Synology NAS a dva routre

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

hotspaces
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 17
Bydliště: Zvolen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Synology NAS a dva routre

Příspěvekod hotspaces » 16 kvě 2017 17:15

Zdravím priatelia

Kúpil som NAS Synology a pripojil som ho klasika na DSL router a všetko fungovalo OK. Cez QuickConnect ID som sa dostal aj na Photo Station no proste paráda až na tú rýchlosť uploadu.

Nakoľko som tento NAS chcel používať v rámci redakcie a pre čitateľov trebalo mať poriadnu rýchlosť hlavne upload.

Kúpil som teda LTE router Zyxel 3301 - router funguje rýchlosť super až na jednu vec, že (vid fotografia) jednoducho povedané, že aj keď mám napojený len tento jeden router tak na NAS sa dostanem, ale tá vonkajšia komunikácia je v ......

Hľadám teda radu ako na to (foto v prílohe)
Obrázek

Za akúkoľvek odpoved vopred dakujem

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod ITCrowd » 16 kvě 2017 17:36

Jestli jsem to dobře pochopil, tak máš dvě internetová připojení - jedno DSL a druhé LTE a ke každému router? Pak je to špatně. Potřebuješ router jeden! který si s oběma připojeními poradí. Např.: viewtopic.php?f=117&t=141396 pokud si k němu přikoupíš podporovanou USB klíčenku na LTE.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hotspaces
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 17
Bydliště: Zvolen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod hotspaces » 16 kvě 2017 17:48

ITCrowd píše:Jestli jsem to dobře pochopil, tak máš dvě internetová připojení - jedno DSL a druhé LTE a ke každému router? Pak je to špatně. Potřebuješ router jeden! který si s oběma připojeními poradí. Např.: viewtopic.php?f=117&t=141396 pokud si k němu přikoupíš podporovanou USB klíčenku na LTE.


Ten DSL som odpojil a na NAS som urobil úplne čistú inštaláciu a použil som len ten ZYXEL LTE a táto hláška sa objavil aj napriek tomu, že mám len 1 router

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod ITCrowd » 16 kvě 2017 18:25

Pak nemáš veřejnou IP adresu a jsi za NATem.
A necituj poslední příspěvek, nejsi na warezu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hotspaces
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 17
Bydliště: Zvolen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod hotspaces » 17 kvě 2017 04:16

V podstate som verejnú IP nemal ani, keď som mal to DSLko a všetko to fungovalo pomocou QuickConnect ID a UPnp (mapovanie portov).

Router môžem prepnúť do BRIDGE ale NASu sa to ešte viac nepáči ako predtým, možno tam ešte treba niečo viac nadstaviť aby to fungovalo ako má, ale tu už plávam

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod ITCrowd » 17 kvě 2017 07:16

V podstatě si veřejnou adresu na DSL měl. Jen dynamickou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

hotspaces
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: únor 17
Bydliště: Zvolen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Synology NAS a dva routre

Příspěvekod hotspaces » 17 kvě 2017 15:24

V podstate máte pravdu - ostáva len otázka, či sa dá niečo podobné spraviť, keď mám tento LTE router a vôbec som nerátal, že nastane tento problém.

Ako som pozeral k LTE sa pevná verejná IP adresa nedá kúpiť ako je to pri DSL.

Má niekto nápad?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti