Dotaz ohledně internetu

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 30 zář 2021 21:31

Dobrý den,
nutně si potřebuju zřídit nový internet. Potřebuji vaše veškeré rady.
Momentálně mam internet od wifi poskytovatele tady na vesnici, je to 50/50, což je dostačující, ale problém tady je, že jsem kompetitivní hráč, a u tohoto internetu je hrozně nestabilní ping. Packet loss si skáče jak chce, a je to naprosto nehratelné.
Zkoušel jsem zde LTE od T-mobile, ten šel max 20/5. Což při více napojených lidech je nedostačující, ping si lítá stejně jako jsem zmiňoval minule. Moje otázka na LTE zní, kdybych si pořídil nějakou lepší anténu, jak moc by se tato rychlost zvedla? (Na routeru jsem měl plné čárky)
VDSL je zde skoro nemožné, to šlape max na 5/2. A v budoucnu se to zlepšovat nebude, protože dotace na internet od státu nějakým záhadným způsobem zmizeli.
Takže budu rád za každou radu, jak tohle vyřešit.

Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod ITCrowd » 30 zář 2021 21:33

Nijak. Vše, co jde vzduchem má kolísavý a velký ping. Takže jediným řešením je kabel, který je u vás nemožný, jak píšeš.
Můžeš zapátrat, zda u vás není poskytovatel na 60 (80) GHz. Zatím se tohle připojení, co se týče pingu tváří slušně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 30 zář 2021 21:42

Není, tohle je jediný.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod satik » 30 zář 2021 22:19

Nejdřív bych to zkusil vykomunikovat s poskytovatelem a přes tracert ověřit, kde ty výpadky a nárůsty pingu vznikají, často si i někdo stěžuje na net a přitom je to problém s jeho routerem. Případně s poskytovatelem zkusit vykomunikovat lepší anténu, pokud to není někde na poskytovatelově páteřní síti ten problém.

Pokud by ti nevadily větší vstupní náklady, tak se můžeš zkusit dohodnout i na nějakým třeba 60 GHz směrovým spoji, záleží na viditelnosti a vzdálenosti na nejbližší páteřní bod postkyovatele a zarušení okolí.

Já mám 80 GHz vzduchem a od optiky bys to nerozeznal, ale 80 GHz spoje už jsou dost drahý.
60 GHz spoj co jsem naposled koukal se dal sehnat kolem 5 tisíc, 80 GHz pak desítky tisíc.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 30 zář 2021 22:25

satik píše:Nejdřív bych to zkusil vykomunikovat s poskytovatelem a přes tracert ověřit, kde ty výpadky a nárůsty pingu vznikají, často si i někdo stěžuje na net a přitom je to problém s jeho routerem. Případně s poskytovatelem zkusit vykomunikovat lepší anténu, pokud to není někde na poskytovatelově páteřní síti ten problém.

Pokud by ti nevadily větší vstupní náklady, tak se můžeš zkusit dohodnout i na nějakým třeba 60 GHz směrovým spoji, záleží na viditelnosti a vzdálenosti na nejbližší páteřní bod postkyovatele a zarušení okolí.

Já mám 80 GHz vzduchem a od optiky bys to nerozeznal, ale 80 GHz spoje už jsou dost drahý.
60 GHz spoj co jsem naposled koukal se dal sehnat kolem 5 tisíc, 80 GHz pak desítky tisíc.


Ono je to trochu složitější, ale pokusím se to shrnout. Poskytovatel internetu tady na vesnici čerpá internet od Metronetu, vzdálenost od Metronetu a 'základnou' tohoto poskytovatele je zhruba 35 km. Poté se šíří různými body na nejvyšších místech, a slouží jako zrcadlení pro schopnost připojení kohokoliv. Záchytný bod, od kterého čerpám je zhruba 10m od antény, která je na půdě.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 43 vteřinách:
Jsem z Heřmanic v Podještědí. Díky vaší radě, ohledně 60ghz anténě, mě napadlo, zda by nešla čerpat wifi od jiného poskytovatele přímo z Liberce, který sem bez této antény nedosáhne.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod satik » 30 zář 2021 22:38

Zrovna 60 GHz nemá myslím moc velkej dosah, takže podle mě ideální řešení je zjistit, v kterým místě poskytovatelovy soustavy ten net začne dělat problémy a odtamtud to zkusit táhnout, případně poskytovatele třeba i nějakou finanční spoluúčastí dotlačit k upgradu infrastruktury v daném místě.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 30 zář 2021 22:58

satik píše:Zrovna 60 GHz nemá myslím moc velkej dosah, takže podle mě ideální řešení je zjistit, v kterým místě poskytovatelovy soustavy ten net začne dělat problémy a odtamtud to zkusit táhnout, případně poskytovatele třeba i nějakou finanční spoluúčastí dotlačit k upgradu infrastruktury v daném místě.


To dávno vím, kde ten problém vzniká, a je to právě od Metronetu k němu, tam vzniká veškerý packet loss, zvýšená odezva a podobně. Ale to na druhou stranu nemusí být problém toho, kdo ten signál přímá. Takže je to takový složitý.

Mě právě napadlo, že prostě koupit nějakou anténu, a nechat si od metronetu nebo od jiného poskytovatele nechat přímat wifi signál, rovnou ke mně. Ne přes zrcadlení.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod karlos » 01 říj 2021 07:20

Off Topic
Necituj příspěvek, který je bezprostředně před tvou odpovědí. Jednak je to zbytečné a pak to značně znepřehledňuje komunikaci. Na jiných fórech je to tak možná běžné, ale zde se za to sekají prsty (dávají žluté karty) :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 02 říj 2021 22:23

Ah, dobře.

Ještě mě napadlo LTE připojení s touhle anténou: https://www.czc.cz/poynting-gsm-3g-lte- ... dkQAvD_BwE

Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2021 22:28

V tvém prvním příspěvku píšeš, že LTE je pomalé.
Já ve svém prvním příspěvku píši, že co jde vzduchem je špatné.
Co ještě potřebuješ za vyjádření?
Klidně to vyzkoušej, dílčí zlepšení bude. Ale na hry to nebude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod vojak3 » 02 říj 2021 22:31

Jaká je adresa kde se chce zřídit internet ?
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

Mycc
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz ohledně internetu

Příspěvekod Mycc » 02 říj 2021 22:47

Adresa je: Heřmanice v Podještědí 27, Jablonné v Podještědí 471 25

Dodatečně přidáno po 2 minutách 44 vteřinách:
ITCrowd píše:V tvém prvním příspěvku píšeš, že LTE je pomalé.
Já ve svém prvním příspěvku píši, že co jde vzduchem je špatné.
Co ještě potřebuješ za vyjádření?
Klidně to vyzkoušej, dílčí zlepšení bude. Ale na hry to nebude.


Je pomalé to ano, 20/5 nebylo dostačující, ale s touto anténou by to mohlo přidat nějakou tu rychlost na down/up. Koukal jsem na pár videí, a tam to lidem rapidně zvýšilo rychlost, tak jsem se chtěl zeptat, či s tim někdo nemá tady zkušenost.
V příloze je příklad, co se děje poslední 4 dny. Takovouhle odezvu dostávám dejme tomu každých 5 sekund.
Přílohy
gj.png


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotazy ohledně vybrané sestavy
    od Secro » 10 čer 2023 09:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    641
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 21:18
  • Rychlá rada ohledně notebooku.
    od liborek » 30 črc 2023 17:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    790
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    31 črc 2023 21:00
  • Dotaz na cenu
    od spartane » 17 úno 2024 18:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    812
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 21:25
  • Dotaz k upgradu PC Příloha(y)
    od renny997 » 08 srp 2023 15:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1570
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 19:26
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    3427
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů