Zhruba po 12 hodinách vypadne připojení na net

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Zhruba po 12 hodinách vypadne připojení na net

Příspěvekod Speed_dead » 30 pro 2016 13:11

Mám I5-3470 1155 a GIGABYTE Z77-D3H a Win10 pro 64 bit, Připojen jsem přes UPC kabelovým modemem přes switch Cisco SF300-24P s POE kvůli kamerám. Na síti je připojen ještě NAS s 5 HDD. Dva zrcadlené slouží pro kamerový systém, další tři používám jako síťové na zálohy. Nedávno jsem si pořídil Wifi kartu ASUS PCE-N15, což jsem řešil [url=ASUS PCE-N15]zde[/url]. Tento problém jsem mě již před pořízením této karty. Donedávna vše fungovalo bez problémů. Jako prakticky pokaždé před vánočními svátky jsem chtěl vzít PC za našima, aby si synovci mohli zahrát. Doma sice PC mají, ale pustí na něm hry staré 10 let na low či s trháním na mid. Jelikož mají na internet vcelku nízký FUP,, nainstaloval jsem drtivou většinu her, co mám na Steamu už doma. Instaloval jsem to asi 5 dní. Bylo by to výrazně rychlejší, kdyby mě připojení nezamrzalo. Po nějaké době jsem se sice dostal na NAS, ale na internet ne. Restarty modemu nepomohly, ale restart PC pomohl. Bohužel jen dočasně. Zhruba po 12 hodinách se sekne zas. Myslel jsem si, že to bylo tím, že stahuju vcelku velkou rychlostí hodně dat. Při instalaci her jsem stáhnul něco přes 2,5TB dat. Jenže to nebyl důvod, ale mohla by to být příčina, jelikož i když na PC nesurfuju či nestahuju, tak se to po čase stejně sekne. Jak se toho zbavit?
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zhruba po 12 hodinách vypadne připojení na net

Příspěvekod Microsheep » 30 pro 2016 13:32

Takže už si zjistil, že je problém na stanici? Když je nefunkční internet na počítači funguje z jiného zařízení? Můžeš klidně pingovat z NASky, jestli má přístup na internet a jestli máš povolené SSH.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhruba po 12 hodinách vypadne připojení na net

Příspěvekod Speed_dead » 30 pro 2016 18:12

Jak pingovat z NASky nevím. Běží na Linuxu a netuším, zda to má povolené, i když přístup z netu je, právě kvůli kamerám. Ale zda to jde i opačné to netuším. Nastavoval to jeden brachův kamarád. Net funguje i po záseku. Jelikož používám wifi na mobilu. Část bytu pokrývá wifi přímo v modemu a druhou přes acces point pomocí wifi karty přes PC. Takže problém je nejspíš přímo někde ve Windows. Navíc jsem si všimnul, že při restartu tam problikne chybové hlášení. Jen to problikne na zlomek vteřiny. Tak jsem to natočil mobilem a udělal screenshot. Nevím, zda to má nějaký vliv na můj problém.
Ashampoo_Snap_2016.12.30_18h17m37s_002_.png


Dodatečně přidáno po 5 hodinách 16 minutách 54 vteřinách:
Tak problémy se stupňují. Občas už ani restart PC nepomůže. Nicméně jsem zjistil, že PC má problém navázat spojení s primárním DNS. Takže možná problémy s kabelovým modemem, jenž obsahuje i router. Jenže to by pak nefungovala ani wifi. Takže netuším, co se děje.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1309
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1869
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1097
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1337
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • Jak zjistit, co na PC zpomaluje připojení?
    od Karrex » 21 črc 2023 17:28 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    2290
    od matvija35 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:14

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti