PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže) Vyřešeno

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Kari » 16 úno 2014 21:38

Tak jsem ho dala a všimla jsem si, že mám v nabídce start nově toto:

Konfigurace systému v nabídce START.png


Jednu věc jsem tam ve službách zakázala, znovu restart, ale nemám pocit, že se něco změnilo. Jinak ten předchozí krok byl fajn, měla jsem celkem binec na ploše od všech těch prográmků, co zde s vámi řeším anebo jiný nepořádek.

Reklama
Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Kari » 16 úno 2014 22:45

V jednom z těch předchozích logů jsem zahlédla toto:
hxxp://www.google.com

To je běžné nebo mám něco jako falešnou stránku? Mám nastaveno, že domovská stránka je https://www.google.cz

Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Kari » 16 úno 2014 23:50

Jestli ještě mohu ke Googlu: ve Správci úloh mám dva řádky, které jsou jiné od ostatních.

2 řádky Google.PNG


Zde jsem vypsala celé oba řádky:

*C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --type=gpu-proces --channel=*388.16.97478582\1121849751* --use-gl=swiftshader --supports-dual-gpus=false --swiftshader-path=*C:\Users\Kari\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\SwiftShader\1.0.5.0

*C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --ppapi --channel=*388.34.398673885\1676602994* --ppapi-flash-args --lang=cs --ignored=* --type=renderer * /prefetch:-632637702

Vypsala jsem to ručně, tak nemusí souhlasit mezery,o.k? Ale jde mi o to, zda jsou v pořádku, protože např. u toho prvního se opakuje slovo "SwiftShader" a na netu jsem našla, že by to v PC nemělo být, protože prý jde o zatěžování procesoru, když na něco grafika nestačí. Nemám sice bůh ví jakou grafiku, ale hry nehraju.
U toho druhého řádku nevím nic bližšího.

Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Kari » 17 úno 2014 11:01

Musím se znovu vrátit k vytížení procesoru: větráček začal neuvěřitelně řvát, prostě jel na plné obrátky, tak jsem ve Správci ukončila asi 3 věci, které nejsou nutné, aby běžely v pozadí (např. Snagit atd.). Jejich velikost byla celkem vysoká, tak jsem po jejich ukončení sledovala, co procesor. Otáčky se vůbec nezměnily, jako kdybych neudělala vůbec nic. Další, co zde mám v tuto chvíli spuštěno, tak jedno video na Youtube, vaše stránky a mám otevřený dokument Word, na kterém začínám psát, takže je spíše prázdný.
Chvíli jsem sledovala, co se děje a řádky (viz obrázek) neustále mění velikost, větráček pak najednou z ničeho nic rapidně sníží otáčky, chvíli to tak zůstane a pak znovu, aniž bych cokoliv dalšího spouštěla, znovu nastartuje, dlouho běží a pak opět po nějaké době z ničeho nic otáčky sníží. Někdy mi videa z Youtubka běží celkem v klidu, ale jsou dny, kdy ať si pustím jakékoliv video, po chvíli raději vypínám Youtube, jinak se mi rozskočí noťas vejpůl.

chrome.PNG


Nechápu to, i když se o Chromu často píše, že si bere hodně procesoru. Zvláštní jsou i ty intervaly, kdy to běží na plný pecky a kdy se to ztiší.
(ten procesor mi lítal mezi cca 18% na 86%, pak hned na např. 47% atd. Prostě blázinec.

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Orcus » 17 úno 2014 19:51

Kari píše:Jo, měls pravdu, ten soubor v noťasu mám, takže jsem přes Virustotal udělala tento Rescan, ten předchozí byl z roku 2013, tak ať je to aktuální. Hned první položka hlásí Malware, ostatní antiviry jsou zelený. Zde je odkaz:

https://www.virustotal.com/cs/file/0669 ... 392570307/


Ten výsledek spíš nahrává falešné detekci, takže soubor bude čistý.


K tomu Combofixu: aha, takže to ho musím po každém logu znovu odinstalovat. Rozumím. Ono mě to napadlo, ale kdesi v začátcích tohoto fóra mi někdo psal "zatím nic nemaž" nebo tak něco, takže jsem nemazala. .-) Jdu to odinstalovat a udělat zbytek, co se po mě chce.


Ne nemusí se pokaždé odinstalovávat. "Zatím nic nemaž" znamená, že nemáš mazat nálezy v čistících programech.

Tak jsem ho dala a všimla jsem si, že mám v nabídce start nově toto:

Konfigurace systému v nabídce

Jednu věc jsem tam ve službách zakázala, znovu restart, ale nemám pocit, že se něco změnilo. Jinak ten předchozí krok byl fajn, měla jsem celkem binec na ploše od všech těch prográmků, co zde s vámi řeším anebo jiný nepořádek.


Pomocí pravého tlačítka můžeš tuto položku následně odstranit. Je to seznam posledních použitých aplikací.

V jednom z těch předchozích logů jsem zahlédla toto:
hxxp://www.google.com

To je běžné nebo mám něco jako falešnou stránku? Mám nastaveno, že domovská stránka je https://www.google.cz


Můžeš to tak nechat, obě stránky jsou platné, je možné že google.com je přesměrovaný na google.cz.

Nechápu to, i když se o Chromu často píše, že si bere hodně procesoru. Zvláštní jsou i ty intervaly, kdy to běží na plný pecky a kdy se to ztiší.
(ten procesor mi lítal mezi cca 18% na 86%, pak hned na např. 47% atd. Prostě blázinec.


Procesor je od toho, aby se používal. Až bude zasypaný na 100%, tak bych to nějako dále koumal. Co se týče větráčku, ten řve a neřve protože průběžně chladí CPU, jehož teplota stopá a klesá. Můžeš ho profouknout stlačeným vzduchem nebo koupit nový a tišší chladič.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod Kari » 18 úno 2014 10:38

Dobře, nechám si kluci poradit. Takže zde to ukončíme?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43072
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)

Příspěvekod jaro3 » 18 úno 2014 16:07

Pokud nejsou problémy , je to vše a můžeš dát vyřešeno , zelenou fajfku.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Kari
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: únor 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: PLEASE HELP - multiproblém Vaio (více níže)  Vyřešeno

Příspěvekod Kari » 18 úno 2014 19:54

O.k. Jak se znám, tak se určitě zase někdy objevím :-), ale každopádně vám všem moc děkuji za veškerou pomoc.


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti