jak nakonfigurovat wi-fi prijimac na dve pc?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

jak nakonfigurovat wi-fi prijimac na dve pc?

Příspěvekod ladza » 07 čer 2006 21:46

mám bezdrátový Internet, na zdi anténu, z ní vedoucí kabel do modrý krabičky co se jmenuje Air Live OvisLink, model WL-1120AP 802.11b Wireless :shock:

OvisLink má 2 výstupy na síťový kabel, z nichž jeden je zapojen do PC1 a připojení nastaveno technikem, který zařízení instaloval, druhá je volný :idea:

rád bych do druhého konektoru připojil PC2 (Notebook), ale nevím jak vše správně nastavit, něco málo vím, ale ne dost (ani zdaleka)

Prosím pomoc. :lama:
Naposledy upravil(a) ladza dne 08 čer 2006 06:45, celkem upraveno 1 x.

Reklama
ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 08 čer 2006 06:29

Musíš se trochu rozepsat, jak to máš nastavené. Jestli netušíš, tak zkus:
Připojíš notebok a nastavíš IP adresu (většinou aby se určovala sama, nebo podobnou jako u PC) a snad to půjde.

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 08 čer 2006 06:44

To jsem zkoušel-jinou IP, nebo automatickou volbu. Jediný způsob, kdy jsem to rozchodil byl ten, že jsem notbook připojil k LAN 1 konektoru (na který je standardně připojeno PC1) a opsal TCP/IP nastavení z PC1, ale na portu LAN 2 to už nešlo.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 08 čer 2006 16:57

Pokud máš zapnutý i PC, musíš mít na notebooku jinou IP adresu, ale stejnou masku podsítě a pod. Zkus tam nastavit to samé co máš v PC, jenom změˇm poslední trojčíslí IP adresy.

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 08 čer 2006 17:34

to už jsem zkoušel.

Předpokládám, že by to mohlo být tím, že má poskytovatle povolené jen ty IP adresy, které má zaplacené

:shock:

sice mi řekl, že není problém připojit druhé PC, ale že mi to musí nakonfigurovat sami a bude to stát 500.

Jen jsem doufal, že to zvládnu sám.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 08 čer 2006 18:31

Poskytovatelem to asi nebude (ale jistý si nejsem), protože z venčí je vidět adresa tvého routeru.
V tom případě bude problém asi v nastavení routeru. Podívej se, jestli tem není zakázaný druhý výstup nebo něco podobného. Možná bude potřeba v routeru povolit MEC adresu notebooku.

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 08 čer 2006 18:53

sorry, ale o tom fakt nic nevím.

Na routeru (předpokládám, že to je ten OvisLink) není nic, čím by se dalo cokoliv zablokovat, pouze diody a tlačítko reset.

Kde bych měl povilit MAC adresu?

V návodu se něco píše o připojení na 192:168.100.252, ale nedaří se mi tam vůbec připojit

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 08 čer 2006 20:55

Takže potřebuješ detailní vysvětlení :wink:
1)na notebooku napiš do příkazového řádku: ipconfig/all
2)u síťové karty, kterou chceš použít máš položku MEC adresa -ta je důležitá
3)na PC zadej do prohlížeče IP adresu routeru (192.168.100.252)
4)naběhne ti nastavení routeru (může to chvíli trvat, tak se neděs)
5)někde bude nastavení povolenej MEC adres, bude tam adresa tvého PC, tak tam přidej MEC adresu, kterou jsi zjistil v bodě 2)
6)dej uložit změny a mělo by to fungovat :D

Takhle to funguje u mého Wifi routeru, ke kterému jsem připojen bezdrátově.

Ještě mě něco napdalo: Jseš si jistej, že ti funguje kabel, kterým chceš připojit notebook?

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 08 čer 2006 21:18

Takže:

ipconfig jsem už taky zkoušel, Mac si opsal ard, ale nemůžu se připojt k routeru

stránku nelze načíst a podobně, taky bych prosil o ujasnění TCP/IP nastavení, mám jednoduše použít masku podsítě, bránu a DNS tak jako u PC1 a jen i vymyslet poslední rojčíslí IP adresy?

Protože to už jsem zkoušel a nic.

Kabel funguje, protože, když otrocky opíšu komplet nastavení PC1 a připojím ho na LAN 1 tak mi Inet na Notebooku běží.

Bohužel se mi nedaří rozchodit ani nasdílení netu (přes dvě síťový karty v PC1-1. na net, druhá na LAN) Počítače normálně komunikují, soubory si vyměňují, Inet je na PC1 nasdílený, dokonce se mi i objevilo připojení k Internetu přes PC1 v Síťových připojeních na Notebooku, ale Net prostě neběží.

Fakt už si nevím rady.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 09 čer 2006 06:36

TCP/IP: Pokud máš na PC vše nastaveno manuálně, tak to do notebooku opiš (beze změny), jenom u IP adresa změn poslední trojčíslí (například pokud máš v PC 192.168.1.101 tak notebook bude mít 192.168.1.102.).

Jestli máš síť blokovanou jenom MEC adresou, tak se bez připojení k routeru neobejdeš. Zkus se podívat ještě jednou do návodu, jestli tam není nějáká jiná. Jestli máš současné připojení instalované firmou, tak je možné, že IP adresu změnili, ale je to málo pravděpodobné.

Zkus připojit PC do routeru přez LAN 2, jestli není špatný konektor.

Se sdílením internetu zkušenosti nemám, takže ti neporadím. Jenom se podívej, jestli máš na PC povolené sdílení internetu.

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 09 čer 2006 15:54

takže:

konektor funguje, vše funguje, jen ne dvě připojení naráz

neustále se nemohu připojit k IP routeru

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 09 čer 2006 16:16

Tím myslíš, že ti funguje připojení notebookju přez LAN 2, pokud máš nastavenou adresu jinou než u PC, pokud je notebook připojen sám?

Zkus odmontovat anténí kabel, případně se softwarově odpojit od internetu a poté vyzkoušej připojení k routeru.


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti