Taktování integrované gpu

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hubys@outlook.cz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Taktování integrované gpu

Příspěvekod hubys@outlook.cz » 07 bře 2017 10:28

dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s taktováním intel HD inthegrovaných GK mám hd 4600 přetaktoval jsem jí na 1400 mhz a koukal jsem ze jí taktovaly i na 1750. nemáte někdo nijáké zkušenosti maximálním přetaktováním intel hd 4600. intel samozdřejmne nedoporucuje taktovat z důvodu možněho požkození a ztráty záruky asi jako každý výrobce ale jak je to s rizikama doopravdy ? děkuji za odpovědi :)

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Taktování integrované gpu

Příspěvekod nations112 » 07 bře 2017 11:21

Pokud se jedná o notebook, tak tam se taktování určitě nedoporučuje. Chlazení notebooku na to není dělané. Můžeš to uvařit, nebo tomu razantně zkrátit životnost ;)

hubys@outlook.cz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Taktování integrované gpu

Příspěvekod hubys@outlook.cz » 07 bře 2017 11:44

tak to je samozdřejmost že o pc chlazeni notebooku je uz tak na pokraji zhrouceni nato ho este taktovat :D stolni pc klasický intel chladic a i po přetaktování nejede větrák ani nad polovinu otáček chlazení je v pohode o teplo mi tu tolik nejde to si pohlídám ale spíse a dlouhodobé ponechání na vysokém taktu a zatěžovaním hrama jako je dead island definitive edition nebo dying light apodobně protože nvm kdyby odesla casem grafika tak mi je to sumac koupil bych si casem externí ale aby to nesesmažilo i procesor o to mám největší strach.
ale jinak děkuji za odpověď :)

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Taktování integrované gpu

Příspěvekod souky5 » 08 bře 2017 16:14

radši bych investoval od 1000 Kč za grafiku která ti udělá dobrou službu než taktovat IGPU stejně se moc neposuneš a ještě ti žere ramku :)

hubys@outlook.cz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Taktování integrované gpu

Příspěvekod hubys@outlook.cz » 09 bře 2017 07:24

to samozdřejmně v budoucnu planuju :) mno prozatím poznatky mám nataktovanou grafiku ze 1200 mhz na 1500 mhz a je to dost znatelné dead island se na základním taktu skoro nedal hrát zatím co ted mám mezi 20 az 40 fps. soubnautia jede o minimalne 5 fps lépe. zatím je vše stabilní a komp se nepřehříva i s originálním intel vetráčkem dokonce se nedostanu ani na polovinu RPM.
když bych to měl celé schrnout tak sice porád nevím na kolik max se dá nataktovat a kolik je pro ní bezpečné na dlouhodobý chod ale zjistil jsem že z HD4600 se dá udělat po přetaktování docela použitelná grafika (požitelná znamená že hry sou hratelné sice na nízké občas střední detaily ale zahraju si i remastrovaný dead island debo crysis 3.

takže bych řekl že ze svích prozatimních zkušenosti bych doporučil pokud máte intel HD 4600 jí aspoň o 10 až 15% přetaktovat ziskáte tim navíc 5-10 snímků což je asi ta hranice kdy hry začinají být hratelné a grafika je tudíž použitelná i na hraní.
samozdřejmně souky5 má pravdu pokuď chcete hrát lepší kupit grafiku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Taktování RAM Příloha(y)
    od Torrman » 08 pro 2023 22:58 » v Taktování a další úpravy PC
    8
    2006
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 19:36
  • Taktování GPU
    od honziiik09 » 13 kvě 2023 10:32 » v Taktování a další úpravy PC
    9
    2497
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 09:25
  • Ryzen 5 3600 taktování
    od matesfox » 07 říj 2023 14:55 » v Taktování a další úpravy PC
    18
    6931
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    12 říj 2023 22:15
  • Bluescreen po taktování frekvence RAM
    od brajza » 22 kvě 2023 10:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    983
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 14:45

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 5 hostů