Jak sdílet disky???

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak sdílet disky???

Příspěvekod Verxes » 13 led 2007 12:01

Mám sdílenej disk na hlavním PC, a mám ho nastavenej na povolit měnit uživatelům soubory (že není jako jen pro čtení). A když si ho na Notebooku procházím tento sdílenej disk, tak například složka Program files mi nejde otevřít, nemám práva k otevření a to samé dělá i složka windows. Jiné složky otevřít jdou, ale po jejich otevření třeba již další zase otevří nejdou....
Jak tedy nastavit sdílení disku, abych ho mohl prolejzat celej a mazat, kopírovat, jako bych seděl u toho PC??? dík :idea:

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 13 led 2007 13:22

Překontroluj si, zda nemáš povolené sdílení jenom pro určitý počet současně připojených uživatelů. Pokud ano, tak buď toto omezení zruš úplně anebo zvyš počet.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

k.2.z
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod k.2.z » 15 led 2007 19:15

me pomohlo kdyz sem si dal sdilet kazdou slozku ktera vedla k te cilene do ktere sem se chtel dostat
napr. mistni diskC -> program files -> adobe fotoshop :wink:

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hmm..

Příspěvekod Verxes » 15 led 2007 21:05

k.2.z píše:me pomohlo kdyz sem si dal sdilet kazdou slozku ktera vedla k te cilene do ktere sem se chtel dostat
napr. mistni diskC -> program files -> adobe fotoshop :wink:

A to je právě na prd... přece nebudu odklikávat všechny složky... potřebuju nějakej návod, jak to nasdílet všechno najednou.. ale dík zatim to tak udělám..

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 led 2007 07:36

Není to pouhopouhý pud sebezáchovy WINDOWS? Představ si, že nějaký jouda, ti jen tak z konečníku, hrábne z jiného počítače do Woken a sebere ti tam nějaké soubory. :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 26 led 2007 15:22

Ano, je to pud sebezáchovy, ale spojený se souborovým systémem disku. Máš-li disk naformátovaný v systému NTFS, tak se tohoto problému asi nezbavíš (alespoň mi nikdo zatím neporadil, jak :-( ). S FAT32 se dostaneš bez potíží všude.

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

hmm..dík

Příspěvekod Verxes » 26 led 2007 15:41

aproch píše:Ano, je to pud sebezáchovy, ale spojený se souborovým systémem disku. Máš-li disk naformátovaný v systému NTFS, tak se tohoto problému asi nezbavíš (alespoň mi nikdo zatím neporadil, jak :-( ). S FAT32 se dostaneš bez potíží všude.

Tak tady asi bude ten problém.. nakonec jsem si nasdílel plochu, disk c, a jestli budu potřebovat lézt do adresáře Windows, nebo program files.. tak si to růčo nasdílím, tak díky..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1151
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů