK-setup\controls\sdkinst.cab
O18 - Protocol: ms-help - {314111C7-A502-11D2-BBCA-00C04F8EC294} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Help\hxds.dll - to jsou vše jen zbytečnosti


Tohle bys fixnul až podle toho, jak by dopadla kontrola na Jottiscanu. Po fixnutí bys tyto soubory zlikvidoval.
O4 - HKLM\..\Run: [Start2000] C:\runsys\start\st.bat
O4 - HKLM\..\Run: [AdminMessage] C:\Message.log\AdminMessage.exe
O4 - Startup: MacPopUp.lnk = C:\Program Files\MacPopUp\MacPopUp.exe
Osobně bych je odstranil


Tuhle službu bych přepnul na ruční, nebo úplně zakázal:

O23 - Service: VNC Server Version 4 (WinVNC4) - Unknown owner - C:\Program Files\RealVNC\VNC4\WinVNC4.exe" -service (file missing)

Je to soft pro možné dálkové ovládání tvého PC a je možné, že po neúplné odinstalaci stále hledá něco na netu a blokuje vypínání.

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qebrow » 15 srp 2006 11:24

Jiste ze vim co je to za soubory ... :

AdminMessage.exe :
muj vlastni programek - hlida logovani uzivatelu a maximalni dobu stravenou na PC + dalsi vecicky ...

MacPopUp.exe :
programek (uz dlouho ho pouzivam cca 3 roky) na komunikaci po intranetu.

st.bat : muj vlastni batak na mapovani disku na siti (kazdy uzivatel to ma jiny)

file:///D:/link/link.htm : moje vlastni stranka pro caste odkazy na web ...

jusched.exe : plugin pro rozchodeni Java aplikaci ... nevim, ale zda tam musi byt ...

realsched.exe : mno to by mel byt kodek, ale nevim, zda ma byt tady ... to by mohlo byt ...

UpdReg.EXE : mno ... o tomhle moc nevim ... taky by mohlo byt ...

sqstart.exe : sonique ... prehravac ... co vim, tak se spusti a hned ukonci ... je to pro to, ze v nasteveni tohoto programu mam disabled agent v tray (neco jako u winamp) ... mno ale protoze to nepouzivam, tak dejme tomu, ze by taky mohlo byt.

TVRMVCR.EXE ... mno to je programek na TV kartu ... nejsem si jisty, co to udela, kdyz to fixnu.

sdkinst.cab : ten tam musi byt (nebo ne ?) ... je to navazeni dat do pameti pri startu pro ladeni aplikaci ve VS(jsem programator - tohle vyzaduju ...)

hxds.dll ... mno tak o tom taky moc nevim ...

WinVNC4.exe ... o tom vim ... mam ho schvalne automaticky ... v tomhle problem nebude ... daval jsem ho tam nedavno a ten restart se del uz drive ...

Co vlastne udela ten HijackThis, kdyz dam fixnout ?
Nemam poneti co se tim zmeni a jaky to bude mit dopad ...
Za uvahu na fixnuti by tedy staly soubory :

jusched.exe
realsched.exe
UpdReg.EXE
sqstart.exe
TVRMVCR.EXE
sdkinst.cab
hxds.dll

Ktere tedy by se mely fixnout ? S ohledem na to co jsem napsal samozrejme.
Dekuji moc.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 15 srp 2006 15:27

Fixnutím v Hijackthisu ty soubory nesmažeš. Jenom je zastavíš při startu počítače a v běhu. čili jsou tam stále, jen nejsou aktivní a dají se spustit normálně přes nabídku start, nebo z ikony na ploše. Pokud by to mělo nějak vadit v běhu woken, je v Hijackthisu v záložce Backup (viz návod v mém podpisu) jejich záloha, z nichž se dají bez problémů obnovit.

Takže pokud ty své programy znáš, neměl by v nich být problém.
Z těch dalších jsou to schedulery na Javu (Sun Java Update Scheduler), Realplayer (RealNetworks Scheduler) - automatické vyhledávání a instalace updatů.
UpdReg.EXE je proces Creative Technology Ltd, který upomíná uživatele k registraci jejich produktů.
TVRMVCR.EXE - Remote Controller - hlídač dálkového ovládání TV karty
sqstart.exe - rychlý start přehrávače
hxds.dll - Microsoft® Help Data Services Module
sdkinst.cab - je archív pro SDK Update ActiveX Control - je to soubor Microsoftu, který jsem zatím nikde v žádném logu neviděl - jen na pár zahraničních. Netuším, nakolik je nutný pro chod jiných aplikací na tvém kompu, ale pro wokna nutný není.

Takže jak jsem napsal, klidně fixni všechny a v případě problémů je třemi kliknutími opět obnovíš.

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qebrow » 15 srp 2006 15:39

Wow ... tve znalosti me udivuji ... taky bych chtel mit takove ... kde jsi k nim prisel ?
Pres net ? (Kde ?) Pres knihy ? (Jake ?)
Kolik ti je ?

sdkinst.cab a TVRMVCR.EXE ... jsou podle me neskodny, drive jsem je tam mel taky, ale pokud by to ostatni nepomohlo, zkusim jej taky.

Jinak ty sve neskodne programky zkusim zastavit a prozkoumat jak se to bude chovat bez nich ... uvidime.

Zbytek tedy fixnu bezdebat.
Mno uvidime jak to doma vecer dopadne.
Urcite dam jeste vedet.

Zatim moc dekuji.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 15 srp 2006 15:52

Takže pokračuj a fixni si toto:
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_06\bin\jusched.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [SoniqueQuickStart] C:\Program Files\Sonique\sqstart.exe -nostick
O4 - Global Startup: MuchTV Remote.lnk = C:\Program Files\MuchTV\TVRMVCR.EXE

Vzhledem k tomu že programuješ, pak opravdu můžeš využít sdkinst.cab a hxds.dll při práci, proto je nefixuj. Ty výše uvedené aplikace opravdu v klidu fixni, protože:

jusched.exe - automatický update Javy, nemusí běžet pořád na pozadí
realsched.exe - autom.update softwaru od Real (např. Real Player)
UpdReg.EXE - upomínka k registraci zvukovky SoundBlaster
sqstart.exe - jenom urychluje start Sonique, nemusí běžet pořád
TVRMVCR.EXE - je opravdu pro TV kartu, ale je to jenom ovladač pro dálkové ovládání. Takže jestli nepoužíváš dálkáč, tak to fixni.

Fixnutí v Hijacku způsobí odebrání položek v registrech (klíč HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /nebo RunOnce/), neboli zruší start těchto aplikací při startu woken. Stačí?

Doporučil bych ti ve Woknech ukončit ty 2 procesy AdminMessage.exe a MacPopUp.exe a pak vypnout počítač. Je možné, že XP se s něma moc nekamarádí. Kdyby se PC v pořádku vypnul, tak budeš vědět, že jeden z nich by to mohl způsobovat. Tak bys mohl potom zkusit ukončit jenom jeden z nich a zase vypnout. Jestli u jednoho z nich (běžícího) PC nevypne, bude to jasné.

EDIT: mijaja mě zase předběhl. :evil: :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

qebrow
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod qebrow » 15 srp 2006 16:19

Koukam, ze tech nadupanejch je tu vic ...
... ja chci taky :cry: ...

Dekuji moc i tobe ... doma to tak udelam.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů