Vice partition pod sebou ?

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

deux008
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vice partition pod sebou ?

Příspěvekod deux008 » 22 úno 2009 14:59

Chtel bych se zaptat. Koupil jsem si novy disk. Jdu instalovat Windows. PC pouzivam na hodne ruzny veci. Dost stahuji denni grafy cen na burze ( sekundovy data) a ty se pak ruzne testuji. Na konci jsem ho mnel vseobecne dost spomaleny. Aby jsem mnel pro data urceny jasny misto, muze se rozdelit samotna partition C na dalsi partition? Tedy pod sebe napr X, Y a Z. Mohly by se do nich instalovat programy? Furt by to bylo C. Dekuji moc za odborny odpovedi. Dan

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vice partition pod sebou ?

Příspěvekod Pic » 22 úno 2009 15:13

Jestli dobře rozumím, chceš rozdělit nový disk na několik oddílů (parttion). Disk můžeš rozdělit na oddíl a na něj instalovat systém a zbytek rozdělit na další. Na př.:
C - 40 GB, D - 50 GB, E - 50 GB a F - zbytek disku. Velikost oddílů je na Tobě, dle celkové velikosti disku. Na každý oddíl můžeš buď instalovat různé programy nebo ukládat data. C - je primární oddíl se systémem a zbytek disku je rozšířený oddíl a na něm vytvořen libovolný počet oddílů do jeho celkové kapacity. Pokud by jsi instaloval jen primární oddíly, tak ty mohou být na disku max 4.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

deux008
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vice partition pod sebou ?

Příspěvekod deux008 » 23 úno 2009 10:37

Dik za odpoved. Pomohhlo mi to tim, ze muzu instalovat programy na ruzna partition. Jeste by mne zajimalo, kdyz uz to bude takhle rozdeleny, je mozny rozdelit napr. D na H a I, pak E na J a K, ... ? Dik moc.

... Jeste by mne zajimala jedna vec. Neexistuje nejaky programek kterej by kontroloval maximalni zatez CPU v pripade ze sem ja osobne nespustil zadnej program a tazal by se na povoleni k cinnosti s jednoduchym popisem?

Stala se mi takovahle vec. V spravci uloh vykazoval vykon CPU zatez mezi 40 az 60%. Diodka indikujici praci HD preblikavala taky, no a v procesech to neukazovalo na jeden program, ale ze se na tom zucstnuje vecsi cast PC. Antivir nic nenasel, skousem jsem i Obnoveni systemu. Pak to nejak zmizelo samo. Dik. IDan

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vice partition pod sebou ?

Příspěvekod Pic » 23 úno 2009 11:40

Rozdělení disku je vhodné jen do určité úrovně. Lepší je vytvořit následně na oddíle potřebné adresáře, kam ukládáš jednotlivá data - např. Foto, Film, hudba a p. Nechápu proč to chceš dělit disk na tolik oddílů. Já mám na 500Gb disku jen 3 oddíly a to C - Systém, D - Programy, E - Data.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tisk více excel souborů najednou.
    od Myerina » včera, 17:42 » v Kancelářské balíky
    1
    96
    od elninoslov Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 00:33
  • Jak přidám více monitorů do mini Windows PC.
    od holatir427 » 06 lis 2023 13:59 » v Problémy s hardwarem
    8
    1398
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:27
  • 144hz monitor nefunguje na více než 120hz Příloha(y)
    od fakeyn » 11 kvě 2023 21:37 » v Problémy s hardwarem
    1
    849
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    12 kvě 2023 12:30
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    904
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • Prodám zcela nový - MegaRAID 9361-24i 4 GB - více kusů
    od Pepe3340 » včera, 08:39 » v P: Vše ostatní
    0
    154
    od Pepe3340 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 08:39

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host