Z Ubuntu zpět k XP

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Úplná blbka
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Z Ubuntu zpět k XP

Příspěvekod Úplná blbka » 25 říj 2008 15:06

Ahoj,
chtěla bych zpátky z UBUNTU na XP. Ale představovala jsem si tu přeinstalaci nějak moc jednoduše a pravděpodobně jsem udělala pár věcí co jsem asi neměla... No prostě situace se má takhle:

UBUNTU byl jediný OS, v BIOSU jsem zadala bootování z CD, abych nainstalovala XP. To se zdánlivě daří, ale po dokončení instalace a restartování PC se mi objevuje hláška: GRUB loading, please wait... ERROR 17

Nevíte někdo co s tím? Údajně by prý mohl být problém v nějakém špatném formátu disku či co... Já nevím, přiznávám se, že tomu moc nerozumím. Nenašel by se prosím někdo, kdo by mi proadil? Děkuju!

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod memphisto » 25 říj 2008 15:32

Vítej na fóru PC-HELP.CZ

TADY máš návod na odstranění Ubuntu. pravděpodobně jsi neopravila ten GRUB pomocí toho příkazu fixmbr.udělej to podle toho návodu
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Úplná blbka
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod Úplná blbka » 25 říj 2008 15:37

No, ono je dost možný že to jde, jen já netuším jak.... Ale já už ten počítč nezapnu ani pod Linuxama, abych tam ten příkaz napsala:)

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod memphisto » 25 říj 2008 15:43

když si to přečteš, tak zjistíš, že ten příkaz se zadává když nabootuješ z CD Windows a dáš opravnou konzoli

Zaveďte systém z instalačního CD Windows a zvolte opravu systému. Bude po vás požadováno heslo Administrátora. Poté se spustí konzole, do které zapište příkaz fixmbr.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Úplná blbka
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod Úplná blbka » 25 říj 2008 16:01

No... Já mám problém dostat se do té "opravné konzole" - přiznávám, že nemám tušení o co jde... Já zadám bootování z CDéčka, ono se mi to rovnou začne instalovat a pak se to restartuje a už to háže tu chybovou hlášku... Achjo, jsem úplně nemožná, já vím... A už se nikdy nebudu hrabat ve věcech kterejm nerozumím, ale tohle bych potřebvoala nějak vyřešit... Ještě mě napadlo, jestli to nebude třeba tím, že nemám klasický Cdéčko, ale nějakou zálohu od Aceru, kde jsou XP + nějaký zákaldní programy. Ale to už je asi úplná blobst...
Už jsem z toho trochu zoufalá, tak tu vymenjšlím kraviny.. - ale děkuju ti za to, že tu se mnou ztrácíš čas:)

Úplná blbka
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod Úplná blbka » 25 říj 2008 16:32

Jak se dostat do opravné konzole jsem už zjistila, pomocí R při bootování cdéčka... Ale stále se mi to nedaří. Podezřívám už vážně tu zálohu od Aceru, že za to může ona...

Scruger
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod Scruger » 25 říj 2008 17:39

Kdyz tady vidim tu diskusi chtel bych se zeptat jestli je nejaka moznost nainstalovat winy primo z linuxu?

Uživatelský avatar
RudolfM
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: červen 08
Bydliště: Litomyšl
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod RudolfM » 25 říj 2008 17:49

Není, vždycky se musí nainstalovat prvně Win a pak Lin. Pokud máš Lin tak jak už tady bylo řečeno nabootovat z CD Win a zrušit všechny oddíly, pak vytvořit buď jeden pro Win nebo dva z toho jeden pro Win a jeden pro Lin. Ten pro Lin se neformátuje, nechává se prázdný a Lin si jej naformátuje až při své instalaci. :smile:

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod newwes » 25 říj 2008 21:19

4 ú.blbka
Vlož instalační CD a restart. Zvol Oprava a do příkazového řádku napiš:
bootrec/fixboot a potvrď Enter.
bootrec/fixmbr a potvrď Enter.
Restart a je to.

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod Radix » 25 říj 2008 22:17

RudolfM píše:Není, vždycky se musí nainstalovat prvně Win a pak Lin.


Není to nutné, ale je to snazší.

rooten
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace WXP na Ubuntu 8.04

Příspěvekod rooten » 27 říj 2008 22:29

Scruger píše:Kdyz tady vidim tu diskusi chtel bych se zeptat jestli je nejaka moznost nainstalovat winy primo z linuxu?

Můžeš si winy nainstalovat do virtualboxu viz odkazy: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=10050&Itemid=42
http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox
Odstraněna reklama z podpisu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z Ubuntu zpět k XP

Příspěvekod karlos » 28 říj 2008 08:06

Téma jsem rozdělil a přejmenoval. Příště zakládej na svůj problém nové téma a nevstupuj do jiného tématu, byť sebepodobnějšího. Řešení mohou být zcela odlišná a pokud by původní téma bylo "živé" bylo by řešení obou problémů zároveň značně nepřehledné. Dík a přeji hodně štěstí.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti