Domácí síť - nefunguje sdílení souborů

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Domácí síť - nefunguje sdílení souborů

Příspěvekod T-1000 » 19 bře 2007 19:38

Dobrý den,
takže nejdříve popíšu jaké mámk nastavení a potom můj problém.
Mám 2 počítače a na obou je nainstalovaný WinXP professional a servis pack 2.
První počítač je připojen k internetu (ADSL, O2).
Nastavoval jsem síť pro domácnost nebo malou kancelář, na první počítač jsem nainstaloval, aby jako byl brána a druhý, aby se připojil na net pomocí toho prvního.

To funguje (z toho druhého se dostanu na net, může hrát on-line hry), ale nemůžu sdílet soubory (když jsem nastavoval tu síť, tak tam byla možnost, jestli chci sdílet soubory a tiskárny - to jsem dal že chci).
Na prvním počítači, když otevře Místa v síti, tak jsou prázdné (a to mám nastavené Sdílene dokumenty na sdílení) a na druhém počítačí vidím alespoň svůj počítač. Nemůže se dostat do protějšího počítače (dával jsem i zobrazit počítače ve skupině).

Možná je problém v tom, že ten první počítač byl formátovaný (před tím to totiž fungovalo). :-(

Děkuji a doufám, že mi poradíte.

Reklama
Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 20 bře 2007 00:05

Zkus Start -> Hledat -> Počítače nebo osoby -> Počítač v síti a zadej IP adresu toho PC, na kterém by mělo fungovat to sdílení a vyhledat. Několikrát jsem se totiž setkal s tím, že příslušné místo v síti začalo fungovat až po absolvování této procedury. Taky funguje ruční vytvoření místa v síti, v okamžiku, kdy ručně zadáš správně IP adresu druhého PC, tak ti systém automaticky nabídne jeho sdílené položky.

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

něco funguje

Příspěvekod T-1000 » 21 bře 2007 19:17

Takže už mi to částečně funguje. Už můžu sdílet data z 2. počítače (brána, tady byl provedený formát) na 1. počítač, ale opačně ne (možná opačně, už jsem z toho popletený, výchozí bude následující věta). Když se na 2. počítači zkouším připojit na 1. počítač, tak to nejde. Já ho sice vidím (když dám zobrazit počítače ve skupině), ale když ho chci otevřít, nahlásí to, že nemám opravnění. 1. počítač hlásí úplně to samé, když se připojuju sám na sebe (dám místa v síti a kliknu na "sdílené dokumenty", tak to nahlásí tu samou chybu. Z toho jsem vydedukoval, že je chyba v 1. počítači. Ale netuším kde, zkoušel jsem opravnění, ale na nic jsem nepřišel. Nevíte někdo kde může být chyba?

PS: aproch, dík za odpoveď a pokud jsem tu popletl, tak napište

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 22 bře 2007 06:21

Sice se trochu bojím vstoupit do tvé "smyčky smrti" :lol: , protože v tom mám hokej, kdo s kým a co. Ale nejdřív se zeptám. Jak máš nastaveno sdílení? Třeba v průzkumníku si prvým klikem vyber složku kterou chceš sdílet, vyskočí ti roletka a tam si klikneš na sdílení, otevře se okénko s nastavením parametrů sdílení, včetně oprávnění číst, ukládat, s heslem/bez hesla.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod T-1000 » 23 bře 2007 17:12

To mám nastaveno na číst, zkoušel jsem i úplné řízení.

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod T-1000 » 23 bře 2007 17:42

Vyzkoušel jsem jednu věc. Napsal jsem do Spustit (v nabídce start): \\novy - to mi napsalo, ze nemám opravnění, ale když jsem napsal: \\novy\dokumenty - tak to šlo (tuhle složku mám na tom novém počítači danou na sdílení).

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 03 dub 2007 10:21

Omlouvám se, že reaguji až po 14 dnech, ale před chvílí (!!!!) se mi v poště objevilo upozornění na nový příspěvek ve sledovaném tématu.

O tom to právě je. Můžeš si čuchnout jen tam, kde je povolené sdílení.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod T-1000 » 11 dub 2007 11:49

Ale chtěl bych vědět proč to nejde jednoduše.

Uživatelský avatar
DethLev
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod DethLev » 11 dub 2007 12:04

Ahoj, takže máš správně nastavené sdílení? Máš na obou PC správně nastavený firewall? Přesto vidíš jen z 1. PC 2.? (mimochodem to ti vlastně může stačit pro práci z obou směrů...)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 11 dub 2007 12:11

Tak jsem si znovu pročítal tvou bolístku a přiznám se, že se v tom začínám ztrácet, abych pochopil co tě trápí. Jak jsem to pochopil, tak v počítači "B" můžeš z počítače "A" šmejdit všude a z počítače "B" se v "A" dostaneš jen do jedné složky, přičemž před reinstalací WIN se i v tomto počítači dalo rejdit všude.
Pokud je má úvaha správná, pak by mělo být lékem, spuštění průzkumníku ve WIN počítače "A", zde si rozbalíš v levém sloupci tento počítač a v něm si vybereš co chceš poskytnout ke sdílení, na vybrané klepneš pravým tlačítkem myši a ve vyskočené roletce vybereš sdílení>sdílet jako>použít. Pokud si pak na počítači "B" spustíš průzkumníka a zalovíš v síti, pak by se ti u počítače "A" měla ukázat sdílená složka. Pokud tomu tak u tebe není, máš patrně někde chybu v nastavení sítě. Pokud tomu tak je, je to v pořádku. Proč je tomu tak, nebo tak, ti říci neumím, patrně to tak chtěli programátoři MS.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

T-1000
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Mám to

Příspěvekod T-1000 » 16 dub 2007 15:23

tak už vím čím to bylo, v tom počítači A, jsem měl sdílené dokumenty pojmenované "Dokumenty" a když jsem to přepsal na "SdílenéDokum", tak to šlo.

Díky Vám všem, zvláště karlosovi


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sdileni netu z iphone do windows bez wifi?
    od Fantousek » 04 zář 2023 19:38 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1661
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:04
  • Nefunkční sdílení obrazu z notebooku na monitor Příloha(y)
    od JanisekS87 » 22 zář 2023 12:49 » v Problémy s hardwarem
    16
    4091
    od JanisekS87 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 21:34
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1655
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1244
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1303
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti