Rtx 2080s

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Supurka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rtx 2080s

Příspěvekod Supurka » 10 srp 2019 10:37

Ahoj. Můžete mi prosím vás někdo poradit co je špatně ?
Mám grafiku rtx2080super. Použil jsem program Asus GPU tweak a spustil OC scanner, nemám s taktováním žádné zkušenosti takže jsem si ručně nic nenastavoval a nechal doporučené nastavení od toho programu.. Při testu vše probíhá v pořádku dokud grafika nedosáhne na 84 stupňů. V ten okamžik na vteřinu zhasne monitor znovu se rozsvítí ale obraz vypadá zle. Přikládám foto.
Nevěděl jsem co se to děje ani jak se toho zbavit tak jsem pouze vytáhnul a opět zapojil kabel HDMI do monitoru a obraz byl zase v pořádku.
Přílohy
IMG_20190810_103644.jpg

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod petr22 » 10 srp 2019 10:45

Co je spatne ? Karta pretaktovana na vic, nez zvladne.

Jestli to dela i na zakladnim nastaveni, je vadna karta.

Supurka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod Supurka » 10 srp 2019 10:53

Na základním nastavení je vše v pořádku. Při tom testu se navýšilo GPU boost clock +20, memory clock +20 a power target +10% Jen se mi zdá divné že při tom testu se větráky grafické karty neroztočí na víc než 27%. Radši to nechám v základu chtěl jsem jen získat zase nějaké info/zkušenosti na víc.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod dom324 » 10 srp 2019 12:38

Proto bych v životě nikdy nepoužil automatické přetaktování. Skoro vždy to dopadne buď takto - nestabilita - nebo to použije tunu napětí = vysoké teploty a brzká smrt komponenty.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod Michael850 » 10 srp 2019 13:04

A především bych nekupoval něco tak předřazeného jako je ta RTX 2080S. Co že to měli tady ty edice zlepšit ... poměr cena/výkon? Vždyť mi vychází líp snad i ta původní RTX 2080, výkon je furt skoro stejný, ale je výrazně levnější, o 2070S, která je tomu taky dost blízko, ale o ceně se to moc říct nedá, to se ani nebavím, u té 2080S to už asi zas moc neplatí, dokonce ani to zpracování není myslím v ničem lepší, ze kterého pak vychází ti ostatní výrobci.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

dufus.bal
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod dufus.bal » 10 srp 2019 14:42

Michael850 píše:A především bych nekupoval něco tak předřazeného jako je ta RTX 2080S. Co že to měli tady ty edice zlepšit ... poměr cena/výkon? Vždyť mi vychází líp snad i ta původní RTX 2080, výkon je furt skoro stejný, ale je výrazně levnější, o 2070S, která je tomu taky dost blízko, ale o ceně se to moc říct nedá, to se ani nebavím, u té 2080S to už asi zas moc neplatí, dokonce ani to zpracování není myslím v ničem lepší, ze kterého pak vychází ti ostatní výrobci.


Tak zase nie každý pozerá na peniaze a chce proste výkon tu už z hladiska výkonu neobstojí že mal radšej zobrať AMD, lebo tá neponúka výkonnostnu alternatívu. To ako niekomu povedať že prečo si kupoval dvojliter auto keď by ti stačila aj 1.6tka. proste nie každý hľadí na cenu a sú nadšenci ktorí chcú proste viac a priznajme si, že AMD v tejto kategórii nemá konkurenciu netreba stále hejtovat druhý tábor na to je tu niekto iný (dd)

Supurka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod Supurka » 10 srp 2019 15:06

Prosím vás a dokázal by mi tu někdo poradit jak to správně taktovat ? jak už jsem psal já tomu nerozumím abych si to taktoval sám a opravdu nerad bych si to nějak odpálil. Nebo se na to radši vyprdnout když tomu nerozumím ? Díky

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod xbs » 10 srp 2019 15:18

nech to rači v dyfólt nastavení, dyk má sil dost ne?

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod dom324 » 10 srp 2019 16:40

Potenciál k přetaktování tam stejně není zas tak velký, klidně bych netaktoval.

O odpálení se bát nemusíš, nVidia má karty tak moc zamklé, že na nich nejde nic odpálit :D což je spíš smutné než k úsměvu.

Ale kdyby jsi i tak chtěl, jako první vymaxuj power limit. Můžeš vymaxovat i napětí, ale to může výsledek přetaktování i zhoršit, protože se zvýší spotřeba a karta bude dřív narážet na ten její ultra nízký power limit.
Musíš si najít nějaký program, který umí pořádně zatížit GPU - Furmark, Witcher 3 nebo 3DMark poslouží dobře. Začni zvyšovat takt paměti, zvyšuješ dokud ve hra/stress test nezačne padat nebo mít chyby v obraze (což se podařilo tomu programu), když narazíš na limit třeba u +600MHz, snížíš to na +550MHz a uložíš. Pak děláš to stejné s frekvencí jádra - postupně zvyšuješ, dostaneš se třeba na +220MHz, sniž na +180MHz a ulož.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rtx 2080s

Příspěvekod Azmir » 10 srp 2019 18:27

Bud si o tom něco pořádně přečti nebo si zavolej někomu, kdo tomu rozumí, nechat to na automatice většinou fakt nebývá dobré, i když jsem zase na tenhle program slyšel celkem chválu. Koukni na net, na recenze 2080s, najdi si nejlépe tu samou verzi jakou máš ty. Koukni jaké OC možnosti v těch testech třeba zvládli a zkus nastavit o něco nižší hodnoty. Samozřejmě pokud se obraz v jakémkoliv okamžiku rozpadne, OC nebyl úspěšný a je třeba začít znova.

Jak psali kluci, zvyš power limit, tím se zvýší šťáva co si karta může brát, s tím se ovšem často úměrně i automaticky zvýší napětí, takže pohledat ideální hodnoty napětí a nastavit ho klidně napevno, at to nelítá na šílené hodnoty.

Nejefektivnější je většinou taktovat pouze paměti, takt jádra má na výkon dost minimální vliv a zvýšním jeho taktů, které často bývají už dost vysoko, vyženeš právě většinou napětí a vše nahoru. Takže bych si zkusil prvně pohrát jenom s frekvencí pamětí, k tomu nastavil úměrné napětí a zvýšil power limit. Ty hodnoty o které to zvýším si někde dohledám a použiju spíš ještě menší. OC není o tom, prvdou tam to nejvyšší, co mi to umožní a dát ok, to se na to radši vykašli, bývá to drbačka na několik hodin u každého komponentu, než se většinou najde idální nastavení.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů