Jaký messenger??

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 16 čer 2007 13:02

Instalační soubor je většinou pro čistou Mirandu. Různé packy se distribují právě v zazipovaném adresáři už s různými pluginy a nastavením.
Výhodou zazipovaného adresáře je to, že ho můžeš rozbalit jak na PC, tak třeba i na fleshku a můžeš si nosit stejnou funkční Mirandu s sebou i na jiné kompy.

Pokud chceš měnit vzhled, nemusíš si stahovat jiné packy, ale stačí ti skiny. Výhodou packu není jen jeho vzhled, ale hlavně pluginy, které jsou jeho součástí, a nastavení. Proto u každého správného packu najdeš seznam použitých pluginů.

Až budeš mít víc zkušeností, můžeš si pohrát s čistou Mirandou a vytvořit si svůj vlastní pack. :D
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Reklama
paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 16 čer 2007 13:09

Takže pro nového uživatele nedoporučujete "čistou" Mirandu??

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fredik » 16 čer 2007 14:46

Pokud jsi s Mirandou ještě nepřišel do styku tak bych ti spíš doporučil sáhnout po některém packu a případně v něm si začít hrát s nastavením.

V čisté instalaci nejsou např. součástí smajlíci atd. které by sis musel stáhnout a nastavit.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 17 čer 2007 10:33

Jak píše fredík. Čistá Miranda je samozřejmě funkční, ale s jednoduchým a základním vzhledem a nejpotřebnějšími pluginy - vypadá skoro jako ICQ.
Síla Mirandy je právě v její skinovatelnosti a možnosti rozšíření o doplňky. Musel bys proto sám hledat vyhovující doplňky a vizualizační soubory.

Nejlepší cesta ze začátku je nainstalovat si nějaký pack. A můžeš si i nainstalovat čistou Mirandu do jiného adresáře (nebudou v žádném konfliktu) a zkoušet si ji vybudovat k obrazu svému.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 17 čer 2007 12:24

Nemáte někdo zkušenosti s nějakými zvuky do Mirandy?? Prostě abych věděl, kdy mi přišla zpráva a tak......


Když si stáhnu smajlíky(třeba ty na způsob Skypu), tak je uživatel, který má např. icq5.1, 6 uvidí nebo tam bude místo smajlu něakej text?? A já jeho uvidím??

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 17 čer 2007 13:11

Zvuky si tam můžeš dát samozřejmě jaké chceš. Klidně si nějaké najdi na netu.

Smajly - nějak speciálně jsem se o to nezajímal ani netestoval, ale mělo by to být tak, že tobě se ukazují tvoje smajly a tomu, komu píšeš, se zase objevují jeho. Prostě každému, co jeho jest.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 17 čer 2007 13:25

mikel píše:Zvuky si tam můžeš dát samozřejmě jaké chceš. Klidně si nějaké najdi na netu.

Smajly - nějak speciálně jsem se o to nezajímal ani netestoval, ale mělo by to být tak, že tobě se ukazují tvoje smajly a tomu, komu píšeš, se zase objevují jeho. Prostě každému, co jeho jest.


Tak to jsem potřeboval vědět, díky. Ty zvuky bych samozřejmě nějaké stáhnul, ale jenom jsem myslel, jestli se Vám třeba nějaké líbí, že bych je vyzkoušel.

paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 17 čer 2007 13:33

Ještě snad jedna prosba. Vidím jen u někoho avatary a u někoho ne a ještě k tomu se mi těch pár avatarů zobrazuje v části okna, kam píšu já zprávu někomu jinému, takže bych řekl, že tam bych měl mít avatar já. Můj se mi vůbec nezobrazuje.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 17 čer 2007 19:40

paul27 píše:nedoporučujete "čistou" Mirandu??
"Čistá" Miranda (tedy jen základní verze po instalaci) je sama o sobě asi nejlepším a nejméně náročným icq klientem pro obyčejné psaní. Navíc funguje i z USB Flash disku.

Uživatelský avatar
Kosai
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 136
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kosai » 17 črc 2007 09:25

JEdině QIP to je jasnéééé :number1:

Uživatelský avatar
Dix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: listopad 04
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dix » 17 črc 2007 16:11

Když už jsi teda vybral Mirandu... já doporučuju lepší než stahovat různé balíčky, tak si to "olpuginovat" sám... Sám si vybereš, který(é) plugin(y) využiješ a hodí se ti a nainstaluješ si je. To je podle mě lepší než stáhnout balíček a pak jednotlivé pluginy odebírat. Existovala ještě donedávna výborná stránka s podrobnými návody a odkazy... Miranda KeX, ale teď ji za boha nemůžu najít, ale pomoc můžeš taky určitě najít na miranda.cz ve fórech či pod odkazem Začínáme (kde jsou odkazy na stránky... jednu z nich tu už uváděl fredik tušim...)

Myslim, že do začátku se tahle stránka hodí, jelikož tam máš přesně rozepsáno jak se přesně pluginy instalují a tak dále...

Jinak i qip má bezpochyby svoje kouzlo a tenhle program bych volil, kdybych chtěl skutečně "ultra Lite" messengra... jednoduchost a s tím i spojená rychlost a nenáročnost je jeho doménou (i když neopluginovaná Miranda podle mě taky dobře konkuruje - ale nenabízí tolik možností co qip)

paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 17 črc 2007 17:17

Díky všem za odpovědi. Mirandu už nějaký ten pátek mám a fakt se mi líbí. Začal jsem na základu a postupně přidával, co se mi líbí a upravoval vzhled, takže nějaké ty zkušenosti jsem už pochytil.

Existovala ještě donedávna výborná stránka s podrobnými návody a odkazy... Miranda KeX, ale teď ji za boha nemůžu najít, ale pomoc můžeš taky určitě najít na miranda.cz ve fórech či pod odkazem Začínáme.


Je pravda, že už jsem se na stránky o Mirandě nějakou dobu nedíval, ale tady ta stránka opravdu byla. Snad tam ještě je.


Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů