Nekompatibilita PS2 klávesnic

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nekompatibilita PS2 klávesnic

Příspěvekod miras » 09 srp 2004 09:39

Taky ste si vždycky mysleli, že všechny PS2 klávesnice jsou stejné? Na podniku jsme teď asi tejden řešili problém, kdy nám u serveru HP ProLiant nechodila klávesnice. Prostě ji vůbec nenašel. Vyzkoušeli jsme tři, ale nešla ani jedna. Už sme to pomalu sváděli na spálenej port, ale pak nám kdosi poradil, ať zkusíme ještě klávesnici od Autocontu. A hle, jelo to...
Všechny klávesnice jsou naprosto stejný, žádný multimediální knoflíky navíc, nic podobnýho. I konektory jsou naprosto identický. Ale prostě 9 z 10 klávesnic vůbec nefunguje.
A takovejhlech počítačů je tady víc.
Nemá někdo s něčím podobným zkušenosti, případně neví někdo aspoň čím je to daný?

Reklama
Uživatelský avatar
kyklop
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kyklop » 09 srp 2004 13:57

Jj, taky jsem mel jeden takovej kousek klavesnice, prodejce mi poradil jednu vec. Na homepage vyrobce stahnout ovladace. Jednak jsem se zarazil nad tim, ze potrebuju ovladace, pak nad tim, ze ovladace budou sice super, ale kdyz mi system nerozpozna hardware (vlasten ne nerozpozna, vubec ho neobjevi, filuta jeden :-)), budou mi celkem na prd. Ale svete div se, po stazeni ovladacu (konkretne klavesnice Logitech) jsem ji sice musel rucne najit a rozpoznat, "natvrdo" naflakat ovladace a jelo to. Inu Microsoft, zeaaano

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 09 srp 2004 18:16

Ovladače? Ke klávesnici?!? Kam ten počítačovej svět spěje... :P S takovouhle budeme za pár let stahovat drivery i k reprákům :D
Ale stejně mi to musíš ještě vysvětlit... K čemu sou ti drivery třeba v takovým BIOSu?? Ta klávesnice je po startu prostě mrtvá. Diody ani nebliknou. S ovladačema ju sice rozchodím pod Woknama, ale co DOS? Nebo BIOS?

Uživatelský avatar
Giovanni Software
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Giovanni Software » 09 srp 2004 23:29

Nevím, co je divného na ovladačích ke klávesnici, je to zařízení jako každé jiné a především u klávesnic s některými nestandardními klávesami je driver (software) ke klávesnici dokonce nutný, protože s některými těmito klávesami Windows samy pracovat neumějí...
Giovanni Software

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 srp 2004 06:30

Já neříkám, že ovladače sou divný. Pokud se jedná o multimediální klávesnici, tak je jasný, že asi bude chtít drivery. Ale přece sem říkal, že se jedná o úplně nejobyčejnější klávesnice. Žádný multimediální klávesy, kolečka přepínače,... Prostě nic. A ne že bych to někdy zkoušel, ale i ty nejnabouchanější klávesnice by přece měly fungovat i bez ovladačů, ne? Nepojedou sice nějaký speciální vychytávky, ale psát by se na nich mělo dát. Jestli plácám kraviny, tam mě opravte, nikdy sem to nezkoušel. Ale tohle stejně nebylo původní téma. Jen sem se ptal, jestli měl někdo někdy podobný problémy s klávesnicema. Kyklop psal, že jo a že to bylo ovladačema. Ale mě by potom zajímalo, co se děje při startu PC? To jsem bez klávesnice dokud nenaběhnou Wokna?

Uživatelský avatar
kyklop
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kyklop » 10 srp 2004 12:58

u me se jednalo o naprosto obycejnou Logitechku bez specialnich funkci (neberu jako funkce power a wake...). Jelikoz jsem predchozi rozmlatil na padrt, koupil jsem upln eobycejnou, pro mne je skoda nicit klavesnice za vice nez 200,-- Kc :))). Pri najizdeni systemu to na me vyhodilo hlasku o chybejici klavesnici (a klasicke press F1 to continue :-)))))¨, tak jsem tam vrazil starou, po rade prodavajiciho jsem z netu stahnul ovladace, pri jejich instalaci jsem prohodil klavesnice (nefungovala, ale slo jen o to, aby system rozpoznal HW), system nasledne klavesnici nasel, restartoval pocitac a bylo po problemech. Je to trosku uchylarna, ale takhle mi to vyslo. Samozrejme se neda nic delat, kdyz mas jen 1 klavesnici, ktera nefunguje. Pak uz holt musis zkouset nove a nove, a jednou se trebajs trefis, zeano..

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 10 srp 2004 14:14

Zajímavé, jestli to nakonec nebude tak, že HP má své servery udělány tak, že podporují pouze (pokud možno) klávesnice od HP. Vůbec bych se tomu nedivil...procházel jsem články na internetu a našel jsem např. tohle:

HP Support says there should be problem using a non-HP type PS2 keyboard.
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 srp 2004 14:28

No u nás to je takhle: Na dvou serverech HP nám jedou zatím jenom klávesnice Key Tronic - bez ovladačů, pěkně od začátku jak to má být. Ale trvalo to, než sme na to přišli :smile:
Klávesnice Dell a ještě dvě další značky, na který si teď nevzpomenu se vůbec nechytly.
To co píšeš Rimmere mě docela překvapuje. Nepíšou tam náhodou ještě někde, jakej je mezi HP a non-HP klávesnicama rozdíl?

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 12 srp 2004 00:08

Čau,
vytáhnul jsem to z jednoho diskuzního fóra, bavili se tam obecně o HP serverech a problémech s myší/klávesnicí. Na adresu si ale už nevzpomenu :?
Rimms


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů