Stav natu

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 02 dub 2017 15:07

Dobrý den,
před pár dny jsem si koupil hru Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands. Jelikož jsem chtěl hrát multiplayer s kamarády tak jsem si všiml, že mám nějaké problémy s připojením k multiplayeru. Píše mi to stav natu: Striktní
K někomu se mohu připojit a k někomu to nejde. Každého koho jsem se ptal tak tam má DOBRÝ & VÝBORNÝ. Někdy mi to vyhodí tabulku něco v tom smyslu, že mám něco s domovní sítí.

Dokázal by mi někdo poradil jak to opravit? Vůbec se mi tohle nikdy nestalo. Omlouvám se, ale nastavování internetu apod jde nějak mimo mě. :D
Internet mám:
ping 1
download 100
upload 95

Děkuji moc za pomoc.

Zde dodávám přílohu, omlouvám se.
Přílohy
346096.jpg
346096.jpg (32.28 KiB) Zobrazeno 1598 x
stav natu.jpg
Naposledy upravil(a) TomasKasparek dne 03 dub 2017 18:08, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod ITCrowd » 03 dub 2017 08:46

Vítej na PC-HELP!
Obrázky se vkládají sem jako příloha (viz. pravidla tebou schválená při registraci). Sám bys přece taky neklikal na odkaz vedoucí bůhvíkam, pod kterým může být bůhvíco.
Jaký máš router? Jaké porty používá ta hra? Máš veřejnou IP adresu?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 03 dub 2017 18:07

Omlouvám se, screen jsem dal už do přílohy.
Myslím si, že veřejnou IP adresu bych měl mít. Co jsem se dočetl na stránkách hry, tak port hry by měl být tento:
Uplay PC:
TCP: 443, 14000

Game Ports:
UDP: 3074 to 3083

Router jsem dal do přílohy :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod ITCrowd » 04 dub 2017 11:09

Mno.
Myslet neznamená vědět. Zkus https://www.whatismyip.com/ postačí, když sem dáš první dvě čísla.
Fotka routeru je sice hezká, ale spíše bych potřeboval přesný typ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 05 dub 2017 20:30

Co jsem se koukal tak fotka routeru je úplně stejná ten co mám doma. Jak jsi mi poslal tu stránku tak první dvě čísla jsou: 92

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2017 08:34

Chjo...
Typ routeru najdeš někde na routeru. Tohle je jako bys mi vyfotil krabici a tvrdil, že v ní jsou větrníky. Přitom v úplně stejné krabici můžou být třeba indiánky :-)
Chtěl jsem první dvě čísla, tys poslal první dvě číslice. Tedy např. 192.168.x.x.
Nicméně to vypadá, že veřejnou IP adresu máš. Takže vejdi do nastavení routeru. Zkontroluj, jako IP adresu máš na portu WAN. Dále si v routeru pro svůj počítač nastav DMZ. vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 07 dub 2017 18:43

Pardon, tady je ta IP: 92.62
Jak jsme psal vůbec netuším s tím jak vlézt do routeru apod. :D nikdy jsem to nezkoušel ani nijak zjišťoval. Omlouvám se, šlo by nějaké instrukce apod? děkuji moc za pomáhání :)
Router model: TL-WR841N.

Dodatečně přidáno po 21 minutách 42 vteřinách:
Přihlásil jsem se do TP-link chceš sem poslat ten seznam IP serverů co mi to tam ukázalo?
Dodávám screen co jsme někde našel.
Přílohy
Bez názvu.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod ITCrowd » 08 dub 2017 07:54

Jak se přihlásit do routeru a další věci najdeš v odkazech v mém podpisu. Pečlivě prostuduj.
Zkontroluj, zda je na WAN portu tatáž IP adresa, kterou jsi zjistil. Viz. obrázek (zde je IP adresa zamalovaná).
WAN_IP.png
WAN IP

Jakou IP adresu má tvůj počítač zjistíš příkazem ipconfig. Tuto IP adresu vložíš v routeru do DMZ. Vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 09 dub 2017 17:03

Jsem zde správně? :)
Přílohy
Bez názvu.png

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod Martab » 09 dub 2017 17:18

Odemknuto :-) .
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

TomasKasparek
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod TomasKasparek » 09 dub 2017 17:19

Dodávám dotaz :)
Přílohy
router.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stav natu

Příspěvekod ITCrowd » 09 dub 2017 21:45

Ne. A čti pořádně! Předchozí příspěvek obsahuje dvě rozdílné věci.
1. Máš porovnat, zda IP adresa WAN portu routeru souhlasí (tedy je stejná) s ip adresou zjištěnou přes wahtismyip. Tebou vložený obrázek - ano, to je správně.
2. Máš vložit IP adresu počítače do DMZ. DMZ najdeš buď v LAN, nebo v port forwarding, nebo v Security.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti