Sdílení v XP - katastrofa

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

crapper
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sdílení v XP - katastrofa

Příspěvekod crapper » 26 dub 2007 19:28

Jde o síť s cca 8PC. Síť propojená UTP kabelem do switche / routeru / DSL modemu. Každý PC má nastavenou jedinečnou IP adresu (192.168.1.1 - 1.2 - 1.3 atd.) všichni stejnou masku a stejnou bránu i DSN (adresa routeru). Všechny počítače jsou schopné na sebe pingnout a jsou ve stejné pracovní skupině. Všechny se připojí na NET. Ale sdílené složky a tiskárny jsou jednou přístupné a jednou ne a ještě k tomu vždy u jiného počítače v síti. Zkoušel jsem už úplně všechno:
Práva pro všechny
uživatelé jsou ověřováni jak oni sami
Jednoduché sdílení složky
NETBios nad TCP/IP
Naplněnej LMHOST
BAT soubor s dávkou pro NET USE - prostě všechno možný.
Firewol všude off

Sednu k PC a nechám si zobrazit počítače ve skupině, OK vidím je. Kliknu na tenhle a sem v něm, supr. Kliknu na jinej a hláška že nemám práva. Divný tenhle zrovna včera byl přístupnej. Sednu k jinému PC a ejhle, ten dokonce nemá ani práva zobrazit pracovní skupinu a to je ve stejné. Sednu k jinému, který včera mohl používat sdílenou tiskárnu a napotvoru dneska nemůže. Zato se může dostat na sdilené složky stroje, ke kterému neměl práva včera.

Ještě dodám, že jsem se k tomu dostal jak slepej k houslím a že na každém PC jsou dva účty. Vždy jeden administrátorský a jeden uživatelský. Prvé PC má tedy účet:

administrátorský:
Jméno - admin_1
Heslo - jaro

uživatelský:
Jméno - pepa
Heslo - pepa

Další PC má účty:
Jméno - admin_2
Heslo - leto

uživatelský:
Jméno - standa
Heslo - standa

Tedy neexistuje žádný účet, který by byl společný (stejný) na více strojích. Ani uživatelský ani administrátorský. Může to být oním záhadným problémem, co mi dělá ze života blázinec?

Reklama
Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

sdileni

Příspěvekod cybernovi » 26 dub 2007 19:55

podle se sdílením v XPečkách jsou jen problémy. Taky jsem podobne problemy řešil, ruzne nastavovat firewali apod. Pote jsem sáhl na sdileni pomoci ftp a je po problemech ..

crapper
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: sdileni

Příspěvekod crapper » 26 dub 2007 19:58

Ale tiskárnu po FTP nenasdílíš :-(

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 26 dub 2007 21:21

Pokud jsi už opravdu v koncích, tak zkus tzv. administrativní sdílení, což je úplný přístup do PC pro kohokoli.
Zkus si stáhnout TuneUp Utilites a tam tohle sdílení jde zapnout (ono to jde ještě někde přímo ve windows, ale to jsem zatím neobjevil) :oops: Pak si jdi do Ov.panelů do Správy počítače a tam najdeš příkazy pro přístup k jednotlivých jednotkám a tiskárnám. :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti