posilani zprav

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

posilani zprav

Příspěvekod seitec » 16 bře 2006 23:39

ahoj mohl bych se prosim vas zeptat jak po siti posilat zpravy? windows maji nejaky messager ale nejak si nemuzu vybavit jakej... a kde ho najdu.
predem moc dik

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 17 bře 2006 06:25

Windows Messenger pokud ti chybí, dá se nainstalovat z CD winů přes Přidat nebo odebrat programy. Jenže, mezi námi, každý se jej raději zbavuje, protože je to proces na ubírání systémových prostředků a stejnou službu ti udělá třeba klasická schránka Seznamu, Volného nebo Tiscali - máš to i s antivirovou kontrolou a antispamovým filtrem. Konkrétně já mám poštovní schránku na Volném, kde mi všechny zprávy přefiltrují, pak si je nechám poslat do Seznamu, kde se přefiltrují znovu a ve schránce zbývá jen 1 - 2 emaily denně od důvěryhodných adres. Čas od času potom zajdu na Volný a odmažu ten binec a uvolním schránku. Eventuálné zkontroluji, jestli se tam nevyskytlo něco důležitého, ale ještě se nestalo, že by důležitá zpráva neprošla ke mně, anebo virus naopak prošel. Jen hlášení o jeho zachycení.
Outlok jsem úplně zrušil a Messenger taky.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 bře 2006 08:13

Seitec asi myslí, jak jsem to pochopil, přímou komunikaci mezi počítači v síti. Doma používáme na naší čtyřkompovépidisíti LanTalk, protože je jednoduchý a česky, aby ho zvládla i manželka. Ale na http://www.studna.cz, se dá objevit celá řada jiných. Jinak jako poštovního klienta jsem začal v práci používat Mozila-ThunderBird. Velmi ochotně spolupracuje s NOD32, jednoduše třídí poštu, pohodově spravuje mé čtyři účty a spolehlivě filtruje spam, který lze až blbuzdorně snadno označit.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 17 bře 2006 08:54

diky moc :)


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti