Administrace PC

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Administrace PC

Příspěvekod johnl » 24 bře 2010 22:16

Určitě někteří znáte programy jako je Child control, Advanced Security Control, Dark Files apod. ovšem vešchny programi jsou placené.. Neznáte někdo nějaký podobný program (třeba jako je ten child control) ale zdarma..? Především by to mělo mít funkce jako zakázání spouštění některých programů, změnu nastavení PC, internetový filtr apod. Děkuji za odpoěď :)

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod karlos » 25 bře 2010 17:15

Nemyslím si, že zde uspěješ. Dalo by se říci, že se zdejší komunita povětšinou dělí na dvě, poměrně silně zastoupené skupiny, kdy jednu tvoří mladší generace, které podobné praktiky odmítají z určité vrstevnické kolegiality s dětmi, které bys patrně omezil. Druhou, neméně početnou skupinu tvoří vesměs již trochu odrostlejší, kteří jsou proti, protože podobné programy stejně věc neřeší a jen zhoršují vztahy v rodině. Nakonec je zde třetí skupinka lidí, hledajících možnost cenzury a dozoru. Možná někdo z nich poradí. Ale pochybuji, že uspěli. Co si pamatuji, tak se tu kloudné pomoci nedočkali :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod johnl » 25 bře 2010 19:13

To není že bych chtěl omezovat svoje děti.. Jestli to nebude tím že je mi 14 a žádný nemám, potřebuju to kvůli svýmu (ač staršímu) tak méně inteligentnímu bráchovy kterej mi dělá v PC bordel (stahuje soubory s virama, občas se mu povede smazat i nějakej ten systémovej soubor (jednou se mu povedlo ze tří HDD jeden zformátovat a jeden totálně spálit za jeden den) atd.). Právě proto jsem něco takovýho chtěl, ale když teda nikdo asi neporadí tak se nedá nic dělat.. :)

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod Žbeky » 25 bře 2010 19:25

Stačí mu dát účet s omezenými právy ve windows, pokud máš win7 nebo vistu tak zapnout UAC, ve firewallu zakázat vše krom http/https portu (a maily ještě k tomu)
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod johnl » 25 bře 2010 21:12

Právě že já mám Windowsy XP s Home Edition a tam není takové nastavení oprávnění jako v professionalech a proto jsem hledal nějaký program co mu např. zakáže používat programy co nechci a přístup do některých složek apod.
Naposledy upravil(a) johnl dne 25 bře 2010 21:51, celkem upraveno 1 x.

ponik
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 677
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod ponik » 25 bře 2010 21:21

rodicovská kontrola a uživatelský učty sou i v Home verzích

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod johnl » 25 bře 2010 21:35

A kde tu kontrolu najdu..? Já jsem zkoušel různé návody např. pro zakázání přístupu do složky ale všechno to bylo na bázi uživatelských skupin které jsou jen v professionalech.. :)

ponik
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 677
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod ponik » 25 bře 2010 21:36

bylo by dobrý vědět jakej máš OS

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod johnl » 25 bře 2010 21:50

Už jsem to psal Windows XP Home Edition

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod ITCrowd » 25 bře 2010 22:20

Jak už psali kolegové výše. Vytvoř bratrovi uživatelský účet s omezenými právy (skupina users), změň přístupová práva na jiné disky, případně adresáře.
Sám si zvol silné heslo na admin účet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 25 bře 2010 22:30

Na práva v omezeným WIn Home je slušnej program http://www.virenschutz.info/virenschutz ... ls-14.html
Obrázek: viewtopic.php?f=46&t=47886

johnl
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Administrace PC

Příspěvekod johnl » 25 bře 2010 22:47

Super díky.. To přesně splňuje to co potřebuju :)


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host