Připojení ke vzdálené ploše

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

cukista
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Připojení ke vzdálené ploše

Příspěvekod cukista » 16 pro 2006 10:40

Ahoj, mám 2 PC v siti. Vse funguje jak ma. Chci se z jednoho PC pripojit ke vzdalene plose na NB. Pri hledani druheho PC se objevi hlaska, ze v domene nebo pracovni skupine XXXX nebyly nalezeny zadne terminalove servery. FW jsem vypnul, koukal jsem na Sluzby bezici v PC a nasel jsem sluzbu Terminalova sluzba, ktera je spustena na obou PC. Po pokusu o zadani primo IP adresy PC, ke kteremu se chci pripojit se objevila jina hlaska o tom, ze mozna neni povolen vzdaleny pristup na druhem PC.
Neumite poradit, kde je problem?
Diky Robin

Reklama
cukista
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod cukista » 16 pro 2006 10:42

tak si mozna odpovim sam... Mam XP Home na obou PC... Nemusi byt na praci se vzdalenou plochou nahodou XP Professional?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 16 pro 2006 12:04

Ve verzi HOME překontroluj, zda máš vzdálený přístup povolený přes Vlastnosti na ikoně Tento počítač a pak záložku Vzdálený přístup. Pokud máš verzi Professional, tak překontroluj, kdo může přistupovat k tomuto počítači (zejména když je tento počítač připojen do domény).
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

cukista
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod cukista » 19 pro 2006 13:20

Na obou PC mám XP Home. U obou mam povolenou Vzdalenou pomoc... Koukam tady v praci na XP Professional, ze je tady jeste moznost tykajici se Vzdalene plochy. Asi v tom bude rozdil. Mozna, ze Vzdalena pomoc je neco jako chat a Vzdalena plocha je to, co jsem chtel, tzn. na svem PC videt obraz druheho PC a pomoci sve klavesnice ovladat druhe PC... Je to ale tak?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 19 pro 2006 13:54

U obou verzí lze de facto provádět podobné řízení. Pokud máš verzi Home, tak další informace najdeš v informacích přes Start / Nápověda a odborná pomoc / a do vyhledávacího řádku dej Vzdálená pomoc. V odpovědích pak najdeš to co potřebuješ (snad). Já dost často používám vzdálenou pomoc ve verzi Professional, takže ve verzi Home nemůžu sloužit, ale stejné věci můžeš provádět přes Netmeeting, který je součástí Woken ve verzi Professional. Ve verzi Home se můžeš připojit přes Start / Programy / Příslušenství / Komunikace / Připojení ke vzdálené ploše.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Teamviewer - jak ovládat gps (pc) pomocí vzdálené podpory
    od Antonín » 27 bře 2024 14:35 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1348
    od Antonín Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 13:06
  • Systémová cesta k Ploše W11
    od czTANIScz » dnes, 08:29 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    73
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 08:29
  • Nezobrazují se ikony na ploše Příloha(y)
    od liborsm » 04 úno 2024 14:48 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1954
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 15:04
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1898
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1109
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů