Bezpečnost e-mailů Vyřešeno

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 18:26

Srandovní je maximálně to, že se tu hádáš s někým, kdo si obhájí každý příspěvek, zatímco tvůj názor není postavený vůbec na ničem. Navíc věci týkající se informačních systému a kolem zas nebudou až tak nepravdivé.
Mimochodem nikdo neříká, že FBI kontroluje podprsenky tvojí staré, řeší se tu to že to jde a že se to děje.

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod Martab » 17 led 2018 18:32

Nejde ani tak o to, že by kontroloval někdo přímo tebe. Důležité na celé věci je ta informace že to lze, a jak všichni víme kde je byť jen naděje nějakého zisku, tam...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod faraon » 17 led 2018 18:50

Melis: zřejmě ses nenamáhal ani ukázat myší na druhý odkaz, za slovy "Podrobněji zde", který je rozhodně o několik úrovní odbornější než ta Wikipedie, která na něj také odkazuje. Vede totiž na nic.cz, kde se v Internetu a jeho (ne)bezpečnosti skutečně vyznají.
Jinak své názory stavím na vědomostech a zkušenostech, a častých diskuzích (i hádkách) s lidmi kteří toho znají mnohem víc než já, věř mi že z nich jsem se naučil mnohem víc než z učebnic! Wikipedii používám jako snadno stravitelný pramen vědomostí pro BFU bez hlubších předchozích znalostí. Někdy to tam bývá vysvětleno lépe než bych to dokázal ve stručnosti já, a nemá smysl tady psát romány. Což beztak občas páchám.

Někomu holt vadí že ho někdo šmíruje dírou v zácloně, že čte jeho korespondenci, a chce se tomu bránit. Například tak že zatáhne závěs na okně, což je také věc která byla v historii zakázaná. Věděl jsi to?
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod kirmakX6on » 18 led 2018 04:49

mně se to zdá zatím slabé ty důvody. Pokud je to opravdu tak, že někdo rád rap a někdo metal ...tak mi nesedí, proč soukromí vzbuzuje takový vášně, když vlastně o nic nejde, stejně jako v tom rap vs. metal.

atari píše:Důvodů odmítnutí může být nekonečně mnoho. Uvedu tři:

1. Když na to přistoupím, tak budu časem zavalen neúměrným množstvím reklam a snáze jim podlehnu, a nebo jim podlehnou moje děti a třeba kvůli tomu za něco neuváženě utratí peníze.
2. Zloději velice snadno zjistí kdy nebudu doma a vykradou mi byt
3. Každý rodič by měl zodpovědně chránit soukromí svých dětí, protože se mu také může stát, že mu dítě v dospělosti vyčte, že kvůli nezodpovědnosti rodičů jeho soukromí koluje po celém internetu, a že si to nepřeje (což už však nelze vrátit zpět)

Takže odpovědět si musí každý sám.

ad 1 ..míra reklamy těžko bude záviset na tomto - proč by měla? Spíš bych očekával, že odhalené soukromí povede k tomu, že reklama bude cílená ..což je imho dobře. Zatím jim to ale moc nejde: např. můj fb funguje tak, že když něco koupím, tak PAK (až už to mám koupené!) mi začne ukazovat reklamu na výrobky podobného typu. Zahlcení reklamou imho závisí na jiných věcech než soukromých informacích ..jestli se odhlašuješ z mailing listů, jestli máš zaplý nějaký ad-blocker a jestli preferuješ weby, kde jej nemusíš vypínat, abys zobrazil jejich obsah, jestli máš na schránce nálepku "nevhazujte reklamu", jestli koukáš na reklamy v tv nebo ne ap.

ad 2 ..to mi teda není jasné, jak by to mohli zjistit. To by se mi museli hacknout do gmail profilu a z něj zjistit mou adresu a aktuální polohu. Řekl bych, že to, co by museli zaplatit, aby se jim tento hack povedl, přesahuje to, co mohou u běžného člověka ukradnout.

ad 3 ..to je utopie. Není vhodné (pro dítě) mít dítě zcela 100% pod kontrolou a nedat mu svobodu. Jakmile mu dáš alespoň trochu svobody, o soukromí se samo připraví. Naštěstí ale soukromí se neustále mění. Lidi se stěhují, mění zaměstnání, berou se a rozvádí... koupené věci se vyhazují a kupují jiné. Soukromí tedy lze časem obnovit.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod ITCrowd » 18 led 2018 07:37

Martab píše:Tak e-mailového klienta si můžeš udělat i na vlastním serveru, jen to něco bude stát. A pak další věc je to že ty to sice budeš mít "ošetřené", ale co protistrana s kterou komunikuješ?

Myšleno poštovní server? Ano, to lze a umí to i některá úložiště.
Uvažobal jsem o tom, když můj poskytovatel změnil pravidla. Ovšem v dnešní době to nedoporučuji. Důvod je ten, že vzhledem k rostoucímu spamu, se často omezuje příchozí pošta whitelistem serverů a pošta z neznámých, či neověřených serverů se zahazuje. Takže nemáš záruku, že tvé e-maily budou doručeny.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod Martab » 18 led 2018 09:27

Ano, přesně to jsme myslel, ale špatně se vyjádřil. Filtry jsou druhá věc, a jak jsem psal, stejně většinou budeš posílat svůj e-mail na nějaký "otevřený" server, který nemáš pod kontrolou...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Jestřáb
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod Jestřáb » 18 led 2018 12:34

beather píše:byt tebou, podivam se na tutanotu.. https://tutanota.com/

Díval jsem se na tu tutanotu a vypadá to velmi dobře. Dokonce je to i v češtině. Tedy, nevím, zda i to prostředí e-mailu je v češtině. Ale když druhá strana nemá tutanotu, tak je to vlastně zase to samé, ne?

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečnost e-mailů

Příspěvekod beather » 19 led 2018 08:57

Jestřáb píše:
beather píše:byt tebou, podivam se na tutanotu.. https://tutanota.com/

Díval jsem se na tu tutanotu a vypadá to velmi dobře. Dokonce je to i v češtině. Tedy, nevím, zda i to prostředí e-mailu je v češtině. Ale když druhá strana nemá tutanotu, tak je to vlastně zase to samé, ne?


I klient je v CZ.. kazdopadne, oni si dokazou vytahnout tvoji odpoved ale korporace vetsinou zajima tvoje chovani a tvoje reakce a navic nevim, jak casto si pises s nekym, kdo ma google, hotmail, seznam nebo neco ale vetsinou klasicke emaily jsou od nejakych spolecnosti / lidi, kteri maji nebo pouzivaji privatni mail server.

Provider mozna "spehuje data" ale urcite ne za ucelem prodeje.. Ti to maji k tomu, ze kdyz nahodou na tebe pujde nejaka zaloba, tak dokazou nabonzovat..

Na to ovsem slouzi dalsi super sluzba a to: https://www.mullvad.net/en/ (recenze od normalniho borce, ne od podplacenych tragedu: https://thatoneprivacysite.net/2017/10/ ... ad-review/ )

PS.. s tou VPNkou je to dalsi pohadka... Lide, co se boji o svoje soukromi v mailech a pritom se pripojuji na verejne WIFI (tim ber i skola, prace), jsou zase trochu mimo.

Pokud ti jde o soukromi a bojis se sledovani, urcite je potreba zacit nejakou DUVERYHODNOU VPN :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bezpečnost s kvantovými počítači.
    od atari » 07 črc 2023 22:06 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    4436
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 17:23

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti