Sdílení aplikací ve WIN2000P Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Sliderman
Pohlaví: Nespecifikováno

Sdílení aplikací ve WIN2000P

Příspěvekod Sliderman » 03 kvě 2004 15:18

:-( Potreboval bych poradit : Mam v práci SERVER ze kterého chci spustit účetní prográmek (nejedná se o síťovou verzi) na svém PC (win 2000 Professional), ale mrcha my napíše že cesty UNC (? názvy serverů ve formátu UNC?) nejsou podporovány. Na jiném PC zase, že cesta nenalezena.No a na ostatních PC které se nepřeinstalovávaly je vše OK. Zajímalo by mě jak to provést, abych si mohl prográmek spustit ze SERVERU na svém PC.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 05 kvě 2004 20:15

Ahoj, UNC cesta znamená \\jmenoserveru\sitovy_disk atpod. čili jakási relativní cesta ke sdílené složce na serveru.
Když se zamyslím nad tím, kde by mohla být chyba - napadá mě zkusit zkontrolovat síťové protokoly (porovnat je s fungujícími PC či případně reinstalovat), dále bych zkontroloval v jaké skupině (či doméně) se PC nachází...je to ta samá co je server??
Rimms

Sliderman
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Sliderman » 06 kvě 2004 08:24

Moc díky ! Ale protokoly jsem už zkoušel reinstalovat a PC je v té samé doméně co server......Ještě jedna věc : prográmky pod Windows jdou spustit ze serveru OK, ale MS-DOS programy (což je i ten muj) - kaput.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod Rimmer » 06 kvě 2004 21:33

a jaká je přesná cesta k tomu programu?

Co já vím, tak např. síťové tiskárny aby byly schopny tisknout i v MS-DOSu potřebují mít název bez mezery...
také je tu pravidlo 8+3 - max. 8 znaků v názvu souboru+přípona
Rimms


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti