pomaly athlon 2600+

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

pomaly athlon 2600+

Příspěvekod kokos. » 14 srp 2004 12:56

mam procesor athlon 2600+(barton), zakl desku asus A7V600 a 512MB ram 400Mhz... ale mam problem, protoze v pc marku i sandre mi ze zahandych duvodu vychezeji o dost nizsi skore, nez ostatnim lidem se stejnou sestavou... treba v pc marku je v testu cpu skore jen 5000 kdezto normalne by to melo byt kolem 6000... to same se tyka testu pameti- pouhych 3900 bodu... frekvenci procesoru mam v biosu normlane nastavenou na 1.91Ghz(standartni frekvence 2600+ s jadrem barton) a frekvenci pameti na 400Mhz... nevite cim ta pomalost muze byt zpusobena?? diky za pomoc
kokos :)

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 srp 2004 13:38

Já bych rozdíl tisíce bodů neviděl jako nějak tragickej. Ty testy, co zveřejňujou testeři na netu sou dělaný většinou na dobře vyladěnejch compech, kde se na komponentách nešetřilo - rychlý paměti, rychlý disky, pořádná deska,...
Tvoje deska taky není nejhorší, ale co tak čtu, NForce2 je přece jen o trošičku výkonější. Hlavně paměťovej subsystém.
Pár bodů navíc bys mohl získat ukončením úplně všech nepotřebnejch procesů.
Taky tuším, že v tej Sandře je něco jako Burn-In wizard, kterej ti otestuje systém a poradí, co by se dalo vylepšit. Zkus to, projdi navržený tipy a doporučený nastavení změň.
Teď si nejsem jistej, jak si to myslel, ale ještě taky píšeš, že paměti máš v BIOSu nastavený na 400Mhz. Ale systémová sběrnice u 2600+ Bartonu je jenom 333MHz, ne? To by znamenalo, že ti paměť a sběrnice běží na jinejch frekvencích, což taky tuším není pro výkon úplně optimální. Zkus pamětem ubrat na frekvenci a radši jim místo vyšší frekvence sniž časování. To by mohlo taky maličko pomoct.
Vono pořádně to sladit všechno dohromady není nijak snadný a pokud nevíš, co který volby v BIOSu znamenají, těžko poznáš co by bylo výkonnější. Můžeš zkoušet systémem pokus omyl, ale podle mě je celkem zbytečný honit se za nějakejma padesáti bodama v PC-Marku. Při běžný práci s počítačem to stejně nepoznáš a navíc riskuješ nestabilitu systému a poškození HW.

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

reply

Příspěvekod kokos. » 14 srp 2004 19:37

no tak ten rozdil 1000 bodu je hodne velky... vyssi vysledky vychazeji i normlanim lidem, kteri se o ten kompl nijak zvlast nestaraji... jinak problem v pameti a fsb neni- zkousel jsem snizit frek. pameti na tech 333Mhz a jelo to jeste pomalejc.... rozdily mezi cipem od nVidie a asusu nejsou zase tak velke... v nekterych smerech KT600 i nforce predci.. jinak, nejsem lama a vim co v biosu delam, takze v tom problem taky nebude :)
kokos :)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 srp 2004 21:25

Já osobně taky preferuju čipdety VIA. Ale co sem tak viděl testy, v porovnání s nforcem sou hlavně při tej práci s pamětma trošičku slabší. To by mohlo bejt příčinou nižších výkonů v testech paměti. Ale jestli teda biosu hovíš, proč si je nezkusit nastavit sám? Vypni načítání informací z SPD a zjisti, kde leží hranice jejich možností. Když ještě všemožně jinak optimalizuješ nastavení biosu, mohl bys z toho vytlouct nějakejch 200, možná 300 bodů.
Ještě mi tady chybí informace o tvej grafice. V PC-Marku asi nemá zásadní vliv, ale výkonná grafika by se taky určitě projevila.
A pokud říkáš, že není chyba v nastavení HW, musí byt v nasatvení SW. Co ty běžící procesy? Když ukončíš opravdu všechno, hned máš 100-200 bodů navrch.
A určitě ještě projdi ty performance-tips v sandře. Vobčas se tam objeví něco zajímavýho.

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re

Příspěvekod kokos. » 14 srp 2004 22:45

no tak latence atd mam nastavene nejlepe jak to jde... grafiku mam geforce4 ti4200 64MB.. jo a pri testovani nebezi na pozadi zadny program, zadny asntivirus ani firewall ani nic jineho.... proste to jede pomalejc ze zahadnych duvodu
kokos :)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 srp 2004 23:37

Na ja, jak říkáš... Opravdu záhada...
Že by ubíral něco za chybějící podporu DX9?
Jestli máš k dispozici nějakej ten šestitisícovej výsledek, tak ho vem a porovnej se svým. Zjistíš, jestli je to celkově slabší, nebo sou problémy jen v nějakejch oblastech. Pak by se možná případnej zádrhel odhaloval líp

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kokos. » 15 srp 2004 00:12

no.. takovy kousek zrovna k dispozici nemam... tak me napadlo- nemuze byt vadny hardware? treba procesor, nebo motherboard...
kokos :)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 srp 2004 00:24

No, vadnej... To spíš asi ne... Kdyby bylo něco špatnýho, tak by to nejspíš neběhalo vůbec. Spíš možná nějaký komponenty spolu neladí, jak mají.
Co třeba novej bios k desce. Není?
Co mě tak ještě napadá... Ta paměť. To je jeden modul, nebo 2x256? Můžeš ji zkusit přendat do jinýho banku...
A co systém? Je nově instalovanej na tenhle HW, nebo zažil něco staršího?
Jak sou na tom ovladače? Hlavně k desce Hyperiony, ale ají k ostatním zažízením?

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kokos. » 15 srp 2004 00:30

bios mam nejnovejsi co se dal sehnat... dokonce jsem provedl reset CMOS... ta pamet je jeden 512MB modul.. zkousel jsem ho davat do vsech banku, vzdycky je vysledek stejny... system je nainstalovany nove... a tim hyperionem myslis co? 4in1 je nainstalovany stejne tak i ovladace na intg. sit. katu a zvukovku... na radice sata jsem ovladace neinstaloval, protoze je stejne nepouzivam... muj pocitac je zahadny:)
kokos :)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 srp 2004 00:38

Uz je to pár měsíců, co VIA svejm ovladačům pro desky přestala říkat 4in1. Teď sou to Hyperiony. Akorát že se to pořád ještě nějak nechytlo :D
Tohle už je opravdu skoro záhada. Zkoušels, jak si stojíš v jinejch benchmarcích?

kokos.
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kokos. » 15 srp 2004 00:43

no v 3dmarku mam celkem obstojne skore- 10400 bodu... jinak jsem zkousel jeste quake3- 1024x768@32 180FPS... jenze problem je v tom, ze pri 640x480 mam stejne skore, coz znamena, ze to nebrzdi graf. karta, ale procesor.. no a na netu jsem sedival- clovek se stejnou graf. kratou, ale procesorem 2200+ mel stejne skore
kokos :)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 srp 2004 10:34

Nedalo mi to a tak sem taky trochu benchmarkoval. Někde se posaď, ať si v tom záchvatu smíchu neublížíš :P
Moje sestava: Athlon 2500+, MSI KT3 Ultra2, 512MB RAM(333Mhz), Radeon 9600Pro.
V PC-Marku sem se snažil vymáčknout z toho co nejvíc šlo. Takže všechno pozavíraný a ukončený. Nějak sem z toho ale víc jak 3500 bodů nevymáčknul.
A 3DMartk? Ten sem nainstaloval, pustil (všechno na pozadí běželo) a hned z fleku 10400 bodů.
Takže podle PC-Marku mám totální šrot, ale v 3DMarku se to nějak moc neprojevilo.
Když si ke svejm skóre připočítám to, že můj systém je už 1,5 roku starej, přežil výměnu procáku a grafiky a ještě spoustu nešetrnýho zacházení, tak dejme tomu, že by ty výsledky mohly bejt lepší. Ale že bych měl atakovat hranici 6000 bodů, vo tom silně pochybuju. A vzhledem k tomu, že tvoje sestava je v podstatě srovnatelná, tak bych 5000 bodů považoval za celkem slušnej výsledek.
Tak fakt nevím, jestli by ses měl svým "nevýkonným" Athlonem tak moc trápit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů